Kendimi nasıl meşgul edebilirim?

friedlich

Decapat
Merhabalar. 23 yaşındayım ailemden uzak ve hiçbir tanıdığım insanın olmadığı bir şehirde yalnız başıma yaşıyorum. Çok fazla açıklamadan kısaca söyleyebilirim ki birkaç rahatsızlığım var. Bu rahatsızlıktan ve yalnızlığın verdiği can sıkıntısından dolayı kafamı sürekli bir şeylerle meşgul etmem gerekiyor, diğer türlü bütün gün yataktan çıkamıyor ve yaşantımı mahvediyorum. Eğer gerçekten bu sıkıntıya engel olabileceğini düşündüğünüz bir oyun varsa önerebilirsiniz. Bunun haricinde bilgisayar oyunu tavsiyesi dışında evin içinde yapabileceğim aktivite tavsiyeleri istiyorum sizden. Maddi durumum biraz kısıtlı şu sıralar, anlayacağınız üzere parasını verip bir şey satın alamam. Herkesin yapabileceği ve yapmaktan keyif alabileceği aktivite tavsiyeleriniz varsa yardımcı olur musunuz?

Merhabalar. 23 yaşındayım ailemden uzak ve hiçbir tanıdığım insanın olmadığı bir şehirde yalnız başıma yaşıyorum. Çok fazla açıklamadan kısaca söyleyebilirim ki birkaç rahatsızlığım var. Bu rahatsızlıktan ve yalnızlığın verdiği can sıkıntısından dolayı kafamı sürekli bir şeylerle meşgul etmem gerekiyor, diğer türlü bütün gün yataktan çıkamıyor ve yaşantımı mahvediyorum. Eğer gerçekten bu sıkıntıya engel olabileceğini düşündüğünüz bir oyun varsa önerebilirsiniz. Bunun haricinde bilgisayar oyunu tavsiyesi dışında evin içinde yapabileceğim aktivite tavsiyeleri istiyorum sizden. Maddi durumum biraz kısıtlı şu sıralar, anlayacağınız üzere parasını verip bir şey satın alamam. Herkesin yapabileceği ve yapmaktan keyif alabileceği aktivite tavsiyeleriniz varsa yardımcı olur musunuz?
Spor. Yürüyüşe çıksanız bile yeter kafanızı çok iyi dağıtırsınız. Bugün kulağımda kulaklıkla 2 saat kadar yürüdüm.

Çok klişe olmasına rağmen hayat kurtaran taktikler bunlar, kitap oku, satranç oyna ki satranç dünyanın en zevkli oyunudur cidden seversen başından kalkmazsın, evin içinde spor yap, bunlar dışında internette bilgiye tek tıkla ulaşıyoruz, kendini geliştir yani, dil öğren, farklı kurslar alıp kendine farklı şeyler kat, belki öğrendiğin şeyler ile bir iş bile kurabilirsin. Boş boş oturan herkesin canı sıkılıyor zaten. Bunları yapmak istemiyorsan otur online oyunlar ile vaktini geçir, belki çok iyi olduğun bir online oyun çıkacak e-sporcu falan olacaksın.

Evde vucüt geliştirin. Video ve mobil uygulamalarına kadar vardır.
Oyun oynayın konsol veya PC varsa
Yabancı dizi izleyin veya belgesel

Geri
Yukarı