Kepek nasıl geçer?

O zaman haftada 2 kereye indir, ve mesela 3 kere şampuanlıyorsan 1-2 kere şampuanla ve bütün yağı alma. Sürekli yıkadığında saç derisi kuru kaldığı için yağ salgılamasını artırıyor o yüzden hem çabuk yağlanıyorsun hem de kepekleniyorsun. Derini az yıkayarak ve hafif yağlı bırakarak alıştırman lazım. 2-3 haftada etkisini hissedersin. Şampuan olarak uzman dr. Önermişti 4 sene oldu hala kullanırım ttoThermal 400ML şampuanı kullan. Deride kızarma, hassasiyet dökülme gelişir ve kaşınma başlarsa doktora gir sana mfuro ketoral tarzı steroid ilaçlar yazar onlar çok etkili.

Saçım çok kuru zaten. Fazla yağlı olmasınıda sevmiyorum bir yandan. Kuru olmasını bir yandan seviyorum ama zararlı sanırım. Hem kepek hem de saç dökülmesi oluyor. Kaşınmada var hatta bende.

Hocam benim de bir ara kafam da deliler gibi kepek vardı, şampuanı azaltıp soğuk duş almaya başlayınca o kadar azaldı ki anlatamam, şu an neredeyse hiç yok.

Kazıma deriyi tahriş etmez mi?

Kazıma dediğim canınızıda yakmayın. Şampuanı sıkıp parmağınızla iki şekil yapmakla saçınız yıkanmış olmaz diplerine kadar tırnaklarınızla güzelce yıkayın böyle vücudunuzu keselediğinizde temizlenmiş hissi olur ya aynı hissi kafanızda hissedene kadar clear kömürlü şampuan ile deneyin. Ayrıca kömürlü dediğime bakmayın çok güzel kokusu var.

Stresli misin? Dediklerini yapabilir. O yaşta seboreik dermatit gelişebiliyor, ileri safhası kızamalı oluyor. 2 hafta dediğimi yap derim, geçmezse dermaya git verecekleri ilaç belli zaten. Dediğim şampuanı alabilirsin.

Stres çok fazla bende. Şimdilik şampuanı azaltırım ileride şampuanı değiştiririm eğer geçmezsede doktora giderim gibi.

Kazıma dediğim canınızıda yakmayın. Şampuanı sıkıp parmağınızla iki şekil yapmakla saçınız yıkanmış olmaz diplerine kadar tırnaklarınızla güzelce yıkayın böyle vücudunuzu keselediğinizde temizlenmiş hissi olur ya aynı hissi kafanızda hissedene kadar clear kömürlü şampuan ile deneyin. Ayrıca kömürlü dediğime bakmayın çok güzel kokusu var.

Bir de bende saç çok dökülüyor pek güvenemedim ama şampuanı düşüneceğim.

Stres çok fazla bende. Şimdilik şampuanı azaltırım ileride şampuanı değiştiririm eğer geçmezsede doktora giderim gibi.

Bir de bende saç çok dökülüyor pek güvenemedim ama şampuanı düşüneceğim.

Clear kullandığımdan belli saçlarım çok temiz ve sağlıklı görünüyor. Yaklaşık 3 senedir clear kullanıyorum ve ailemde dahi herkes clearın çeşit çeşit modellerini kullanıyoruz. Saçı gerçekten iyileştiriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı