Kepek sorunu nasıl çözülür?

kirikian

Zeptopat
Daha fazla  
Son 1 yıldır cildim yağlı olduğu için her gün banyo yapıyordum ve doğal şampuan kullanıyordum. Mart ayının başında ameliyat olmam gerekti ve dikişlerden dolayı 2 haftada 3 kez kadar banyo yapabildim. Banyo dışında kafamı düz yıkamakta istemedim. Bacaklarımı kırmamam gerektiği için atel 1 ay daha takılı kalacak; yani bir süre daha her gün banyo yapma işine dönemeyeceğim. Birkaç gün önce kepek olduğunu fark ettim. Çok fazla gibi görünmese de nasıl çözeceğimi bilmiyorum. Çok cahil kaldım bu konuda. Doğal şampuandan sonra Clear Men Duş Ferahlığı'na geçmiştim. Son 2 aydır onu kullanıyordum. Şimdi tekrar doğal şampuana geçip Ketoral kullanmaya başlasam mı diye düşünüyorum. İşe yarayacağını sanıyorum Ketoral'ın. Vitamin de kullanmalı mıyım? Mümkün olduğunca hızlı bir şekilde saçlarımın eski sağlığına kavuşmasını istiyorum. Yılbaşından beri saçlarımı kısa kullanıyorum, bu yüzden sıfıra vurdurmayı da düşündüm. Fotoğrafını buraya bırakacağım; ne düzeyde olduğunu yazarsanız iyi olur. Geç fark etmiş olabilirim. Cevaplarınızı bekliyorum.

IMG_2603.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle geçmiş olsun. Kepek geçicidir, sürekli şampuan ve sac bakim ürünü değiştirmeyin. Sac maskesi, serum da alabilirsiniz.

Şimdi egzema(kepek) tıbbi bir rahatsızlıktır o yüzden doktora gitmeni kesinlikle öneririm. Lakin kendi tecrübelerime konuşursam sebamed, head&shoulders yok sirkeyle yıkayın o bu şu hiçbiri işe yaramadı bu işin çözümü kesinlikle ketoral ve konazol ikilisinde zaten ikiside birbirinin muadili eczaneden hangisi varsa alıp 3 günde bir saç derilerinize masaj yaparak kullanmanız yeterli olur.

Şimdi egzema(kepek) tıbbi bir rahatsızlıktır o yüzden doktora gitmeni kesinlikle öneririm. Lakin kendi tecrübelerime konuşursam sebamed, head&shoulders yok sirkeyle yıkayın o bu şu hiçbiri işe yaramadı bu işin çözümü kesinlikle ketoral ve konazol ikilisinde zaten ikiside birbirinin muadili eczaneden hangisi varsa alıp 3 günde bir saç derilerinize masaj yaparak kullanmanız yeterli olur.
Hocam 3 günde bir banyo yapabiliyorum şuan, her banyoda kullanayım mı bu ilacı? Bir de deneyimlerinize göre hangisi daha etkili olur Konazol mu Ketoral mı? Fiyatı falan önemli değil.

Öncelikle geçmiş olsun. Kepek geçicidir, sürekli şampuan ve sac bakim ürünü değiştirmeyin. Sac maskesi, serum da alabilirsiniz.
Anladım hocam. Peki şuan ne seviyede? Geç kalınmış gibi mi?

Ben düzenli yıkama ve silikon saç tarğı kullanarak çözdüm ancak daha öncesinde Konazol kullanmıştım o da çözmüştü.

Hocam 3 günde bir banyo yapabiliyorum şuan, her banyoda kullanayım mı bu ilacı? Bir de deneyimlerinize göre hangisi daha etkili olur Konazol mu Ketoral mı? Fiyatı falan önemli değil.

Anladım hocam. Peki şuan ne seviyede? Geç kalınmış gibi mi?
Dediğim gibi iki üründe birbirinin muadili yani etken maddeleri aynı. Hangisini bulabilirseniz onu alın hiçbir farkı yok. Eğer dediğiniz gibi bir durum varsa bir duşunuzda bunu kullanın öbüründe normal şampuan kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı