Kernel-Power 41(63) hatası

Daha fazla  
Meslek
Doktor
Arkadaşlar masaüstü bilgisayarım yaptığım işlerin türünden bağımsız bir şekilde reset atıp duruyor. Açıldığında ise bu hatayı alıyorum. Birlikte eventlog 6008 hatası da oluyor. Bilgisayarı restleyen özel bir işlemse yok. Bugün 1 saat CS ve CoD oynadım kapanmadı ama YouTube'da video izlerken kapandı. Artık kafayı yeme noktasına geldim. Sorun nerede olabilir? Ekran kartında değil çünkü bugün kuzenimin ekran kartıyla değiştirdim yine kapandı.
Sistem: Ryzen 5 2600.
Sapphire RX580 8 GB Pulse.
ASUS B450M-K anakart.
Corsair vs600 600W 80+ PSU.

DDU ile bu sürücüye geçer misin?

1585863647459.png

DDU ile bu sürücüye geçer misin?

Eki Görüntüle 526776

Tabii. Şu an 20.2.1 var. Sürücü kaynaklı hata olabilir mi?

Olabilir, dediğim sürümü kur test et.

İndirdim şu an kurup deneyeceğim. İlk mesajda da söylediğim gibi daha önceleri de kapanma sorunum oluyordu ama reset atma şeklinde oluyordu. Son zamanlardaki kapanmalar ise takılma şeklinde oluyor ve bilgisayar kapanıyor, işlemci çalışmaya devam ediyor ama görüntü gelmiyor. Benim reset tuşuyla yeniden çalıştırmam gerekiyor.

Bence iki sorun birbirinden farklı.

Ondan eminim zaten. Çünkü donarak kapanma sorunundan önce kendi ekran kartımı kuzenimin kartıyla değiştirip denedim ve benim bilgisayarım yine kapanma yapıyordu. Şu karantina süreci olmasa PSU'ları da değiştirip deneyeceğim ama şu an için bunu yapamıyorum. Süreç biraz rahatladığı zaman PSU'yu deneyip sorun anakartta mı PSU'da mı anlayıp ona göre garantiye yollayacağım.

ekran kartınızın veya işlemcinizin herhangi bir güç ayarını değiştirdiyseniz eski haline getirin düzekecektir. msı after burner gibi bi program kullanıyorsanız o da dahil. ben msı after burner i power limitini varsayılan yaparak çözdüm.

Ondan eminim zaten. Çünkü donarak kapanma sorunundan önce kendi ekran kartımı kuzenimin kartıyla değiştirip denedim ve benim bilgisayarım yine kapanma yapıyordu. Şu karantina süreci olmasa PSU'ları da değiştirip deneyeceğim ama şu an için bunu yapamıyorum. Süreç biraz rahatladığı zaman PSU'yu deneyip sorun anakartta mı PSU'da mı anlayıp ona göre garantiye yollayacağım.
Hocam konu eski ama aynı sorun bende de var. Sorun ne çıktı acaba?

Geri
Yukarı