Çözüldü KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Berkay Keleş

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bilgisayarı yeni aldım ve her 1-2 günde bir durduk yere mavi ekran veriyor. Sebebi hakkında bir fikrim yok. Başka mavi ekran hatası alanlara verdiğiniz cevaplara göre minidump dosyalarını istiyormuşsunuz fakat nasıl atacağımı bilmiyorum ama fotoğrafını şöyle bırakayım. (Ekran kartı güncel.)

resim_2021-01-20_144510.png

Çözüm
Biraz geç dönüş yapıyorum fakat bu sorunu internetten araştırdığımda sorunu yaşayanları görmüştüm, ama hiçbiri çözüm bulamamıştı. Şimdi ben sizlere sürecimi anlatacağım. GameGaraj garantisine bilgisayarımı 4. sefer gönderişimdeki yetkili bilgisayarımdaki mavi ekran sorununu format atarken yaşadığını söyledi. O da RAM'lerimi değiştirip tekrar format atmış ve yine yaşamış. Ardından CPU'mu değiştirmiş ve 6 kere format atmasına rağmen sorun yaşanmamış. Bilgisayarım şu anda elimde ve 1 aydır sapasağlam çalışmakta. Eğer sizde böyle bir sorun yaşıyorsanız ve garantidekiler biz görmedik hatayı diyorlarsa işlemcinin değiştirilmesi için ısrar edin. 15 sayfalık tartışmamızda bana yardım etmeye çalışan herkese çok çok teşekkür ederim.
Konu açtığımda sağ olun ilk dönütleri yapıyorsunuz ilgileniyorsunuz fakat bir daha geri dönüş yapılmıyor. Çok teşekkür ederim ilginiz için ama lütfen çözelim bitsin gitsin çok yordu beni bu sorun. Oyun oynuyorken gık çıkartmayan bilgisayarım Google'den video izlerken veya ders tekrarlarını izlerken saat başı mavi ekran atıyor.
(@Enes3078 , @KojiroHyuga04 ) Rahatsız ediyorsam özür dilerim.

Size o kadar dedim şu ağ kartı sürücünüzü güncelleyin diye. Yapmamışsınız. Yonga seti sürücüsü güncel değil. Kernel Security Check Failure genelde buna işaret ediyor.

Klavye yazılımınız güncel değil.

Microsoft'a ait yazıcı ve doküman tarayıcısı yazılımlarını devre dışı bırakın.

BIOS güncel görünüyor. Beta değildir inşallah.

Ağ sürücüsünü güncellemeye çalışmıştık.

Sisteme sadece fare, klavye, kulaklık takılı kalsın. Diğer cihazlar takılı kalmasın.

Şu an yazıcıyı sisteme falan bağlamayın. Ethernet adaptörünü çıkartın. Ve mavi ekran alıp almadığını dene bakalım.

Yukarıda denilen şeyleri yapabilirsin. Ek olarak @Enes3078 hocam müsait isen bakabilir misin?

Dumplar zaten incelenmiş ve anlaşılan denilenler yapılmamış. Aşağıdaki dosya konumuna ait dosyayı sıkıştırıp paylaşın.

C:\Windows\MEMORY.DMP

Size o kadar dedim şu ağ kartı sürücünüzü güncelleyin diye. Yapmamışsınız. Yonga seti sürücüsü güncel değil. Kernel Security check failure genelde buna işaret ediyor.

Ağ kartı dediğiniz şey adaptörse güncel zaten. Yonga setini güncellemiştim, bir daha yapayım. Klavye yazılımımı nasıl güncelleyebilirim bilmiyorum."Microsoft'a ait yazıcı ve doküman tarayıcısı yazılımlarını devre dışı bırakın"ne demek bilmiyorum. BIOS beta değil.

Arkadaş ısrar ediyor yapmadığını inkar etmekte. Ne gerekiyorsa söyledik hocam.

Çok çok teşekkür ederim ilginiz için ama gerçekten elektronik özürlüsü birisi olduğum için ne dediğinizi nasıl yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Dediğim gibi tamamiyle benim cahilliğim yüzünden biliyorum ama yapamıyorum.

Ağ sürücüsünü güncellemeye çalışmıştık.

Sisteme sadece fare, klavye, kulaklık takılı kalsın. Diğer cihazlar takılı kalmasın.

Şu an yazıcıyı sisteme falan bağlamayın. Ethernet adaptörünü çıkartın. Ve mavi ekran alıp almadığını dene bakalım.

Yukarıda denilen şeyleri yapabilirsin. Ek olarak @Enes3078 hocam müsait isen bakabilir misin?
Deneyeceğim hocam fakat yazıcı ne demek? Bildiğimiz kağıt yazıcısı ise zaten yok.

"Microsoft'a ait yazıcı ve doküman tarayıcısı yazılımlarını devre dışı bırakın"

Denetim Masası'ndan Aygıtlar ve Yazıcılar'a girip yazıcıları kaldırın. Ek olarak belirttiğim dosyayı da paylaşmayı unutmayın.

Denetim Masası'ndan aygıtlar ve yazıcılar'a girip yazıcıları kaldırın. Ek olarak belirttiğim dosyayı da paylaşmayı unutmayın.

1615476597455.png

5-6 tane vardı hocam kaldırdım.
Size o kadar dedim şu ağ kartı sürücünüzü güncelleyin diye. Yapmamışsınız. Yonga seti sürücüsü güncel değil. Kernel Security check failure genelde buna işaret ediyor.

Hocam ağ adaptörümü aygıt yöneticisinden güncelleştir dediğim zaman güncelleştirdi. Yonga setimi güncelledim. Klavyemi aygıt yöneticisinden güncelleştir dediğimde en yeni sürümü kullandığımı söyledi. Yazıcı yazılımlarını hocam sağ olsun hallettik. Başka bir öneriniz var mıdır?

Denetim Masası'ndan aygıtlar ve yazıcılar'a girip yazıcıları kaldırın. Ek olarak belirttiğim dosyayı da paylaşmayı unutmayın.

Hocam bir gelişme var mı acaba?

Yine yaşandı hocam dump ister misiniz?
Size o kadar dedim şu ağ kartı sürücünüzü güncelleyin diye. Yapmamışsınız. Yonga seti sürücüsü güncel değil. Kernel Security Check Failure genelde buna işaret ediyor.

Dediğiniz her şeyi yaptım sanırım hocam. minidumplar.rar

Bakabilir misiniz?
(@Enes3078 )
Bu sorun her zaman Google'de video izlerken, en azından Google açıkken yaşandı. Her şey kapalıyken tüm gece açık bıraksam bile hiçbir şey olmuyor iken video izlerken saat başı yaşanıyor.
Oyun oynarken de bilgisayarım tertemiz 100e yakın kere yaşanmıştır hiçbir zaman oyunda olmadı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı