Çözüldü KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Berkay Keleş

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bilgisayarı yeni aldım ve her 1-2 günde bir durduk yere mavi ekran veriyor. Sebebi hakkında bir fikrim yok. Başka mavi ekran hatası alanlara verdiğiniz cevaplara göre minidump dosyalarını istiyormuşsunuz fakat nasıl atacağımı bilmiyorum ama fotoğrafını şöyle bırakayım. (Ekran kartı güncel.)

resim_2021-01-20_144510.png

Çözüm
Biraz geç dönüş yapıyorum fakat bu sorunu internetten araştırdığımda sorunu yaşayanları görmüştüm, ama hiçbiri çözüm bulamamıştı. Şimdi ben sizlere sürecimi anlatacağım. GameGaraj garantisine bilgisayarımı 4. sefer gönderişimdeki yetkili bilgisayarımdaki mavi ekran sorununu format atarken yaşadığını söyledi. O da RAM'lerimi değiştirip tekrar format atmış ve yine yaşamış. Ardından CPU'mu değiştirmiş ve 6 kere format atmasına rağmen sorun yaşanmamış. Bilgisayarım şu anda elimde ve 1 aydır sapasağlam çalışmakta. Eğer sizde böyle bir sorun yaşıyorsanız ve garantidekiler biz görmedik hatayı diyorlarsa işlemcinin değiştirilmesi için ısrar edin. 15 sayfalık tartışmamızda bana yardım etmeye çalışan herkese çok çok teşekkür ederim.
DDU ile ses sürücünü kaldırıp tekrar yükle. Ağ kartı sürücün yüzünden mavi ekran almışsın yine, çakışıyor mu anlamadım. :D

@Murat5038 hocam, biz çözemedik gerçekten. Siz de bir bakarsanız memnun oluruz.

Ağ adaptörü takılıyken 2 saatte yedim mavi ekranı. Gece şüphem yüzünden çıkarttım ve tüm gece açık bıraktım bir sorunla karşılaşmadım. Sanırsam sorun ondan kaynaklı çünkü garantiye gönderdiğimde kullandığım laptopta ağ adaptörü hariç her donanımı sağlıklı bir şekilde kullanmıştım. İnterner aşırı kötü çekiyor zaten yarın değiştireceğim bakalım düzelecek mi?

Sürücüsü Windows 10 uyumlu olmayabilir. Önceki sefer de ağ kartından şüphe etmiştim. :D sonucu paylaşırsın. :)

Adaptörümün adı Archer t2u nano. Windows 10 için ayrı driveri var onu yaptım ama dediğim gibi garantiye gönderdim 2 gece açık kalmış ve bir sorun yaşanmamış ben de adaptör harici tüm donanımlarımı laptopta kullandığım için sorunun kaynağı adaptör olabilir. Yarın gidebilirsem bilgilendireceğim yardımların için teşekkürler.

Sürücüsü Windows 10 uyumlu olmayabilir. Önceki sefer de ağ kartından şüphe etmiştim. :D sonucu paylaşırsın. :)

Usta son bir kez bakar mısın sorun internet ile mi ilgili çünkü PCI Express Wi-Fi adaptörü alacağım ucuz iş değil bir emin olalım midiump dosyaları 3.rar

Sürücüsü Windows 10 uyumlu olmayabilir. Önceki sefer de ağ kartından şüphe etmiştim. :D Sonucu paylaşırsın. :)

@MisakiTaro adaptörümü değiştirdim yine yaşandı. Yapacak başka hiçbir şey kaldı mı acaba?

Bilgisayar 2 kez garantiye gitti bir sorun yok dendi. Oyun oynarken yaşamadım hep video izlerken veya boş dururken oldu. Bütün parçaların tek tek testi yapıldı sağlamlar sanırım yazılımsal bir sorunum var çözemedim gitti.
(@283156 @MisakiTaro daha önce ilgilenmiştiniz)

Olaya el atmamın vakti gelmiş anlaşılan. Olay Görüntüleyicisi raporunuzu paylaşın. Rehberi aşağıda mevcut.

Olaya el atmamın vakti gelmiş anlaşılan. Olay görüntüleyicisi raporunuzu paylaşın. Rehberi aşağıda mevcut.

Cahilliğime verin tam anlayamadım ama olay görüntüleyicisine girip yönetim olaylarına sağ tıklayıp özel görünümdeki tüm olayları farklı kaydet deyip rara attım. Umarım doğrudur.

C:\Windows\MEMORY.DMP dosya yolundaki bu dosyayı arşivleyip (sıkıştırıp) upload eder misiniz?

Bu arada bilgisayarını yasadışı yollarla mı aktif ettiniz? Son olarak önceden sürücüsünü yükleyemediğiniz aygıtlar varmış. Onları yüklediniz mi?

C:\Windows\MEMORY.DMP dosya yolundaki bu dosyayı arşivleyip (sıkıştırıp) upload eder misiniz?

Bu arada bilgisayarını yasadışı yollarla mı aktif ettiniz? Son olarak önceden sürücüsünü yükleyemediğiniz aygıtlar varmış. Onları yüklediniz mi?

Mavi ekran sorunu alıp durduğum için format atarsam orijinal Windows'um gider korkusuyla orijinal Windows Key'i almadım. CMD'den yapmıştım. Ama ben bunu yapmadan önce yani Windows aktif değilken de yaşanıyordu. Önceden sürüsünü yükleyemediğim aygıtlar derken neyi kastettiniz anlayamadım.
@Enes3078 hocam rahatsız etmeyeyim ama bir tavsiyeniz öneriniz var mı yine yaşandı. Ayrıca bir eklemede bulunayım bazen ekran olduğu gibi kilitleniyor hiçbir şey yapılmıyor 5dk sonra mavi ekran yine geliyor.
Ve şu ana kadar olanların çoğunluğu tam ekranda video izlerken yaşandı.

Merhabalar, mavi ekran sorunu yaşıyorum.
(@Enes3078 hocam önceki konuya bakmıştınız da unuttunuz sanırım.)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı