KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE mavi ekran hatası

pockiechamp

Femtopat
Daha fazla  
1 ay önce yeni sistem topladım. Windows 10 Pro (OEM) sürümü yüklü. Lakin, 2. haftadan sonra farklı kodlu mavi ekran hataları almaya başladım. Kodlar hep farklı olduğu için ilk başta DDU'dan sürücüleri kaldırıp yeniden yükledim ama geçmedi. Şu an ki hata kodu ise KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE. Ne yaptıysam çözülmedi yardımcı olabilecek var mı?

İşlemci: AMD Ryzen 5 3500X 3.6GHz 6 çekirdek 35MB soket am4.
Anakart: ASUS TUF B450M-PLUS AM4 DDR4 4400(oc)MHz mATX.
RAM: Adata XPG Gammix D30 8 GB (1x8GB) DDR4 3000MHz CL16.
Ekran kartı: ASUS Dual RTX 2060 EVO 6 GB GDDR6 192Bit DX12.
SSD'ler: Adata SU630 480GB 520MB-450MB/s SATA3 SSD + Toshiba OCZ 500GB RC500 NVMe M.2 SSD(Windows'un kurulu olduğu disk)

Not: Minidump'ı nasıl çıkaracağımı bilmediğim için ekleyemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Apple telefonun ile bir süre bağlanma.
AIDA64 yazılımı sil.
Realtek ağ sürücünü güncellemen lazım.

Tekrardan merhaba konuyla ilgili olarak Realtek ağ sürücüsünün güncellenmesinin gerektiğini rt640x64.sys mi anladınız ve Apple telefonuyla bağlandığını ya da AIDA64 yazılımını barındırdığını nasıl anladınız?

Ağ sürücünü evet öyle anladım.

AppleLowerfi tarzı bir yazı vardı ve USB ile bağlanmış. "WinUSB.sys" hatası vardı.

AIDA64 "kerneldx64.sys" hatası bu.

"kd>" bölümüne "lm" yazın ve orada "Unload Modules" altında yazılı olan ".sys" hatalarına bakın.

Bana bildirim gelsin diye bu mesajı yazdım.

Yoksa konunun yerini kaybedebiliyorum.
Dediklerinizi uyguladıktan sonra 2 gündür mavi ekran almıyorum teşekkür ederim. Hatayı bulmak için tekrardan XMP açacağım eğer 2-3 gün daha mavi ekran almazsam. Eğer yine alırsam tekrardan yazarım buraya. Şimdilik konu kilitlenebilir çok teşekkür ederim.

Rica ederim.

XMP açtıktan sonra mavi ekran alırsan buraya gel belirt.
Tekrardan merhabalar. XMP açmadım ama oyun oynarken 15 dakika arayla iki kez mavi ekran verdi. Çözünürlük oyunda olduğum için hata kodunu görmeme müsaade etmedi. dump1.rar Bu arada Minidump dosyaları eskiyse lütfen belirtin. İlk defa attıktan sonra hiçbir kayıtı silmedim. Birazcık anlamadığım bir iş. Teşekkürler

Ekran kartı ile ilgili oluşmuş. Ekran kartı sürücünü nasıl güncelledin?

Ek olarak BIOS sürümünü beta versiyona güncellemişsin. Ben orada 2409 sürümüne güncelle dedim. :D

"DISM" rehberini uygula.

Ekran kartı ile ilgili oluşmuş. Ekran kartı sürücünü nasıl güncelledin?

Ek olarak BIOS sürümünü beta versiyona güncellemişsin. Ben orada 2409 sürümüne güncelle dedim. :D

"DISM" rehberini uygula.
Siz güncelleyin deyince :) hiç bakmadan son çıkanı indirmiştim. Ekran kartını da DDU ile silip tekrar kurmuştum.

Geri
Yukarı