Kick boksa başlarken nelere dikkat edilmeli?

mataleon

Centipat
Var mı böyle ufak trickler verebilecek birileri? Bugün ilk günüm, daha önce Instagram'da bazı videolar görüyordum boks ile ilgili, boks hocası (?) iki kişiyi ringe çıkartıp birbirine ölümüne vurdurtuyordu. Sizce böyle bir şey yaşar mıyım gittiğimde? Çekiniyorum bundan ama yumruk yemekten ya da dayak yemekten değil. Bunu yaptıran boks hocasının vereceği dersten çekiniyorum.

Var mı böyle ufak trickler verebilecek birileri? Bugün ilk günüm, daha önce Instagram'da bazı videolar görüyordum boks ile ilgili, boks hocası (?) iki kişiyi ringe çıkartıp birbirine ölümüne vurdurtuyordu. Sizce böyle bir şey yaşar mıyım gittiğimde? Çekiniyorum bundan ama yumruk yemekten ya da dayak yemekten değil. Bunu yaptıran boks hocasının vereceği dersten çekiniyorum.

Konuya kimse yanıt vermemiş ama bunu yıllar sonra okursam neden boksa gitmediğimi kendime hatırlatmak isterim. Gittiğim salonda hocanın ilgisini az çok beğendim, kötü değildi. İlk günden bırakmamın sebebi salonda kendini “Yuri Boyka” Sanan bir çocuk vardı. Abartmıyorum, mecazi anlamda da değil. Gerçekten sürekli Yuri Boyka ağzından düşmüyordu. Tek bildiği dövüşçü o herhalde :D Çocuğa bir defa senin başlayalı kaç ay oldu diye sordum, (ki asla gülen, boşboş sırıtan biri değilim. Olgunluk konusunda artılarımın olduğunu düşünüyorum yaşadıklarım yüzünden) dalga geçtiğimi falan düşündü galiba. Çocuğu asla küçük düşürecek bir harekette bulunmadım, tanımadığım insanlara karşı mesafeliyim her zaman. Ama çocuk öyle yapmadı, sanki daha önce tanışıyormuşuz gibi bir samimiyeti vardı. “sana buradan bir koyarım low kicki duvara kadar uzanırsın, sana ardardına 20 push kick atarım ayağa kalkamazsın falan” Hayır kendini ağır siklet profesyonel dövüşçü falan mı sanıyor bilmiyorum ama dalga geçmek de istemiyorum. Çocuğun yaşı benden büyük ve boyuna göre kilosu çok fazla, obeziteye doğru yol almış. Böyle bir çocuğun gelip böyle şeyler söylemesi bana çok komik geliyor açıkçası. Son olarak bu konuyu sonradan okuyan, boksa başlamak isteyen arkadaşım var ise diye söyleyeyim, semtiniz zengin semti değilse ve keko diye tabir ettiğimiz insanlar var ise o salondan uzak durun. Çünkü salon sahipleri genellikle boks hocaları olur ve önüne geleni (para veriyorsa) alır. Gerçekten bu işe başlamak istiyorsanız ve bahsettiğim, anlattığım tarzda zorba, egosunu durduk yere başkası üzerinden tatmin etmeye çalışan arkadaşlar ile muhattap olmak istemiyorsanız birebir ders alın, bunu defalarca farklı farklı salonlara gidip aynı manzaralarla karşılaşmış biri olarak söylüyorum. Fiziksel olarak kendi gözlerinde bir zayıflık (?) (kısa boy, sessizlik) gördüklerinde kendi içlerinde zorbalamaya başlarlar. Çünkü çevresinden öyle görmüştür, öyle büyümüştür arkadaşımız. Çevresinden öyle görmesi bir sorun değil aslında. Yaptığı şeyin ne kadar kötü bir şey olduğunun farkına varıp kendini düzeltmemesi bir sorun.

Yanlış bir şey yazdıysam özür dilerim, bir tık gerginim ve bir kez daha hayal kırıklığına uğradım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı