Barfiks yaparken nelere dikkat edilmeli?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Isınma çok önemli zaten genelde ağrılar ısınmadan direk kaslar zorlandığı için olur. Bacaklarını esnet, belini esnet, kollarını esnet. Kasların çalışmaya hazır olduğunda dayanabileceğin seviyede bir programa uy yap :) Belli bi programa uyup düzenli şekilde setleri, set içindeki hareket sayısını arttırman iyi olur :) Misal veriyorum 1 ay boyunca 3 set yapıcam ve 10 ar kez. 2. ay 12 şer kez 4 set. Sayıları tamamen attım kafadan :) Bu sayılarıda artık setler hafif geldiğinde yorgunluk vermediğinde arttır. @BilgisayarKurdu' nun dediği gibide ısınma süresini arttır. :)

Barfiks gibi ağır egzersizleri sona saklasak daha doğru olur diye düşünüyorum. Önce ısınma niyetine hafif egzersizlerle başla derim.
Şınav bile hafif kalır barfiks'in yanında.

Bu konuda internetten biraz araştırma yapabilir ya da işinde iyi bir antrenörden program istiyebilirsiniz. Uygulayacağınız hareketler tek bir kas bölgesine yüklenmemeli, diğer kaslarıda çalıştırmak gerekli. Güzel bir program bulmak en iyisi olur.

10 dakika nedir hocam abartmayın sizde maça çıktığımda o kadar ısınmıyordum ben.

@Crian 10 dakika ısınmak için az bile. 2 kick boks kulubüne ve 1 de vücud geliştirme salonuna gittim hiç birinde 10 dkdan aşşa ısındığımı hatırlamıyorum. Hatta bazen 30 dk kadar koşup çalışmaya başladığım oluyor. Dikkat edersen vücud geliştirme salonlarında kimi "hareketleri yapmadan az ağırlıkla yap ilk baş" ya da " boş barla çalış 2 dk sonra ağırlığı takarsın" gibisinden şeyler söyleyenler olur ,bunlarda kasları ağırlık kaldırmaya hazırlamak için yapılan ısınma çalışmaları. Uzun lafın kısası ısınma süreni tutabildiğin kadar uzun tut. Isınmadan zorlarsan kaslarını gelişme değil ısınmadan çalışma ağrıları olur.

Benimkiler sadece öneri iyi çalışmalar ikinizede :)

Kolumun dizden itibaren üst kısımlarında, omuzlara yakın bölgelerde belirgin gelişme var.
Ah şu kilomu 65-70'lere çekebilsem tam olacak ama kolay olmayacağı da ortada :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı