Kick vs Twitch?

RML

Hectopat
Yer
Miklagård
Son zamanlarda ortaya çıkan yayın platformu Kick.com hakkında ne düşünüyorsunuz? Twitch yayıncısı wtcN (Ferit Karakaya), eğer iyi bir teklif gelirse geçebilirim açıklamasını yaptı. Ancak bana göre bu platform hem UI hem UX olarak tamamen Twitch kopyası ve rezalet görünüyor. Sizin görüşlerinizi merak ediyorum, hoşunuza gitti mi? Nasıl buldunuz?

Son düzenleme:
Bu sitenin sahibi hangi şirket?
Çok karışık. Biraz araştırdım, sanırım önceden Twitch üzerinde yayın açan bir yayıncı bu şirkete ortak ve bu kişinin nicki "Trainwreck".

Ayrıca kick.com hakkında scam vs. gibi devam eden suçlamalar da mevcut.

Kelimenin tam anlamıyla "ZORT" denilebilir.

Artık Twitch'i bitirecek bir firma gerekiyor şu son zamanlarda verdikleri reklamlar şaka gibi 1.5 dakika aşağısı reklam vermiyor 1/5 aşağısı reklam vermiyor ve sürekli oluyor ek olarak yayıncılar gelirin yarısını neredeyse komisyon alıyolar kimsede dur demiyor.

Daha evvel microsoft mixer adı altında bır platform kurmuştu Twitche rakip olarak daha sonra istenilen randıman alınamayınca kapatılmıştı.
Twitch , Youtube tekel gibi ufak firmalar kuruluş aşamasında bazı buyuk yayıncıları transfer etse de izleyici genel olarak eski alışkanlıklarını bırakamıyor.

Şu zamana kadar kurulan bütün yayın platformları kendi tasarımını entegre etmiş ve kullanıcıları böyle çekmeye çalışmıştı fakat kullanıcılar sadece Twitch üzerinde devam ettiği için yeni tasarıma alışamadılar ve geri döndüler. KICK kuruluşu çalıntı bir temaya sahip değil alışılagelmiş bir temaya sahip. Buna çalıntı demek zort demek büyük cahillik, işbilmezlik.

Ek olarak, KICK'in scam bir kuruluş olduğu ise yine büyük cahillik. SCAM davası vesaire yok üzerinde aksine KICK şirketi F1 takımlarından Alfa Romeo'a sponsor olarak ismini kocaman yazdırmıştır.

Geleceği ne olur bilinmez, şimdilik reklam yapmaya devam ediyorlar. Türk pazarına henüz giriş yapmadılar yayıncılar anlamında fakat her yayıncı Twitch'e lanet okuyor yayınlarında. İzleyicilerini çekebilirlerse eşit bir pazar payı bırakılabilir.

Balon gibi patlar. Yayın platformunun önemli olan kısmı yayıncıları. 1 tane büyük yayıncı orada yayın yapacak diye kimse Twitch'ten geçmez oraya. Enayi gibi 1 popüler adama 100 milyon vereceğinize 10 milyona 10 kişiyle anlaşsaydınız bari.

Geri
Yukarı