Kıl dönmesi ameliyatı deneyimim

Bende de durum ameliyat gerektiriyordu, kaşıntı ve kanama oluyordu sürekli, fakat ben ameliyat olmadım, bir doktorun tavsiyesiyle evde çözüm aradım. Bende işe yarayan şeyi size de tavsiye ederim fakat, yine de bu işin farklı varyasyonları olabilir, ben sadece kendimde yarar gördüğüm şeyi paylaşmak istedim, belki benimle aynı seviyede ki birine şifa olur.

Faydasını gördüğüm tedavi:
Aktardan, "ısırgan otu kurusu" diye geçen bir ot var, bunu alın ve cezve gibi bir şeyde güzelce kaynatın, ot iyice kaynayıp suyunu saldıktan sonra, otu lapa şeklinde yaranın üzerine koyup 30 dk falan bekletin (biraz soğutup yapın, kendinizi haşlamayın yani, ama buz gibide olmasın), bu ot iltihap söktürüyormuş ve yaranın kendini onarmasına fırsat veriyor, böylece vücut ameliyat ihtiyacı olmadan kendisi sorunu çözüyor. Bunu her sorun ortaya çıktığında (kaşıntı ve kanama vs..) uygulayın, bir süre sonra yaranın iyileşmeye başladığını fark edeceksiniz.

Yaklaşık bir yıldır kıl dönmesiyle yaşıyorum. Beni en çok korkutan şey banyo yaparken birden kan fışkırmasıydı. O gün normal bir pet şişesine sığacak kadar kanamıştı, ertesi gün doktora gittim. Çok normal dedi, yani bu kıl dönmesinde en kötü olay aşırı kanama, iltahap ve kaşıntıdır. Bir gün çok kanarsa korkmayın. Normal bir şeymiş. Psikolojinizi çok kötü etkiliyor. Bu kış ameliyat olacağım. Umarım kurtulurum. Allah kimsenin başına vermesin.
Geçmiş olsun. Bende de 3 yıldır var. Hiç kanama, apse, vesaire olmadı. Geç kaldım mı sizce ?

Son düzenleme:
Konuyu hortlatiyorum. 5 ay geçmesine rağmen yaram kapanmadı. Böyle bir hastalığınız var ise açık ameliyat olmayın.

Doktorunuza danıştınız mı hocam yani aylar geçmiş hala kapanmamasına şaşırdım. Ben kapalı oldum normal yaşantıma dönmem 2 ay sürdü.

Konuyu hortlatiyorum. 5 ay geçmesine rağmen yaram kapanmadı. Böyle bir hastalığınız var ise açık ameliyat olmayın.

Geçmiş olsun, ameliyat olduğunuz için yine ameliyattan başka çareniz yok maalesef. Belki pansuman gibi tedaviler ile birkaç yıla yaranız kapanabilir ama çok ihtimal vermiyorum. Bu yüzden bu hastalığa maruz kalanlara direkt epilasyon ile kesin çözüm öneriyorum, 2 yıla yaklaşıyor ve zerre sorun yaşamadım.
Ben kapalı oldum normal yaşantıma dönmem 2 ay sürdü.

Çünkü konu sahibinin yarası kapanmamış, o yüzden tutmasını da beklememek lazım. Yara kapansa dahi 1-2 yıl içerisinde patlayabilir vs. hep riskli.

Doktora gittim zaten. Boş boş konuşuyordu yok sonra hastalar geliyor yara kapanmadı felan gibisinden bir şeyler söyledi. Bitkisel bir ilaç verdi. Peru balsamı diye yaraları kapatıyormuş. Ben bu ameliyatı başından beri olmak istemiyordum ailem zorladı.
Eğer ki hiç başka doktora gözükmediyseniz ameliyat bilgilerini öğrendikten sonra başka bir doktora gözükün.

Geçmiş olsun. Bu durumda yine yapılabilecek en iyi şey doktora gitmek ve zaten siz gitmişsiniz. Açık ameliyatta yaranın çok uzun zaman boyunca geçmediğini duymuş ve okumuştum. Umarım en yakın zamanda iyileşirsiniz.

Ben bu ameliyatı başından beri olmak istemiyordum ailem zorladı.
Açık ameliyat yerine kapalı ameliyat olma imkanınız yok muydu?

Yeni konular

Geri
Yukarı