Kıl dönmesi ameliyatı oldum

Arkadaşlar merhaba. Bundan 3 gün önce kıl dönmesi ameliyatı oldum. Şu an hayat kalitem aşırı düşük. Hareket kabiliyetim çok az ve yüzüstü yatmaktan belim, genital bölgem ağrıyor. Katı dışkı çıkarmamak için sıvı besinler tüketiyorum.

Ha neden böyle bir konu açtım derseniz. Birincisi sorularınız olursa cevaplarım onun dışında bazı önerilerim var.

Kıl dönmesi araştırmamış bir insan için komik bir hastalık gibi görünüyor keza ben de önemsemezdim. 15 ile 25 yaş arasında sık görülüyor. Çünkü deri o yaşlarda ince ve kıllanma dönemleri. Burası teknoloji forumu dolayısıyla çok oturan insanların olabileceği yer. Eğer bilgisayarda çok zaman geçiriyorsanız ve kalçanız terliyorsa hastalığın sizi bulması yüksek ihtimal. Bir de şişmansanız yakalanmış bile olabilirsiniz. Ayrıca sanmayın ki kılsız insanlarda olmaz. Olay kılın ters dönmesi değil. Saçtan düşen kıllar oraya takılıp terin gözenekleri açmasıyla içeride bir süre bekleyip girmesiyle de oluşur. Türk erkeklerinin kalça bölgesi genelde kıllıdır. Oranın bakımı önemli. Kadınlarda da sık görülür tabii ama erkekler 3 kat daha fazla diye biliyorum. Önlem olarak duş sayınızı mümkün olduğunca artırın. Günde 1 su da tutabilirsiniz vücudunuza.

Hastalık öldürmüyor süründürüyor. :D ameliyat sonrasını değil de hastayken diyorum. Otururken ağrılar, tuvalette ya da iç çamaşırınızda kan, hele irin akıntısı yok mu? Çok akar bir de leş gibi kokar. B*k desen b*k değil kan desen kan değil ilginç, rezil bir koku. Hastalık ileri seviyedeyse "boş otobüste adamı ayakta götürür" lafı çok söylenir.

Ben yakalanalı bayağı olmuştu. Şu an 20 yaşındayım 17 yaşında bayağı hareketsiz hayatım vardı. Tahmin ediyorum o dönemlerde başlangıcı oldu. Bayramdan önce gayet iyiydim ama bayramdan sonra bayağı kötü oldum. Sonra ameliyat oldum. Kı*ımda dikişlerle 14 gün beklemem gerekiyor. Dikişler alındığında yavaş yavaş normal hayatıma dönebileceğim.

Ameliyattan çıkınca hasta odasında tek düşündüğüm şu an jeff bezos ya da zuckerberg olsaydım önemi yoktu. Dedikleri gibi sağlık gerçekten çok önemli bir şey. Ben de aşırı sağlıklıyımdır normalde. Yaşadığım tek ciddi şey bu oldu. Ayrıca kalçanın ne kadar önemli bir yer olduğunu anladım. :D.

Çok geçmiş olsun. Benim de genital bölgemde çift kıl çıkıyor hatta 3 kıl birden çıktığı oluyor. Herhangi bir sorun teşkil eder mi?

Maalesef mesajını yeni gördüm. Ulaşabileceğim bir hesabını söyler misin? Ben şimdi yazarsam baya bir ulaşan olur falan. :D
Bende eskisi kadar aktif değilim forumda. Instagram: @LoxChatterb0x
Güncelleme: Az önce dikişleri aldırdım. Sinek ısırığı kadar hissettirmedi. Yaz ve terleme dolayısıyla dikiş aldırma işim biraz uzadı ama nihayetinde aldırdım. Doktor yaran çok taze 1 hafta 10 gün civarı oturma açılma yapabilir dedi. Ama oturamamak canıma tak etti valla. Dikkatli oturuş tarzıyla otursam sorun olur mu acaba?
Kanka en kısa sürede ulaşman mümkün mü ? Bir kaç soru var aklımda.

Son düzenleme:

@Rosseckx bugün hastaneye gittim, başlangıç seviyesi kıl dönmesi denildi. Ciddiye almalı mıyım? Doktorla konuşmaya çalıştım ama pek ciddiye almadı, şu dönemde 1 aydan önce olamazsın dedi.​

@Rosseckx bugün hastaneye gittim, başlangıç seviyesi kıl dönmesi denildi. Ciddiye almalı mıyım? Doktorla konuşmaya çalıştım ama pek ciddiye almadı, şu dönemde 1 aydan önce olamazsın dedi.​

Virüs olduğu için ameliyathaneler kapalı ondan sanırım öyle demiş. Hastalık için çok rahatsız olmanıza gerek yok. Özellikle başlangıç seviyesiyken.

Geri
Yukarı