Kıl dönmesi ameliyatı oldum

Yardımcı olduysam ne mutlu bana hocam 😊 bence söyle eriyen dikiş çok daha iyi gibi. 1 haftaya iyileşme sözü bana biraz hikaye gibi geldi çünkü bildiğim kadarıyla vücuttaki açık yaranın iyileşme süresi ortalama 3 hafta dikişli yaralar içinse bu süre ortalama 2 hafta. Size dren takılacak mı hocam. Dren olmasını öneririm yarada biriken sıvıyı dışarı atıyor bana hemovac dren takmışlardı çok faydasını gördüm. Çok geçmiş olsun hocam soru sormaktan çekinmeyin.
Teşekkürler hocam. Drenle ilgili konuşmadı, yüksek ihtimal ameliyattan bir gün önce bahsedecektir. :)

@iComsium @parad0x hocalarım bugün muayene oldum. Doktor çok ilerlemediğini, bu yüzden kristalize fenol tedavisi yapacağını söyledi. Sanırım en rahatı buymuş, bunu da ucuz şekilde atlattık gibi :D Tedavi yarın olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka bende de kıl dönmesi var da yaklaşık 2 3 yıldır kaçıyordum artık acıdan dolayı olacağım. Bir şey soracağım 2 gün sonra kontrole gideceğiz o bölgede ki kılları almak istiyorum tüy dökücüyle alsam bir problem olur mu bir de sen kılları aldıysan neyle almıştın.

Kanka bende de kıl dönmesi var da yaklaşık 2 3 yıldır kaçıyordum artık acıdan dolayı olacağım. Bir şey soracağım 2 gün sonra kontrole gideceğiz o bölgede ki kılları almak istiyorum tüy dökücüyle alsam bir problem olur mu bir de sen kılları aldıysan neyle almıştın.

Hocam ben iki doktora gözükmüştüm ikisine de kılları almadan gittim. Şahsi fikrim bence almana gerek yok ameliyatı olduktan sonra maddi durumun iyiyse lazer yaptırırsın veya tüy dökücü ile alabilirsin. Geçmiş olsun şimdiden dostum.

Hocam ben iki doktora gözükmüştüm ikisine de kılları almadan gittim. Şahsi fikrim bence almana gerek yok ameliyatı olduktan sonra maddi durumun iyiyse lazer yaptırırsın veya tüy dökücü ile alabilirsin. Geçmiş olsun şimdiden dostum.
Devlette ameliyat oldum ben. Orada bayağı bir büyük alanı yani ameliyatın olacağı alanın 10 cm çevresinin tıraş edilmesi gerektiğini söylemişti doktor. Bilmiyorum özellerde nasıldır artık.

Hocam kontrole giderken almanıza çok gerek yok, ameliyattan önce de doktorunuza danışın.

Devlette ameliyat oldum ben. Orada bayağı bir büyük alanı yani ameliyatın olacağı alanın 10 cm çevresinin tıraş edilmesi gerektiğini söylemişti doktor. Bilmiyorum özellerde nasıldır artık.

Hocam ben de devlette oldum muayeneye de ameliyata da kılları temizlemeden gittim. Doktordan doktora değişiyor sanırım bilmiyorum.

Öncelikle şimdiden geçmiş olsun hocam. Şu an gayet iyiyim yara konusunda hiçbir sıkıntım yok. Aslında ameliyatın üzerinden bir ay geçtikten sonra neredeyse iyileşmiştim hatta doktorum halı saha maçına bile gidebilirsin demişti.

Hocam selam. Limberg flep ile mi oldunuz? İkinci sorum uzun oturmak araç kullanmak spor yapmak problem yaratıyor mu?

Evet arkadaşlar 3.5 yıldır kaçtığım ameliyatı geçen gün 23 Eylül cuma günü oldum. Merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Bu sıkıntıyı yaşayan kişilere bildiğim konularda yardımcı olmak isterim.
Selamlar hocam flep ile mi olmuştunuz?tekrarlama durumu oldu mu?Araç kullanmak fazla oturmak sorun yaratıyor mu?

Hocam selam. Limberg flep ile mi oldunuz? İkinci sorum uzun oturmak araç kullanmak spor yapmak problem yaratıyor mu?

Selam hocam flep ile mi olmuştunuz? Tekrarlama durumu oldu mu? Araç kullanmak fazla oturmak sorun yaratıyor mu?

Evet hocam flep yöntemi ile ameliyat oldum. Araba kullanmak, spor yapmak sıkıntı yaratmadı ameliyattan sonra fitness ile uğraştım. Ben ne olur ne olmaz diye uzun süre oturmuyorum. Tekrarlama olmadı fakat yaza doğru artık sıcak havalardan dolayı mı bilmiyorum kalça bölgemde enfeksiyon oldu ve iki tane delik oluşmuştu bunu fark ettiğimde direkt doktorumun yanına gittim ve ameliyatlık bir durum olmadığını söyleyip bir hafta rif tedavisi uyguladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı