Kılıçdaroğlu aday olmasın diyenlere karşı

"AKP'li degilim ama" alternatif evrende nasil olurdu sorusuna cevap.

Yine fikir farkliligindan dolayi "sozde vatansever" ilan edildik. Neyse, Ince hakliymis.
Ben adaylığını istemeyenlere bir şey demiyorum zaten. Adaylığını istemeyip Twitter'da, Instagram'da algı yapan çeteleşmiş bir yapı var.

Şu an ülke ne durumda görmüyorlar mı? Alternatifiniz Erdoğan mı? Bunları iyi düşünmek lazım. Yoksa benim hiçbir zaman ilk tercihim olmadı zaten.

15 yaşında siyaset hakkında bildikleri tek şey ekonomi kötü olan tiplerin çıkardıkları meme, oy kullanmaya yaşı yetmeyen veletler yorumlarda aday olmasın diyor, ironik gerçekten ya Z kuşağı akıllı diyorlardı da diğer kuşaklardan daha az IQ'ya sahipler.

Yorumundan kimin daha az IQ'su var belli oluyor ve burada tekrar diyorum canım kılıçdaroğlu aday olmasın.

İstediğiniz kadar beğenmeyin Erdoğan'ın karşısına kılıçdaroğlu hariç çıkan diğer adaylar bütün anketlerde kazanıyor bunları mağbadımdan uydurmuyorum.Demirtaşa zaten oy verilmez verilecek kişi bana göre ya Ümit Özdağ yada Muharrem İnce tek kişi kalsa bile Erdoğana oy vermem

Şu an ülke ne durumda görmüyorlar mı? Alternatifiniz Erdoğan mı? Bunları iyi düşünmek lazım.
Alternatif diye bir sey yok. Zaten insanlar bir yirmi yil daha "benzer" yonetimi istemedikleri icin Kilicdarogluna karsi. Anlamak zor degil. Ankete bakarsin, kimin daha cok potansiyeli varsa onu secersin. Halkla inatlasirsan da oy kaybedersin. Bu zor bir denklem degil.

AKP oy kaybederken CHP oy kazanamıyorsa, AKP'nin ülkeyi getirdiği şu halde bile halen daha seçimi kazanması zor gözüküyorsa, her yaptığı açıklamayla insanların gözünden iyice düşüyorsa, daha fazla oy alabilecek seçenekler varken koltuk sevdasına düşüyorsa "aday olmasın" dediğimizde biz mi suçlu oluyoruz?

Hayır; aranızda CHP'ye, gerçekten iyi yöneteceğini düşündüğü için oy verecek var mı? Yoksa hepimiz iktidar gitsin diye mi vereceğiz?

Muhalefete oy verecek, zaten muhalefete oyunu verir; burada mevzu seçimi muhalefetin kazanması. KK aday olmasa, Yavaş veya İmamoğlu'nu aday gösterse seçimi kazanma olasılığı artacak. Üçünün de ülkeyi iyi yöneteceğini düşünmüyorum ama ben.

Ülkeyi 2023'te AKP'den, 2028'te de CHP'den kurtarma dileğiyle..

Yorumundan kimin daha az IQ'su var belli oluyor ve burada tekrar diyorum canım kılıçdaroğlu aday olmasın.

İstediğiniz kadar beğenmeyin Erdoğan'ın karşısına kılıçdaroğlu hariç çıkan diğer adaylar bütün anketlerde kazanıyor bunları mağbadımdan uydurmuyorum. Demirtaşa zaten oy verilmez verilecek kişi bana göre ya ümit özdağ ya da muharrem ince tek kişi kalsa bile erdoğana oy vermem.

Tamam kanka sensin, ben ne diyorum bu ne diyor tövbe yarab.

Joe Biden tayyipi devirin diyor, İsveç Finlandiya baskı kurun diyor tüm Avrupa ve Amerika bizim Hasan'ı Me

@Horseman, isteyen aktroll diyebilir. Ülke bu adamdan başkasının eline geçerse yandık, açıkça ortada. Umarım tekrar kazanırlar. 🙂
Kusura bakmayın da ayakkabı nnumaranız iq nuzdan daha büyüktür arkadaşlar. Kredi notumuz B ye düşmüş, paramız pul olmuş, ekmeği 5 tl den alıyoruz, diyorlar ki ülke başkasının eline geçerse yandık :D Abi ciddi misiniz siz ya? Eğitim gerçekten çok önemli ya. Üşenmeyip cevap yazsam anlayacaklarını sanmıyorum.

Son düzenleme:
Kendi düşüncemi herhangi bir şeye zarar vermeden belirtiyorum. Zırlamaya gerek yok minik dostum. Evet, kazanmalılar. Kazanacaklar da.
Kim "minik dost" acaba?
16 yaşındaki bir erkek çocuk, aile evinden ayrılıp birlikteliği olan 20 yaşını doldurmuş yetişkin bir kadının evine yerleşebilir mi?
(Eğer bu konu troll falansa söyle de yönetime bildirelim.)

Geri
Yukarı