Kılıçdaroğlu aday olmasın diyenlere karşı

En az şu ankiler kadar tehlikeli insanlardır. Kılıçdaroğlu'nun kendisinin adaylığını empoze ettiğini düşünürken asıl kendileri ise başka insanlara düşüncelerini empoze ederler.

Kendilerince şakalar, akımlar çıkararak bu kişinin adaylığını ve ismini lekelemeyi hedeflemekte, bazıları ise "kılıçdaroğlu aday olursa Tayyip'e oy veririm." şeklinde tarafını belli eder.

Gerçekten komik. Karşısında kim olsa veririm diye başlayan insanlar yok şu kesin aday olsun kazanır yok bu kesin aday olsun kazanır şeklinde konuşuyor.

Öncelikle Cumhurbaşkanı olmak yorucu bir iş. Ne olursa olsun çok yoğun programı olan işi bitmeyen bir meslek. Mansur ve Ekrem bey gerçekten aday olmak istemiyor olabilir. Bunun dışında da adayımız olmadığına göre kılıçdaroğlu'nun aday olmasına soğuk bakmıyorum.

Ayrıca yavaş kürtlerden aday alamazken imamoğlu da belli bir kesimden oy alamıyor. Mükemmel aday diye bir şey de yok. Anketlerin hiçbiri seçim gecesi olacakları bilemez.

Son olarak şunu belirteyim ben bir "taraf" değilim ancak sözde vatansever arkadaşlarımızın hiçbirinin öyle olmadığı kanaatindeyim. Bu konudan ne kadar linç yiyeceğimin de farkındayım ancak yine de açıyorum.

Altına imzamı atarım çok haklısınız.

Üsluba baktığımda saygısız bir çocuk olduğun açıkca belli oluyor benim yaşımı bilmeden bana genç dediğine göre bu sitede büyük birilerinin olabileceğini de düşünememişsin. Siyasetten anlamıyorsun sosyal medyada herbokologların dediğine inanıp burada ahkam kesiyorsun ben araştırın sorgulayın diyorum bu boomer diyor. Abisi sen git Valorant oyna küfrünü et bırak devleti hizmet edecekler yönetsin. Sana beyazı göstersem bu beyazdır desem sırf muhalefet olsun diye siyah dersin lider diye gösterdiğin adamlarda bunu diyor zaten bu hükümet en doğru şeyi de yapsa biz kabul etmeyiz diyor şaşırmadım. Sizin gibi cahiller yüzünden bu millet bir daha bedel ödemeyecek tarih boyunca hep aynı şey oldu artık olmayacak.

Okusaydın zaten neyin ne olduğunu anlardın sorununuz bu sen git herbokologların söylediklerini dinle onları onayla boş ver. Hatta sizden olan fontaş profesörleriniz bile onayladı ama işinize gelmedi sanırım. Sınırlarda kuş uçmuyor ama sizin kesim ileri zeka olduğu için olmayan şeyleri oldu gösteriyorlar sizde müsaitsiniz zaten hemen inanırsınız.

Neyse bakalım bizim ülkede bilende bilmeyende bir anda profesör kesiliyor 10 yaşındaki çocuk da biliyordur eminim :)

Aynen kuş uçmuyor. Ulan ne koyunsunuz be. Bir de oy vereceksin. Seni doğuran anneye yazık. Sınırlarda kuş uçmadığına kuzenim sınırda asker yapmasa inanırdım. Gerçi sen şimdi bunada inanmazsın. Oyları belli bir ıq değerine sahip insanlar verebilmeli bugün bunu öğrendim.

@ChaosBoost, gayet normal adaylar? Güldürme beni. Dediğim gibi keyfi değil mecburi. Güzel ülkemize yazık etmeyelim.

@Tr_temhA, doları başkanımız yükseltiyor galiba. 😃

Dolar yükseldiğinde her şeye zam. Koyunlarında savunması doları başkan mı yükseltiyor. Dolar inince bakıyorsun ürünün fiyat halâ aynı veya zama devam ediliyor. Koyunlara bakıyorsun deli taklidi yapıyor 😀🤦🏻‍♂️.

Son düzenleme:
Bu konu özellikle bu forum için fazlasıyla tuhaf yorumu da beraberinde getirebilecek bir yapıya sahip.

Öncelikle forumun siyasi nabzını bir süredir gözlemliyorum ki burada bulunurluğum yılları aşmış durumda. Özellikle kitlenin yaş seviyesi ve çabuk manipüle edilmesinden kaynaklı şekilde şovenist söylemlere karşı daha çok heyecan duyduğunu fark ediyorum. Bu bağlamda Ümit Özdağ gibi bir siyasetçinin adı farklı konularda fazlasıyla zikredilir oldu.

Halbuki kendisinin yakın zaman önce paylaşmış olduğu söylemleri aşağıya sunduğumda ne kadar makul bir kişi olduğu tartışması oluşabilir.

Nitekim bu söylemlerden sonra forumda kendisini savunanların eleştirel şekilde baktığına da şahit olamadım. Çünkü ilgili siyasetçinin konuşmalarını dayandırdığı yer sığınmacılar ve bu kimselerin gönderilme biçimleri olduğudur. Kolay manipüle edilen forum kitlesi de bu oy potansiyeli inanılmaz düşük siyasi figürü basit söylemleri üzerinden aşırı sevdiği için muhafazakar bir yapıyla desteklemekten geri durmayıp eleştiri getirmekten kaçınıyor. Bu da haliyle henüz gelişimini tamamlamış kitleler için siyasetin ne kadar yanlış şekilde ele alındığını fark ettiriyor.

Kemal Kılıçdaroğlu özelinde ise konu biraz daha gri. İlgili siyasi figür ile forum kitlesinin bir husumeti olduğunu düşünmüyorum. Burada asıl konu: Atatük, CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu üçgeninde daha net bir duruş sergilemesini umarak tırnak içinde "Türkçülük" duruşunu beklemeleridir. Nitekim Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini atarken dayandırdığı ilkelerin yerine getirilmesini de yine CHP'den ve bu partinin liderinden görmek istemeleri durumudur.

Lakin burada da yine atladıkları çok ciddi bir husus var: Dünyada tekil bir millet görüşü üzerinden yürütülen siyasetin artık geçerliliği kalmadı. Özünüzde kucaklayıcı olup bilim, hukuk, ekonomi alanında gelişim sağlamanız esas oluyor. Bu açıdan Kemal Kılıçdaroğlu dünya siyasetini de baz alıp kendi ülkesine göre dizayn ederek ırk, dil, din gibi etmenleri tek bir elden ela alıyor. Bu da şovenist söylem arayışında olan gençler için bir anlam ifade etmiyor. Ayrıca unutmamak gerekir ki bu topraklarda siyasi karizma faktörü her daim prim yapmaktadır ve bu karizma Kemal Bey özelinde asla bulunmadı.

Toparlayacak olursam: Bu ülkenin gencinden yaşlısına kadar siyaseti çok doğru şekilde ele almadığını düşünüyorum. Bir yerde sorun olduğunu düşünüyorsanız, sorunun kaynağı olan kişiye öncelikle uyarılarda bulunursunuz. Bu uyarılarınızdan sonra ise bir düzeltme süresi tanırsınız. Lakin bu iki etmenli aşamadan sonra sorunlar devam edip gönderdiğiniz uyarılara karşı kapalı hale gelmişse o şeyin değişimi için toplanmış çoğunluğa katılırsınız. Halk olarak Siyasal İslam'ın ülkeyi getirdiği kaostan yana rahatsız durumdaysak muhalif kanadın en çok sözü çıkanına destek vermemiz makuldür. Burada savunduğunuz partiden ya da hayat görüşünden kopun demiyorum. Lakin ülke tarihini açıp bakarsanız geçmişten bugüne koalisyonlar hariç hiçbir sol parti zaten tek başına iktidar olmamıştır. Her daim şu veya bu şekilde onu denetleyen diğer partiler olmuştur. Yakın gelecekte kısmen koalisyon yapılı bir iktidar seçerek Siyasal İslam'dan kurtulup eğer memnun kalmazsanız yine o Siyasal İslam'a dönebilirsiniz.

Nitekim unutmayın: Değişmeyen tek şey, değişimin kendisidir. Mükemmel bir değişimi ummadan rahatsızlık duyduğunuz şeyden yana farklı bir nefes almak için kararınızı dikkatli vermeniz gerekir. Yineleyerek bu sözlerimin tamamı rahatsızlık duyanları kapsamaktadır. Ülkede bir sorun olmadığını düşünenler ya da görüşlerine katı şekilde bağlı olanlar için sözlerim yok hükmündedir.

Son düzenleme:
KK yerine Akşener'e oy verilebilir ama KK'na asla! Çünkü bu adamda liderlik vasıfları yok.
Neymiş bu liderlik vasfı çok merak ettim. Tutturdunuz bi' liderlik vasfı liderlik vasfı. Size göre Erdoğan'dan başka kimsede liderlik vasfı yok herhâlde.

Hiç konuşmasa alacaklar zaten bu seçimi. Kılıçdaroğlu ısrarla selahaddin Demirtaş diyip başörtüsü konusunu gündeme getirip malum iktidara pas verirse kusura bakmayın aday olmasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı