Kılıçdaroğlu: Yap-İşlet-Devret Tüm Otoyol, Tünel ve Köprüleri Kamulaştıracağım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

izmirkartali

Megapat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Evet, bir Deli Dumrul durumunu yaşıyoruz ve ana muhalefet liderinden nihayet bu saçmalığa bir son verme vaadi geldi.
Bence şimdiye kadar en iddialı vaat bu.

Kılıçdaroğlu, Düzce'de yaptığı açıklamada, "Size söz veriyorum. Köprüler, yollardaki büyük paraları düzelteceğiz. O yollar, köprüler kamu özel iş birliği yap-işlet-devret, tamamını kamulaştıracağım" dedi.

İktidara geldiklerinde "5'li çete"yi saf dışı bırakacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, "Sen alacaksın, soyacaksın, biz seyredeceğiz. 'Efendim biz uluslararası mahkemelere gideceğiz'... Nereye giderseniz gidin kardeşim! Hiçbir adil mahkeme, vicdanı olan hiçbir hakim devletin soyulmasına seyirci kalmaz" ifadelerini kullandı. (BirGün)

Son düzenleme:
Eğer okuduklarımız doğruysa zaten 10 liralık yer 150 liraya yapılıyor bir acayiplik var bu işte, yağmur yağıyor yol ikiye ayrılıyor, tren üzerinden geçiyor yol çöküyor kaza oluyor vs vs...... Fazla bir şey de yazılmıyor malum sebepten dolayı, yani müthiş bir düzen kurulmuş ama bize faydası yok.

Birçok sitede, gazetede detaylar var.
Ben konuyu uzatmamak için özet girdim.
Örneğin biri:

Hiç kimse de sormuyor o projeleri nasıl kamulaştıracan o parayı nereden bulacan diye. En körlemesine muhalif yazarlar gazeteciler bile bunun olmayacağını biliyor.

Hemen söz veriyor Kemal Kılıçdaroğlu. Tutamıyacağı sözler resmen. Altılı masanın bundan haberi var mı mesela? Babacan olsun Davutoğlu olsun İYİ parti olsun hepsi özelleştirmeyi destekliyor. Yap işlet devret projelerine böyle körlemesine karşı değiller. Lafa geldimi hak hukuk adaletten bahseden CHP'nin oraları zorla kamulaştırmasında ödeyeceğimiz tazminatlardan haberi yok heralde.
Tazminati geçtim ana paraları nerden neyle ödeyecek ve kamulaştıracak.

Bütün projeleri toplasak belki 100 milyar dolar para gerekir.

Otoyol, tünel veya köprülerin zaten özelleşmesi yanlıştı. Kamuya ait olmalıdır. Elbet bir çeşit boşluklar bulup kamulaştırabilirler.

Otoyol, tünel veya yolların zaten özelleşmesi yanlıştı. Kamuya ait olmalıdır. Elbet bir çeşit boşluklar bulup kamulaştırabilirler.

Projeler kanunsuz bir şekilde alınırsa, yatırımcılara görüşürüz dersiniz. Her şey kanunla yapılmalı kaç zibilyon dolarlık bu kadar projeyi alacak parayı nereden bulacaksa?

Hiç kimse de sormuyor o projeleri nasıl kamulaştıracan o parayı nereden bulacan diye. En körlemesine muhalif yazarlar gazeteciler bile bunun olmayacağını biliyor.

Hemen söz veriyor Kemal Kılıçdaroğlu. Tutamıyacağı sözler resmen. Altılı masanın bundan haberi var mı mesela? Babacan olsun Davutoğlu olsun İYİ parti olsun hepsi özelleştirmeyi destekliyor. Yap işlet devret projelerine böyle körlemesine karşı değiller. Lafa geldimi hak hukuk adaletten bahseden CHP'nin oraları zorla kamulaştırmasında ödeyeceğimiz tazminatlardan haberi yok heralde.
Tazminati geçtim ana paraları nerden neyle ödeyecek ve kamulaştıracak.

Bütün projeleri toplasak belki 100 milyar dolar para gerekir.
128 milyar dolarıda malum zat cebine indirdi zaten.

128 milyar dolarıda malum zat cebine indirdi zaten.

Aynen hemen cebine indirdi :) çocuk oyuncağı ya bu işler hemen cep ediyorlar. Kimse duymuyor görmüyor bilmiyor ve muhalefet hiçbir şey yapamıyor!
O paranın ne olduğunu herkes biliyor ama sığ ve ucuz siyasete alet ediliyor işte.

Not: Ortakları bu düşüncede değil iken nasıl söz veriyor Kemal Kılıçdaroğlu ben yapacağım diye. Hangi vasıfla yetki ile veriyor bu sözleri Cumhurbaşkanı adayı flan heralde? Bu parayı nereden bulacak? Ve tazminatlar ne olacak adamların zorla el koyarsan.

Bu yap işlet devret kredi ile ev almak gibi. Normal evi alırsan 1 milyon TL ise kredi ile 2 milyon TL oluyor ama ödemeyi 15 yıla bölüyon. Bu sırada hem evde oturuyon hem faizini ödüyon. Kemal Kılıçdaroğlu çıkıyor bu para çok ben her ay para ödemiyeceğim peşin vereceğim diyor! Ama parayı nereden bulacak söylemiyor. Peşin para olsa devlet kendi yapar zaten. Parayı taksit taksit böldürmek varken neden hepsini cepten tek seferde veresin? Hem de tazminat ile üstüne devlet o yolları işletemez bile devlete yük bakım onarım maliyetleri.

Son düzenleme:
Aynen hemen cebine indirdi :) çocuk oyuncağı ya bu işler hemen cep ediyorlar. Kimse duymuyor görmüyor bilmiyor ve muhalefet hiçbir şey yapamıyor!
O paranın ne olduğunu herkes biliyor ama sığ ve ucuz siyasete alet ediliyor işte.
Hadi şimdi ben size sorayım hocam sizce o para nereye gitti?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı