Kilo Almak İçin Ne Yapmalıyım?

odtümetu

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
-
Arkadaşlar merhaba 55 kiloyum 16 yaşındayım. Kilo almak istiyorum. Sadece bir öğünle kilo alabilir miyim? Mesela sadece yulaf yesem günde çok fazla yesem ya da sadece mesir macunu yesem yada yulaf ezmesi ile birlikte bir de her gün yumurta yesem kilo alır mıyım?

Hafta içleri otobüsle yaklaşık 2 saat yol çekiyorum. Bunun 40 dakikası oturarak geri kalanı ayakta geçiyor. Sabahları yemek yemiyorum. Uykusuz kaldığım için. Okulda da zar zor yiyorum. Eve gelince de telefonla oynuyorum. Dışarı hiç çıkmam. Sizce bu yediklerim ek kalori olarak geri bana döner mi? 63 kilo olsam yeter. Ne yapmam lazım. İnternetten baktım ama çok çeşit yemem gerekiyor. Tek çeşit yesem olmaz mı? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
20 yaşında 1.73 boyunda 52 kiloyum ve yıllardır hiç değişmiyor. Bir süredir de acıkmasam bile günde 3-4 öğün yemek yiyorum ancak sağlıklı olmuyor ve zayıf bile olsam göbeğe yaramaya başlayacak.

Sana ilk önerim tıbbi destek. Diyetisyen yardımıyla bunu yapman en doğrusudur. Alternatif istersen de spor salonlarına yazılıp kilo alma programlarını uygulayabilirsin. Ancak gıda takviyelerini tavsiye etmiyorum.

Sabah kahvaltısı en önemli öğündür ve kahvaltı yapmazsan kesinlikle kilo alamazsın. Gece 12 de yatsan, sabah 7 de uyansan, okulda 9.20 de kahvaltı ettiğini var sayalım. Vücut 9 saat aç kalmış, üstüne az yedin iyice aç. Gün içinde de yemeden ne kilo alması bu? Sen 10 TL'lik benzinle İstanbul'dan Ankara'ya gidebilir misin? Kilo almak istiyorsan ne bulursan yiyeceksin. Başka yolu yok.

Her fırsatta et ve mayalı ürünler tüket. Zeytin yerine mısır yağı kullan. Acı yeme ki daha fazla içinde tutup içeriyi genişlet.
Hunharca tost ye ve şekerli içecekler iç. Birkaç aya başlarsın kilo almaya.

Bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum. 19 yaşındayım 1.85 boyundayım şuan 62 kiloyum. Spora başlamadan önce 58 kiloydum.1.5 aydır spora gidiyorum. Kilo almak için yazılmıştım. Ek bir toz vs kullanmıyorum. Kendimi sporda olabildiğince yoruyorum. İştahımın açıldığını fark eder oldum artık yedikçe yiyesim geliyor fakat spor yapmadığım günlerde normal oluyor iştahım. Sana tavsiyem düzenli ve sağlıklı beslenmen fast food dan uzak dur.

Bu devirde herkes beslenme gurusu kendi çapında :). Bu iş üniversitede 4 senelik lisans programıyla öğretiliyor, kulaktan dolma bilgilerle sağlıklı kilo alamazsınız. Mümkünse özelde, değilse devlet hastanesinde bir diyetisyene başvurun.

45 kilo olmak için 1 litre su içmişliğim var. Sonrasında kilolu olmuşluğum. Şimdiyse ne kadar yersem fit kalabiliyorum, güç kaybetmiyorum.

Genetik bir yere kadar. Sağlıklı, vitaminli, mineralli ev yemeği yersen ve düzenli spor yaparsan gelişirsin.

Kas almayıp yağ alsan yine hiçbir şey değişmeyecek kilo alma isteme nedenin özgüven ile alakalıysa.

Ayrıca erken kalkmak bahane olamaz. Sabah 5.15 de kalkıp kahvaktı yapıp 1 kilometre durağa gidip ordan tıklım tıkış 1.5-2 saat çekmeköy-osmanbey yapmış, ordan 2-3 saat spora ve aynı 2 saatlik yolu geri dönmüş biriydim hayatımın 6 ayı boyunca.

Alıp ne yapacaksın mis gibi zayıfsın işte, böyle kal. Nice insanlar var senin gibi olmak isteyen.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı