Kilo almak için optimum mass kullanılmalı mı?

savaskaraer

Hectopat
2-3 haftadir spora başladim 53.8 KG olarak çiktim. 2 haftada 6 KG aldim 59.1 oldum. Biraz gelişimim var az da olsa. Fakat kilo almam biraz daha zorlaşti, optimum mass kullansam mi sizce de?

Screenshot_20190602-121045.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Gainer en gereksiz supplement. Net. İçerdiği kalorinin çoğu şekerden geliyor, karbonhidrat oranı az oluyor. Haliyle de yağlanıyorsunuz. Onun yerine günlük kalori ihtiyacını belirleyin onun üstüne 300-500 arası kalori daha ekleyin. Böylece kilo alırsınız. Kaloriler protein ve karbonhidrattan gelmeli çoğunlukla.

Gainer en gereksiz supplement. Net. İçerdiği kalorinin çoğu şekerden geliyor, karbonhidrat oranı az oluyor. Haliyle de yağlanıyorsunuz. Onun yerine günlük kalori ihtiyacını belirleyin onun üstüne 300-500 arası kalori daha ekleyin. Böylece kilo alırsınız. Kaloriler protein ve karbonhidrattan gelmeli çoğunlukla.
Bi ônerin var mi hocam her gün pirinc pilav yiyom makarna filan tavuk da ama artik baydim sıkıldım

Yeni başladıysanız güzel bir fullbody ile başlayın öncelikle. Motivasyonunuz tam olsun. Antrenmandan önce pirinç sonra makarna tüketilebilir. Her gün makarna veya pilav yiyeceksiniz diye bir şey yok. Haftanın 2 günü yemezsiniz. Ayrıca yemek seçme lüksünüz de yok. Evde ne pişiyorsa yiyeceksiniz. Yağ oranın düşükse ekmek de yenilebilir. Ayrıca ara öğünlerde yulaf ve kuruyemişler de yardımcı olacaktır. Yavaş yavaş kas ve kilo inşa edersin. Maalesef bu sporda hemen her şey olmuyor. Sabretmeniz gerekiyor.

Pilav tavuk nasıl baydın zaten kilo almayan bir tipsin, 1 tencere makarna yap üstüne sos yap bol yağlı şekerden olabildiğince uzak dur. Yağlı yemek ayırma önüne ne gelirse ye ev yemeği ye üstüne kendin yap soslu pilav soslu tavuk soslu makarna yap ye 1 tabak değil 5 tabak ye patates haşla, kızart, hamur işi falan ye.

Son düzenleme:
Pilav tavuk nasıl baydın zaten kilo almayan bir tipsin, 1 tencere makarna yap üstüne sos yap bol yağlı şekerden olabildiğince uzak dur. Yağlı yemek ayırma önüne ne gelirse ye ev yemeği ye üstüne kendin yap soslu pilav soslu tavuk soslu makarna yap ye 1 tabak değil 5 tabak ye patates haşla, kızart, hamur işi falan ye.
5 tabak nasil yiyebilirim? Midem o kadarini istemiyor.

Yeni başladıysanız güzel bir fullbody ile başlayın öncelikle. Motivasyonunuz tam olsun. Antrenmandan önce pirinç sonra makarna tüketilebilir. Her gün makarna veya pilav yiyeceksiniz diye bir şey yok. Haftanın 2 günü yemezsiniz. Ayrıca yemek seçme lüksünüz de yok. Evde ne pişiyorsa yiyeceksiniz. Yağ oranın düşükse ekmek de yenilebilir. Ayrıca ara öğünlerde yulaf ve kuruyemişler de yardımcı olacaktır. Yavaş yavaş kas ve kilo inşa edersin. Maalesef bu sporda hemen her şey olmuyor. Sabretmeniz gerekiyor.
Sağolun umarim 80 filan olurum 1 sene icerisinde

Makarna ve pilav yemeden günde 3500 kalorili, 120 gr protein alınan beslenme için zengin olmak gerekiyor. Spor hocaları tencereyle pilav tavuk yiyorlar.

İdmanını sert yaparsan iştahın açılacaktır emin ol. Salondaki çoğu kişi idman yapmayı bilmiyor otururken ve ağırlık çalışırken kalp atım hızları aynı, kaldıracağın ağırlığı eline aldığın zaman kalbinin hızlanması lazım. Sert idman yap.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
03:56'dan sonrasını izle kanka.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı