Kilo almak için tavsiyeler

Dağdeviren

Hectopat
Daha fazla  
Çok zayıf olduğumu düşünüyorum boyuma göre, 186 boyum var ve 63 kiloyum. Aslında yemek de yiyorum da metabolizmam çok hızlı, nasıl kilo alabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de ayni, o kadar yiyorum hiç
kilo almıyorum. Ama gün içinde hareketliyim. VG yok.

Metabolizman cidden hızlı olabilir orasını bilemeyiz buradan.
Emin olduğum tek bir şey var herkes çok yediğini iddia ediyor ama vücut geliştirme ya da fitnessın içinde olanlar daha iyi bilir.
Kalori hesabı yapmadan ne kilo alınır ne kilo verilir. Hee alırsın günde 3 öğün Fast food yersen. Ama sağlıklı değil.
Günde 5 6 öğün yemek ye bakalım nasıl alıyorsun. 400gr 500gr pirinç - 700 800gr tavuk.

Hareket etmemek de bi seçenek ama pek sağlıklı değil

Hareket etmemek de bi seçenek ama pek sağlıklı değil

1 kilo alabilmen için 7000 kalori alman gerekir. Bunun için kalori hesabı ile kilo alabilirsin. Bazal Metabolizma hızını bulman gerekir. Yani sen hiç bir şey yapmadan vücudunun ne yaktığını bilmen gerekir. Günlük 7000 kalori alman seni zorlar. Bu yüzden günlük alacağın kalori miktarının üzerine çıkarsan kilo alırsın. Biraz karışık ama imkansız değil.

Şınav, barfiks gibi vücut ağırlığıyla yapılan hareketler yapmaya başla iştahını arttırsın. Akşam yemeğinde 1 tabak pilav yiyorsan 2 tabak yemeye çalış porsiyonlarını ve ara öğünlerini arttır. Ben de zayıftım yine zayıfladım deprem falan derken ama kesin bir şey varsa hızlı metabolizmaya rağmen çok rahat kilo alırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı