Kilo veremiyorum

Boğazını tut demeyin demişsin ama cidden boğazını tutman gerekiyor. Böyle diyorum çünkü bende 100 kilo civarıydım 3-4 ayda 15 kilo verip 85'e düştüm. Nasıl verdin dersen ekmek, cips, tatlı, hamur işi, yağlı yemekler bunları keser ve hergün 1 saat koşarsan çok rahat 15 kilo ve fazlasını verirsin emin ol.

Spor yapabilirsiniz. Çok üşeniyorsanız günlük yürüyüşler yapabilirsiniz (15-30dk). Glisemik indeksi düşük, kısaca tok tutan besinlere yönelebilirsiniz. Yulaf ezmesi, süt, bulgur gibi besinleri sayabiliriz. En önemlisi kafaya koymaktır. Eğer sonuç alamazsanız tabii ki bir diyetisyene başvurulmalı.

Dostum bende de aynı durum var. Fakat şu bir gerçek eğer yaktığınız kaloriden fazlasını alırsanız kilo alırsınız. (Normal bir insan 2000 kalori yakar fakat sizin metabolizmanız yavaş muhtemelen 1500 civarı yakarsınız) Yapmanız gereken doğru besinlerden az yemek. Doğru besinlerden kast ettiğim tok tutan besinler. Mesela ben sabah kahvaltısında 100 gr ( 4 çorba kaşığı) yulafı( 360 kalori) 100 gr sütle( 45 kalori) karıştırıp yiyorum. İnanılmaz tok tutuyor ve çok hafif. Bunu akşamda yapıyorum. Günde yaklaşık 900 ile 1000 kalori alıyorum. Geriye kalan 500 kalori açık oluyor ve ondan kilo veriyorum. (103.5'den 95E düştüm hedefim 80 olmak) şekerimi dengelemek içinse incir yiyorum. ( 1 tane yerim 50 kalori) size de tavsiye ederim.

Geçtiğimiz sene üniversite sınavına hazırlandım. 110 kiloya kadar çıktım. Vücudumun her noktası çatladı. Dizlerim bedenimi taşıyamaz hale geldi artık. Bir anda alınca böyle oluyor sanırım. 8 ay gibi bi sürede 20 Kg aldım. Tek yolu var bence. Eğerki sağlıklı şekilde yağ yakıp kas kazanmak istiyorsan, spor. 3 Ayda kazandığım kilolardan kurtuldum ben. 91 kiloya kadar düştüm ve hayat kalitem değişti. Spor, insanı günlük hayatta da düzene sokuyor. Daha dinç oluyorsun. Birşeyi yapmaktan kaçmıyorsun. Mesela okuldan sonra spora gitmek zulüm gibiydi ilk başlarda. Sonra kendimi alıştıra alıştıra bunu haftaiçi hergün spor haftasonu ara olarak çevirdim. Kilo verme hedefine giderken kendini hayal et. Zayıf halini düşün. İnsanların azmini ne kadar şaşkınlıkla taktir edeceğini düşün. Seni aylar sonra gören insanların ne kadar şaşıracağını düşün. Kendimden örnek verecek olursam, Spora gittiğim dönemlerde (pandemi nedeniyle bıraktım) yiyecek olarak da kendimi kısıtlıyordum. Verdiğim emeklere acıyıp mutfağa girmiyordum. Yapabilirsin. Alışkanlıkları bi celsede silmelisin. Ben spordan önce dershane zamanları günde 3-4 kere 2 menü hamburger sipariş ediyordum :D. Haftada iki üç kez tatlı yemeye gidiyordum. Alışkanlıklar düzelir. Yeter ki sen kafanda bitir bunları. Kendine olan güvenini da çok yüksek oranda etkileyecek. İnsanların iltifatları sana daha da çok spor yapma, yediklerine dikkat etme arzusu aşılayacaktır. Eğer spor işini ciddi düşünürsen kilo verme dönemimde kullandığım ürünleri de anlatabilirim. Seve seve yardımcı olmaya çalışırım.

Merhabalar. Kilom 98 boyum 1.70 kilo veremiyorum üzülüyorum yiyorum sıkılıyorum yiyorum boğazını tut diyenler cevap vermesin çok denedim. Sizin önereceğiniz başka alternatif yollar var mıdır PC vs ilgilenmiyorum daha çok evde boş boş oturuyorum.

İstediğim zaman kilo alıp verebiliyorum, nasıl mı?

Spor yapmayı hobi edin, kalori açığı oluştur, sağlıklı yiyeceklere yönel ve amacın için anlık heveslerine karşı çıkmayı öğren.

Merhabalar. Kilom 98 boyum 1.70 kilo veremiyorum üzülüyorum yiyorum sıkılıyorum yiyorum boğazını tut diyenler cevap vermesin çok denedim. Sizin önereceğiniz başka alternatif yollar var mıdır PC vs ilgilenmiyorum daha çok evde boş boş oturuyorum.

Merhaba öncelikle kendinize diyet listesi hazırlayın ekmeği kesin günde 10 şınav 10 mekik çekin aç olduğunuz zaman yemekle ilgili bir şey düşünmeyin sakız çiğneyebilirisin ayda tahmini 4-5 kilo yakabilirsiniz.

Dostum bende de aynı durum var. Fakat şu bir gerçek eğer yaktığınız kaloriden fazlasını alırsanız kilo alırsınız. (Normal bir insan 2000 kalori yakar fakat sizin metabolizmanız yavaş muhtemelen 1500 civarı yakarsınız) Yapmanız gereken doğru besinlerden az yemek. Doğru besinlerden kast ettiğim tok tutan besinler. Mesela ben sabah kahvaltısında 100 gr ( 4 çorba kaşığı) yulafı( 360 kalori) 100 gr sütle( 45 kalori) karıştırıp yiyorum. İnanılmaz tok tutuyor ve çok hafif. Bunu akşamda yapıyorum. Günde yaklaşık 900 ile 1000 kalori alıyorum. Geriye kalan 500 kalori açık oluyor ve ondan kilo veriyorum. (103.5'den 95E düştüm hedefim 80 olmak) şekerimi dengelemek içinse incir yiyorum. ( 1 tane yerim 50 kalori) size de tavsiye ederim.

Soğuk süt ile mi yulaf yaptınız.

1.86 65 kiloyum. Siz nasıl kilo alıyorsunuz onu anlatın.
1.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı