Kilo veremiyorum

Renster

Decapat
Daha fazla  
Hareketliyim, çok az yemek yiyorum ve öğün aralarında abur cubur asla yemiyorum. Hatta öğün aralarında çok az yiyorum. Spora da gidiyorum ama bir türlü zayıflayamıyorum. Boyum 1.75-1.80 arası (epeydir ölçülmedim), kilom ise 80. Nasıl zayıflayabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hareketliyim, çok az yemek yiyorum ve öğün aralarında abur cubur asla yemiyorum. Hatta öğün aralarında çok az yiyorum. Spora da gidiyorum ama bir türlü zayıflayamıyorum. Boyum 1.75-1.80 arası (epeydir ölçülmedim), kilom ise 80. Nasıl zayıflayabilirim?
Tamamen kalori meselesi. Örneğin gün içinde hiç bir şey yemedin ama kalorisi yüksek 2 çikolata yedin, kilo vermen zor. Sizin için günlük kaç kalori almanız gerektiğine baktım (1.80 boy 80 kilo diye hesapladım) Ürünlerin kalori miktarlarına internetten bakarak az çok ona göre yemeye çalışabilirsiniz size tavsiyem günlük 2500 kalori civarı alın (yapabiliyorsanız daha az da olur ama kendinizi çok zorlamayın), bu şekilde kilo vereceğinizi düşünüyorum. Kendi fikrimce her yemeğin kalorisi düşünmek zor, eskiden ben de kilo vermeye çalışıyordum bu yüzden şunu bilin:
1-Meyvelerin kalorisi düşüktür bu iyi bir şey.
2-Her türlü abur cubur çikolata gazozun kalorisi yüksektir kilo aldırır.
3-Ülkemizde beyaz ekmek çok tüketiliyor bunun da kalorisi yüksektir.
Kalorisi az ürünler tüketirseniz hem doyarsınız hem de kilo verirsiniz ben bu şekilde zayıflamıştım. Sakın ha zayıflayacağım diye kendinizi güçsüz düşürmeyin hele spor yapıyorsanız zaten besin önemli. Kiloluysanız (Bence kilolu değilsiniz yanlış anlaşılmasın) ve spor yapıyorsanız önce yağ kütlesi kasa dönüşür sonra zaten şöyle bir durum var kaslı insanların metabolizması hızlıdır yani çok yeseler de kilo almayabilirler bu yüzden aynı programda bir süre sonra kilo vermeye de başlayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı