Kilo veremiyorum

Ruple

Decapat
Daha fazla  
Merhaba ben antidepresan (prozac) kullanıyorum kilolu olduğum için 1 aydır tek öğün diyeti yapıyorum yarım kilo falan anca verdim bu diyeti prozac kullanmadan önce de yapıyordum 1 ayda 5 kilo rahat veriyordum prozacla alakası var mıdır acaba kullanmaya başladığımdan beri bayağı iştah açtı kiloda aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru değil kesinlikle, antidepresan bir uyuşturucu değildir, ihtiyaç olduğunda kişinin duygudurumunu kesinlikle iyi yönde etkileyen bir ilaçtır zaten bir çok farklı çeşidi var, sadece nörotransmitterler olan serotonin ve nöradrenalini geri hücre içine almanı engelliyor basit olarak ve bu bireyi muzsuzluk durumundan çıkarmasına yardımcı oluyor, eğer gerekliyse kullanılmalıdır.

Merhaba ben antidepresan (prozac) kullanıyorum kilolu olduğum için 1 aydır tek öğün diyeti yapıyorum yarım kilo falan anca verdim bu diyeti prozac kullanmadan önce de yapıyordum 1 ayda 5 kilo rahat veriyordum prozacla alakası var mıdır acaba kullanmaya başladığımdan beri bayağı iştah açtı kiloda aldım.
Genelde bu tür ilaçlar (SSRI grubu prozac gibi) kişiye kilo artışı yapabilir iştah artışından dolayı fakat endişelenmeyin, en azından yediğinize dikkat ediyormuşsunuz, biraz da hareketlenirseniz spor gibi en basitinden yürüyüş gibi kilo vermede yardımcı olabilir

Tek öğün prof. Doktorlar tarafından önerilen sağlıklı bir diyet kilo veremememin diyetle alakası olduğunu düşünmüyorum.
Bu yaptığınız da doğru değil çünkü vücudun ihtiyacı olan besinler, vitaminler ve mineraller var bu şekilde kendinizi kalori almamak için yoksun bırakmak doğru değil demek istiyor @AYDNd ki doğru, siz kilo almamak için bu yöntemi denerseniz sağlığınızı bozabilirsiniz veya yorgun halsiz hissedebilirsiniz, en doğrusu bir diyetisyen yardımı ile diyet uygulamak.

Yeni konular

Geri
Yukarı