Kilo vermeye çalışıyorum

FalconPaw

Kilopat
Makaleler
8
18 yaşındayım. 15 Mayıs gibi diyete başladım. En başta 107 kiloydum, şu an 100 kiloya düştüm. Hedefim 80 kilo. Kilo verirken yaşadıklarımı bu konu üzerinden paylaşacağım. Bakalım temmuz sonu, Ağustos başı gibi kaç kilo olacağım. Bu arada şu ankilo vermem yavaşladı, nedenini bilmiyorum ama ne zaman kilo vermeye başlasam, belli bir süre kilo vermem duruyor. Sonrasında düzeliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
18 yaşındayım. 15 Mayıs gibi diyete başladım. En başta 107 kiloydum, şu an 100 kiloya düştüm. Hedefim 80 kilo. Kilo verirken yaşadıklarımı bu konu üzerinden paylaşacağım. Bakalım temmuz sonu, Ağustos başı gibi kaç kilo olacağım. Bu arada şu ankilo vermem yavaşladı, nedenini bilmiyorum ama ne zaman kilo vermeye başlasam, belli bir süre kilo vermem duruyor. Sonrasında düzeliyor.
Bende kilo vermeye çalışıyorum hocam burdaki olay diyet güzel ama go to gym yani zayiflayip kendini iyi hissetmek istiyorsan spor salonuna vakit ayirman gerek bende spor salonuna gidiyorum diyete başladım yağlar sıkılaşıyor ve cardio karin hareketleri ağırlıklı bir antrenman yapiyorum sonuçlar iyiye doğru gidiyor insallah başarıcaz hocam

Bende 15 yaşındayım
Kilo:113

Bende kilo vermeye çalışıyorum hocam burdaki olay diyet güzel ama go to gym yani zayiflayip kendini iyi hissetmek istiyorsan spor salonuna vakit ayirman gerek bende spor salonuna gidiyorum diyete başladım yağlar sıkılaşıyor ve cardio karin hareketleri ağırlıklı bir antrenman yapiyorum sonuçlar iyiye doğru gidiyor insallah başarıcaz hocam

Bende 15 yaşındayım
Kilo:113
Ben 2 kez 20'şer kilo verdim bu diyetle. Spora çok gerek yok bence.

Kilo vermenin yavaşlaması vücudunun yaptığın diyete adapte olmasıyla alakalı. Sürekli bir süreç izlemek istiyorsan diyetine ekstrem bir kalori açığıyla başlamak yerine daha az kalori açığı ile başlayıp ilerleyen süreçte azalta azalta devam etmelisin.

Kilo vermenin yavaşlaması vücudunun yaptığın diyete adapte olmasıyla alakalı. Sürekli bir süreç izlemek istiyorsan diyetine ekstrem bir kalori açığıyla başlamak yerine daha az kalori açığı ile başlayıp ilerleyen süreçte azalta azalta devam etmelisin.
Dediğim gibi, her diyet döneminde bu sorunla karşılaşıyorum. Sonrasında kendi kendine düzeliyor.

Şunu bir deneyin isterseniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Not: Konuda nasıl veririm diye sormuyor biliyorum sadece tavsiye veriyorum.

Aralıklı açlık diyebilirim ama tam olarak değil. 1000-1500 kalori arası alıyorum. Günlük almam gereken 2700 kalori. Yaklaşık 1000 kalori yakıyorum günde.
Hocam bu izlediğiniz diyet sürdürülebilir değil maalesef. Başlangıçta hızla kilo verirsiniz ama bir süre sonra gün içinde halsiz hissedersiniz, daha az hareket edersiniz ve yağ yakımı bir yerden sonra oldukça azalır. Planlı bir şekilde azalta azalta gitmek daha iyidir.

Ben 2 kez 20'şer kilo verdim bu diyetle. Spora çok gerek yok bence.
Sürekli diyet yapmak zorunda kalman spor yapmamandan kaynaklanıyor, biliyor musun? Diyet yapıyorsun, vücudu şokluyorsun, kilo veriyorsun. Sonra yedikçe tekrar almaya başlıyorsun. Kısır döngü. Çok yorucu değil mi ya? Her dönem her dönem sürekli kilo vermek zorunda kalmak... Bir spora başlamanı öneririm. Ağırlıkla uğraşmak istemiyorsan, herhangi bir dövüş sanatına yazıl. Muay thai olur, kick box olur, taekwondo olur. Yazılacağın spor senin bileceğin bir şey ama sporsuz zayıflamak kalıcı olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı