Kilo vermeye çalışıp verememek

SenpaiKangal

Picopat
Selam dostlar, ben 17 yaşında 91 kilo olan kendisinden nefret eden birisiyim. Şu zamana kadar hep kendimle bir oldum, kendimi sevdim ama kilolu olmak hep kendimden soğuttu ailem olsun çevrem olsun bu durumu hep yüzüme vuruyorlar. Spora gidemiyorum ailem karşı daha doğrusu para vermiyorlar. Bunun için farklı kilo verme yolları arıyorum, neler yemeliyim, neler yemeyelim ve saat kaçtan sonra yemek yememeliyim bunların hakkında hiçbir şey bilmiyorum ayrıca spora gitmeden de zayıflayabilir miyim?

Selam dostlar, ben 17 yaşında 91 kilo olan kendisinden nefret eden birisiyim. Şu zamana kadar hep kendimle bir oldum, kendimi sevdim ama kilolu olmak hep kendimden soğuttu ailem olsun çevrem olsun bu durumu hep yüzüme vuruyorlar. Spora gidemiyorum ailem karşı daha doğrusu para vermiyorlar. Bunun için farklı kilo verme yolları arıyorum, neler yemeliyim, neler yemeyelim ve saat kaçtan sonra yemek yememeliyim bunların hakkında hiçbir şey bilmiyorum ayrıca spora gitmeden de zayıflayabilir miyim?
Bence boyunu yazsan çok güzel olur ben 180 e 95 kiloyum

Spora gitmeden de zayıflayabilirsin. Yürüyüş yapman koşu yapman bile senin için bi artı olur ha bunları yapmasan bile zayıflarmısın tabii zayıflarsın. Öncelikle kalori açığı oluşturmalısın vücudunun kendisinin günde yaktığı kaloriyi hesapla bunun için Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama - HESAPLAMA.NET bu siteye bakabilirsin 3000 geldi ise günde 3000 in altında ye ama fazla az yemek te yeme mesela 3000 ise 2500 ye gibisinden yapabilirsin. Yediğin yiyeceklerin kalorisine bakmak içinde fatsecret uygulamasını kullanabilirsin.

Hocam bende 171 95 kiloydum diyete girdim yediklerime dikkat ettim spor salonuna gitmedim. 87.? sayıları kadar gördüm yapabilirsiniz. Sıkıntı yapmayın kendinize yediğinize dikkat edin yeterli ileride spor salonuna gidip kendinize kas kütleside koyarsınız isterseniz.

Spora gitmeden de zayıflayabilirsin. Yürüyüş yapman koşu yapman bile senin için bir artı olur ha bunları yapmasan bile zayıflar mısın tabii zayıflarsın. Öncelikle kalori açığı oluşturmalısın vücudunun kendisinin günde yaktığı kaloriyi hesapla bunun için Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama - HESAPLAMA.NET bu siteye bakabilirsin 3000 geldi ise günde 3000'in altında ye ama fazla az yemek te yeme mesela 3000 ise 2500'ye gibisinden yapabilirsin. Yediğin yiyeceklerin kalorisine bakmak içinde FatSecret uygulamasını kullanabilirsin.

Hocam hesapladım 2,456 böyle bir değer çıktı benim tahmini 1500 alsam sanırım zayıflama yolunda ilk adımım olur ama nelerle beslenecegim bilmiyorum çok sağlıksız besleniyorum.

Hocam bende 171 95 kiloydum diyete girdim yediklerime dikkat ettim spor salonuna gitmedim. 87.? Sayıları kadar gördüm yapabilirsiniz. Sıkıntı yapmayın kendinize yediğinize dikkat edin yeterli ileride spor salonuna gidip kendinize kas kütleside koyarsınız isterseniz.

Hocam diyet listeniz ya da önerdiğiniz bir beslenme programı var mıdır teşekkürler bu arada cevabın için.

Hocam hesapladım 2,456 böyle bir değer çıktı benim tahmini 1500 alsam sanırım zayıflama yolunda ilk adımım olur ama nelerle beslenecegim bilmiyorum çok sağlıksız besleniyorum.

Hocam diyet listeniz ya da önerdiğiniz bir beslenme programı var mıdır teşekkürler bu arada cevabın için.
Hocam yumurta seviyorsanız sabah 3 4 adet yumurta yiyebilirsiniz. Kolayı içen birisiydim ben ama şekersiz kola içtim diyet boyunca ki tadında bence pek farkeden birşey olmuyor. Öğlen tavuk göğsü yiyebilirsiniz ben 500 gram 400 gram tüketiyordum ki akşam canım pek bir şey istemiyordu. Ama akşam yemeği olarakta kepek ekmeğinden tost yapabilirsiniz. Bunun harici olarak öğlen yemeğinde yeşil fasulye,Pilav gibi şeyler de değerlendirebilirsiniz yada sabah yumurta yerine kepek ekmeğinde tost gibi şeyler tercih edebilirsiniz. Ha derseniz bunlar masraflı ailenizin yaptığı yemekten az az yiyebilirsiniz az azdan kastım dediğim fatsecret uygulamasından miktarına göre bakıp yiyebilirsiniz.

Hocam yumurta seviyorsanız sabah 3 4 adet yumurta yiyebilirsiniz. Kolayı içen birisiydim ben ama şekersiz kola içtim diyet boyunca ki tadında bence pek fark eden bir şey olmuyor. Öğlen tavuk göğsü yiyebilirsiniz ben 500 gram 400 gram tüketiyordum ki akşam canım pek bir şey istemiyordu. Ama akşam yemeği olarak da kepek ekmeğinden tost yapabilirsiniz. Bunun harici olarak öğlen yemeğinde yeşil fasulye, pilav gibi şeyler de değerlendirebilirsiniz ya da sabah yumurta yerine kepek ekmeğinde tost gibi şeyler tercih edebilirsiniz. Ha derseniz bunlar masraflı ailenizin yaptığı yemekten az az yiyebilirsiniz az azdan kastım dediğim FatSecret uygulamasından miktarına göre bakıp yiyebilirsiniz.

Diet seansları var eskiden komşum giderdi cihaza 15 dk giryorsunuz 2.30 dk kadar yürümüş oluyorsunuz 10 seans vardı 7'si 15 dk 3 30 dk toplam 2000 TL diet listesi ve neredeyse her seans size kilo oranızı işte kaç cm nereden gitmiş bacakdan 10 cm göbekten 3 cm gibi böyle yerler vardır araştırın isterseniz :)

Diet seansları var eskiden komşum giderdi cihaza 15 dk giryorsunuz 2.30 dk kadar yürümüş oluyorsunuz 10 seans vardı 7'si 15 dk 3 30 dk toplam 2000 TL diet listesi ve neredeyse her seans size kilo oranızı işte kaç cm nereden gitmiş bacakdan 10 cm göbekten 3 cm gibi böyle yerler vardır araştırın isterseniz :)
Onlara cidden inanıyormusunuz :D. Vücut yorulmadan hiçbir şey yapamazsınız. Verdikleri diyet listesi ile kilo verseniz bile alet ile kilo veremezsiniz. İnsan ilk başta çok hızlı kilo verir hatta 1 haftada 3 4 5 kilo verebilir bunun sebebi vücudun ödem tutması. Diyete girince tuzu azaltacaksınız bundan dolayı vücudunuz içinde su tutmamaya başlayacak ve sular gidecek bunun sonucunda 1 haftada büyük kilolar vermek mümkün tabiiki de ondan sonra bu verme oranı yavaşlayacaktır. @SenpaiKangal Hocam böyle şeylere inanmayın ve tuzuda oldukça az tüketin ama hiç tüketmemezlikte yapmayın tabii ki.

Onlara cidden inanıyor musunuz :D. Vücut yorulmadan hiçbir şey yapamazsınız. Verdikleri diyet listesi ile kilo verseniz bile alet ile kilo veremezsiniz. İnsan ilk başta çok hızlı kilo verir hatta 1 haftada 3 4 5 kilo verebilir bunun sebebi vücudun ödem tutması. Diyete girince tuzu azaltacaksınız bundan dolayı vücudunuz içinde su tutmamaya başlayacak ve sular gidecek bunun sonucunda 1 haftada büyük kilolar vermek mümkün tabii ki de ondan sonra bu verme oranı yavaşlayacaktır. @SenpaiKangal hocam böyle şeylere inanmayın ve tuzuda oldukça az tüketin ama hiç tüketmemezlikte yapmayın tabii ki.

Ben bilmiyorum komşumuz 18 kilo vermişti bende hayli kilolu olunca bana da mantıklı geldi şimdi ben görmeyen biirsi olarak bu yazıyı okusam haklısınız derdim ama ben gördüğüm için ne bileyim bilemiyorum :)

Yeni konular

Geri
Yukarı