Kilo vermeye çalışmak mı, kas yapmaya çalışmak mı?

emrekutay12

Zeptopat
Arkadaşlar herkese merhaba iyi akşamlar. Ben gerek kötü beslenme, stres ve geçirdiğim ameliyat sonrasında karantinanın da etkisiyle 30 kiloya yakın aldım ve 100 kiloya ulaştım. Fitness konusunda yeni başladım ve kendime hedef belirledim fakat bazı konularda bilgi eksikliğim var ve nasıl yok izlemeliyim bilmiyorum. Öncelikle yağ oranım yüzde 32 ve kilom çok fakat ben bundan 2-3 yıl oncesinde tekrar kilolu olduğum bir dönemde çok sağlıksız kilo verdim ve 59-60 seviyelerine geriledim. Ben tekrar bu şekilde çok zayıf kas kütlesi olmadan gözükmek istemiyorum. Ben 100 kg ve 170 boyunda birisiyim nasıl bir yol izlemeliyim? Yağ oranım çok yüksek ve kas oranım çok düşük fakat ben kütle kazanmak istiyorum tekrardan çok zayıf olmak istemiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim beslenme programım nasıl olmalı? Dediğim gibi kas kütlem az farkındayım ve ben kütle kazanmak istiyorum. Bu süre zarfında özellikle boyuma göre kilom fazla olduğu için hoş durmuyor. Özellikle bacak ve göbek çevresinde çok yağ var. İlk olarak kilo verip yağ yakıp sonrasında tekrar kilo alarak kas mı yapmalıyım yoksa şimdiden kas çalışmaya başlayıp bu şekilde mi gitmeliyim? Fitness salonuna yazıldım oradaki hocalara da soracağım birçok konuyu ama temel bilgi olarak bu durumda olan birisi ne yapmalı kas kütlesi kazanmak isteyen ama aynı durumda çok yağlı olan bir vücut için? Elbette yağ yakmak istiyorum lakin kas kütlem az kilo verdiğimde hiç hoş olmuyor. Cevaplarınızı bekliyorum yanlış bir şey yazdıysam affola amacım bilgilenmek. Saygılarla.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı