Kilo vermeyen çalışan biri arada tatlı yerse sorun olur mu?

Hafta içi Full spora gidiyorum gün içinde sabah 2 yumurta yulaflı acılı yiyorum öğlen yoğurt ve meyve yiyorum ve akşam spora gidip 1.30saat spor yapıyorum.
Sizce her pazar ödül için 1 dilim tatlı (trileçe) yesem zarar verir mi, kilo vermeye çalışıyorum.

Gerektiği kadar kalori yakarsan hiçbir şey olmaz.

Ya kanka 50-100 kalori hesabı yapma sen spor yapıyorsan her türlü yakıyorsun onları diyorsanki ben çok şişmanım git 10dk daha fazla yürü olsun bitsin işte.
Kilo verme günlük olan birşey değil bir süreç, aynı şekilde kilo almada.
bi arkadaşın attığı siteden https://shreddedbrothers.com/blog-detay/gunluk-kac-kalori-almalisiniz hesapladım 1919,55 kalori -500 fln azaltıp diyet yapmam gerekiyormuş böyle yapsam doğru olur mu (yanlış hesaplamış olabilirim 2x fln olabilir)

bi arkadaşın attığı siteden https://shreddedbrothers.com/blog-detay/gunluk-kac-kalori-almalisiniz hesapladım 1092,9 kaloriden -500 fln azaltıp diyet yapmam gerekiyormuş böyle yapsam doğru olur mu
Kanka ben kendim spor yapıyorum hergün düzensiz besleniyorum ama haftada 3gün spor yapıyorum ve ağır yapıyorum üstüne birde antremandan sonra 20dk falan yürüyorum o zaman benim obez olmam lazım?

Şimdi günde 50kalori yakmak var ama istediğini yiyip(yine yakıyorsun ama daha az)
Birde diet yaparken yediklerine dikkat ederken günde 250 kalori yakmak var
Sen diyorsanki ben camışım morbit obezim o zaman diet yap yediklerine dikkat et
Diyorsanki kilom iyi veya ortanın biraz üstünde o zaman yediklerine dikkat etme sadece spordan sonra protein alman yeter kilo vermek için ekstra bir efor harcamana gerek kalmaz.

Diet ile hızlı kilo verebilirsin ama istediğini yiyemessin,
Diyorsanki kilo vermeme çok ihtiyacım yok ama kilo almak istemiyorum o zaman spordan sonra yürümen yediklerini yaktırır üstüne birazda kilo yaktırır.

Kanka ben kendim spor yapıyorum hergün düzensiz besleniyorum ama haftada 3gün spor yapıyorum ve ağır yapıyorum üstüne birde antremandan sonra 20dk falan yürüyorum o zaman benim obez olmam lazım?

Şimdi günde 50kalori yakmak var ama istediğini yiyip(yine yakıyorsun ama daha az)
Birde diet yaparken yediklerine dikkat ederken günde 250 kalori yakmak var
Sen diyorsanki ben camışım morbit obezim o zaman diet yap yediklerine dikkat et
Diyorsanki kilom iyi veya ortanın biraz üstünde o zaman yediklerine dikkat etme sadece spordan sonra protein alman yeter kilo vermek için ekstra bir efor harcamana gerek kalmaz.

Diet ile hızlı kilo verebilirsin ama istediğini yiyemessin,
Diyorsanki kilo vermeme çok ihtiyacım yok ama kilo almak istemiyorum o zaman spordan sonra yürümen yediklerini yaktırır üstüne birazda kilo yaktırır.
diyet istiyorum fakat nasıl uygulayacağımı bilmiyorum internettekilerde 1 haftada 5-10kg ver yazıyor zararlı dedikleri için yapmıyorum

Kanka, diyet zararlı değil. Hamur falan yemiyiceksin o kadar. Onun dışı geç acıktıran şeyler yiyeceksin. Yumurta, yulaf, yoğurt gibi gibi. Tam aklıma gelmedi şu anda.
Diyeti zararlı yapan insanlar sanıyorlar ki diyette bir şey yemeyiceksin. Öyle değil, yemezsen aç kalırsın ve vücuda zarar verirsin. Yiyeceksin ama abartmadan ve geç acıktıran şeyler yiyeceksin.
Ben şahsen diyet falan uğraşmak istemem, istediğimi yerim ama spora gittiğimde de onun hakkını veririm hepsini yakarım.

Bu arada internetten diyet programı falan bakmanı hiç önermem. Herkesin vücudu farklı. kimisinin beyini 20kalori yakar kimisi oturduğu yerde 100kalori yakar, acıktığında ye ama geç acıktıran şey yersin olur biter.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka her gün 20-30dk yürüyorsan, spor yaptığın günler(haftada 3 diyelim) 30dk yürürsen o kadar iyi yakarsınki istersen yarım kilo triliçe ye haftada yakarsın üstüne kilo verirsin.

Koşu bandı ile yaklaşık 1.7km (30dk hızlı yürüme) sadece 150 kalori yakılıyor ki bir kilo 7000 kalori civarı.

Kanka, diyet zararlı değil. Hamur falan yemiyiceksin o kadar. Onun dışı geç acıktıran şeyler yiyeceksin. Yumurta, yulaf, yoğurt gibi gibi. Tam aklıma gelmedi şu anda.
Diyeti zararlı yapan insanlar sanıyorlar ki diyette bir şey yemeyiceksin. Öyle değil, yemezsen aç kalırsın ve vücuda zarar verirsin. Yiyeceksin ama abartmadan ve geç acıktıran şeyler yiyeceksin.
Ben şahsen diyet falan uğraşmak istemem, istediğimi yerim ama spora gittiğimde de onun hakkını veririm hepsini yakarım.

Bu arada internetten diyet programı falan bakmanı hiç önermem. Herkesin vücudu farklı. kimisinin beyini 20kalori yakar kimisi oturduğu yerde 100kalori yakar, acıktığında ye ama geç acıktıran şey yersin olur biter.

Teşekkürler bilgi için ve bir şey soracaktım begreenden 3 aylık eğitim paketi alsam uzaktan görüşerek sence daha hızlı verim alabilir miyim profesyonel olduğu için falan özel beslenme ve antrenman programı almış olurum.

Teşekkürler bilgi için ve bir şey soracaktım begreenden 3 aylık eğitim paketi alsam uzaktan görüşerek sence daha hızlı verim alabilir miyim profesyonel olduğu için falan özel beslenme ve antrenman programı almış olurum.
Kanka boşa para harcamak istiyorsan tabikide para senin ama kilo vermek için yürümek lazım diyorsanki ben hızlı kilo vermek istiyorum diyet yap diyet içinde geç acıktıran şeyler yiyorsun oluyor bitiyor.
Yani istediğin kişiyi tut istersen ünlü spor hocası vardı bi tane vefat etti stephen hawkingden(trol söyledim) spor tavsiyesi al; yinede emek vermeden, koşmadan kilo vermen imkansız yani sen ne kadar çabalarsan o kadar kilo verirsin hocayla alakası yok.

Kanka boşa para harcamak istiyorsan tabii ki de para senin ama kilo vermek için yürümek lazım diyorsanki ben hızlı kilo vermek istiyorum diyet yap diyet içinde geç acıktıran şeyler yiyorsun oluyor bitiyor.
Yani istediğin kişiyi tut istersen ünlü spor hocası vardı bir tane vefat etti stephen hawkingden(trol söyledim) spor tavsiyesi al mesela yine de emek vermeden, koşmadan kilo vermen imkansız yani sen ne kadar çabalarsan o kadar kilo verirsin hocayla alakası yok.

Sorun diyetde aslında geç acıktıran şeyler diyorsun fakat ne yemem gerektiğini bilmediğimde diyet bir işe yarar mı bilmiyorum diyet hakkıunda bilgim yok ne yapmam gerekiyor gibi.

Geri
Yukarı