Evde spor olur mu?

MutluPatates

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba 16 yaşımdayım, boyum 1.70, 55Kg'yim okulun son haftaları olduğu için okula gitmiyorum evde boş zamanım oluyor bunu da spor yaparak degendirmek istiyorum biraz daha estetik durmak istiyorum kollarım ince suanlik.
Her gün 20 şınav, 30 mekik, 1dk plank toplam 3 set yapıyorum set aralarinda yaklaşık 1dk dinleniyorum bu yeterli mi bana faydası dokunur mu? Nerelerim gelişir? Başka hareketlerde yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba 16 yaşımdayım, boyum 1.70, 55Kg'yim okulun son haftaları olduğu için okula gitmiyorum evde boş zamanım oluyor bunu da spor yaparak degendirmek istiyorum biraz daha estetik durmak istiyorum kollarım ince suanlik.
Her gün 20 şınav, 30 mekik, 1dk plank toplam 3 set yapıyorum set aralarinda yaklaşık 1dk dinleniyorum bu yeterli mi bana faydası dokunur mu? Nerelerim gelişir? Başka hareketlerde yapmalıyım?

Abimde yapıyor ve vücudu çok güzel yani arkadaşımın abisi ama bende abi diyorum hiç gitmemiş spor salonuna ama vücudu mükemmel.

Şınav göğsü çalıştırır, mekik ve plank karnını. Arka kolunun daha çok çalışmasını istiyorsan diamond şınav yapabilirsin. Evde 0 alet ile pek bir şey yapılmaz, dışarıda falan barfiks çekersin sırtın bir tık gelişir ama yeterli proteini almazsan pek bir işe yaramaz bu hareketler. Ayrıca kilon çok düşük bir 20 kilo al.

Biraz geç geldim sanırım. Barfiks barı olmadan estetik vücut biraz zor. Ve sadece bu kadar hareketle gelişemezsin. Calisthenics yapacaksan PPL yap derim. Calisthenics ile de gelişebilirsin hemde nasıl. "Onla gelişemezsin" diyenlere bakma, yeterli beslen ve iyi çalış. Ama barfiks barı al ya da parkta çalış kesinlikle.

Yeni konular

Geri
Yukarı