Kilolu bir insana spor tavsiyeleri

PsikopatKoala

Picopat
Daha fazla  
Ekipmanlarım.
5kg Z bar.
10+10+2.5 X 4 + 1.25 X 4 plaka.
2 adet dumbell ağırlık takmalı demir yani.
Çok bilgim yok.
Boy 174, 175 kilo 78 79.
Amaç sağlık fit vücut disiplinli hayat.
Yardımcı olana zaman ayırıp cevap verenlere teşekkür ederim.
Ayrıca boş zamanlarda yapılacak aktivitler de söyler misiniz?
LGS'den çıktım ve boşluktayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekipmanlarım.
5kg Z bar.
Çok bilgim yok.
Boy 174, 175 kilo 78 79.
Sabah koşu yap yada bisiklet sür programlara İnternetten bakabilirsin.
Beslenmene dikkat et çok yağlı şekerli yeme.
Bu dediklerimi yap genel olarak arada istisna olabilir fazla kasmana gerek yok.
Ek olarak basketbol oynayabilirsin hem çevre yapar hem kalori yakarsın.

Vücut çalışmak istiyorum genellikle

Koşuya çıktım bünye alışkın olmayınca tıkandım ve sarmıyor sıkıyor

Kardiyo niyetine kickboksa yazıl bence hem çok ter atarsın hem de teknik öğrenirsin.

Kardiyo niyetine kickboksa yazıl bence hem çok ter atarsın hem de teknik öğrenirsin.
Evet o tür dövüş sanatlarına ilgim var ancak şu an yazılmam mümkün değil düşünüyorum ancak şuan evde devam etmem lazım bir süre yeni pc aldım iyice kilo almaktan korkuyorum fazla kilonun zararlarını biliyorum boğazımı tutamıyorum ergenlik bir yandan iyice bunaldım

kardiyo ile kondisyonunu geliştirmeye odaklanmak hem sporunu ileri seviyeye taşıyacaktır hem de kilo vermeni sağlayacaktır. Ağırlık idmanları hedefe, genetiğe ve tercihlere göre değişkenlik gösterebiliyor. Calisthenics, powerlifting ve fitness olarak inceleyip hangisinin hoşuna gittiğini söylersen idman konusunda yardımcı oluruz.

kardiyo ile kondisyonunu geliştirmeye odaklanmak hem sporunu ileri seviyeye taşıyacaktır hem de kilo vermeni sağlayacaktır. Ağırlık idmanları hedefe, genetiğe ve tercihlere göre değişkenlik gösterebiliyor. Calisthenics, powerlifting ve fitness olarak inceleyip hangisinin hoşuna gittiğini söylersen idman konusunda yardımcı oluruz.
Fitness

Ekipmanlarım.
5kg Z bar.
Çok bilgim yok.
Boy 174, 175 kilo 78 79.

Hocam ne derseniz deyin kilo vermenin çözümü kardiyordur. İstediğiniz kadar ağırlık çalışın kilo açısından pek bir etkisi olmaz üstüne de çalıştığınız kaslarınızı belli edemezsiniz. Bir şekilde ya koşu bandında ya da dışarıda bol bol koşmanız ya da tempolu yürümeniz lazım. En az günde 3 litre su için. Yaz geldiği için karpuzda olur. Ekmeği ve hamur işlerini bırakın gece 8'den sonra yemek yemeyin. Ama işin sırrı bol bol koşmakta. Proteinli beslenirseniz yağ yakmış olursunuz yani hem kilo hem yağ yakmış olacaksınız bu sayede kaslarınız daha çok belli olacak.

Şöyle ki öncelikle kalori açığı oluşturman lazım, sen ne kadar kas koysan da toplumdaki "yağı kasa çevir" mantığı o şekilde olmuyor.
Sen kardiyo yaparsan kalori açığı oluşturmakta vucuduna yardımcı oluyorsun, ayrıca yanında ağırlık idmanı atarsan hem yine az miktarda olsa kalori yakarsın yanında da vucuduna kas kazandırarak bazal metobolizma hızını arttırarak yağlarını hızlıca yakar ve kas kütleni arttırırsın. Tabii bunlar kısaca geçilen konular YouTube'da Ağırsağlam, fit yemek vs. Çok kanal var bunları izleyerek ve araştırarak kendin öğrenmelisin.

Geri
Yukarı