Kilolu birisi bulk mı cut mı yapmalı?

• Konuyu başlatan UPS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 621

UPS

Femtopat
Daha fazla  
Başlıktaki gibi 1 aydır spor yapıyorum. 180 boy 96 kiloyum, yağlıyım günde sadece 300-400 kalori açığı verip yoluma devam mı etmeliyim yoksa bulk yapıp daha da yağlanıp sonra definasyona mı girmeliyim? Hangisi daha mantıklı/ ikisi de mantıklı değilse önerilerinizi bekliyorum.

Başlıktaki gibi 1 aydır spor yapıyorum. 180 boy 96 kiloyum, yağlıyım günde sadece 300-400 kalori açığı verip yoluma devam mı etmeliyim yoksa bulk yapıp daha da yağlanıp sonra definasyona mı girmeliyim? Hangisi daha mantıklı/ ikisi de mantıklı değilse önerilerinizi bekliyorum.
Senin bulk yapman kadar saçma bir düşünce olamaz. Yağ oranın düşük değilse bulk falan yapmayın. Spor terimlerinden kafan karışmış gibi geldi bana. Sen bulk yapıp cut yapınca kasların devasa olmayacak zaten kasın yok ve yağlısın. İnsanlar terimlere dikkat edeceğine beslenmesine idmanına ve uykusunu dikkat etseler bu iş çözülcek.

Senin bulk yapman kadar saçma bir düşünce olamaz. Yağ oranın düşük değilse bulk falan yapmayın. Spor terimlerinden kafan karışmış gibi geldi bana. Sen bulk yapıp cut yapınca kasların devasa olmayacak zaten kasın yok ve yağlısın. İnsanlar terimlere dikkat edeceğine beslenmesine idmanına ve uykusunu dikkat etseler bu iş çözülecek.

Forumda yok kalori açığı oluşturursan kas yapamazsın, clean bulk yapman lazım diye bir sürü mesaj gördüm o yüzden böyle bir konu açıyorum. Benim şu an yapmam ne peki?

Yok daha neler, 96 kilo birinin clean bulk yapması nedir? yağ oranın muhtemelen %25 den bile fazladır. Tabi ki önce yağları yakmalısın, tabi bu esnada düzgün ağırlık çalışmaları yap ki kilo verirken kastan da gitmesin. İdeal yağ oranına inince istediğin gibi bulkta yaparsın. Basit bir mantıkla bulk yaparsan yağ oranın %25 ise bulk sonunda kim bilir kaç olur belki %32 ? sonrasında 2 yıl definasyon yaparsın artık eritmek için :D

Forumda yok kalori açığı oluşturursan kas yapamazsın, clean bulk yapman lazım diye bir sürü mesaj gördüm o yüzden böyle bir konu açıyorum. Benim şu an yapmam ne peki?

Hangi zır cahil dedi hocam bunları? Fazla yağlıysanız bulk yapmak gibi bir hataya düşmeyin ilk önce yağlardan arının ki rahat rahat bulk yapabilesiniz.

Hangi zır cahil dedi hocam bunları? Fazla yağlıysanız bulk yapmak gibi bir hataya düşmeyin ilk önce yağlardan arının ki rahat rahat bulk yapabilesiniz.

Çok teşekkür herkese kafam artık daha rahat konu daha netleşti. Günlük 300 ya da 400 kalori açığı bırakıp sporumu yapmaya devam edeceğim o zaman.

Çok teşekkür herkese kafam artık daha rahat konu daha netleşti. Günlük 300 ya da 400 kalori açığı bırakıp sporumu yapmaya devam edeceğim o zaman.
500 den fazla bırakma sakın. Pek bilgili değilim bu konuda ama o kadar açık verenlerin yağ yakımı duruyor bir süre sonra yine yağlı kalıyorlar.

500'den fazla bırakma sakın. Pek bilgili değilim bu konuda ama o kadar açık verenlerin yağ yakımı duruyor bir süre sonra yine yağlı kalıyorlar.

Az bırakıp yağdan kaybetmeyi hedefliyorum. Bu yağ yaktım süreç içerisinde kaldırdığım ağırlıklar artar mı? Yoksa hep sabit mi kalacak?

Hocam onun gibi mesajları çoğunlukla ben yazıyorum. Skinny Fat olanlar için geçerli o. Sizin kilo vermeniz gerek.

Hocam onun gibi mesajları çoğunlukla ben yazıyorum. Skinny fat olanlar için geçerli o. Sizin kilo vermeniz gerek.

Peki kalori açığını sporda kaç kalori yaktığımı hesap ederek mi yapacağım yoksa direk almam gereken kaloriye göre mi? Bir de ben kilo verirken ağırlıklarda artma olur mu?

Geri
Yukarı