Kime asker olmak istiyorum desem dalga geçiyorlar

Açıkçası benim de aklımdaki 2 meslekten biri asker olmak var. Kimin ne dediğinin umurunda olmaması lazım. Mesela bende 2-3 sene önce etrafımdakiler büyüyünce ne olmak istiyorsun dediklerinde askeri pilot diyordum fakat yüzlerindeki ifade ve tavırlarıyla dalga geçer gibi bakıyorlardı o günden sonra çok nadir söylüyorum.

Eminim filmlerdeki askerler gibi olmadığını biliyorsundur ve buna göre karar vermişsindir. Benim de son 1 yıldır komando vs. olmak var. Daha tam karar vermedim ama bende anneme bile söylerken yüzündeki ifadelerden anlıyorum dalga geçtiğini. Kısacası bende 15 yaşındayım fakat ailem benim hayatımla ilgili karar veremez ve verdirtmem eğer sana böyle davranıyorlarsa onlara fikrini değiştirdiğini söyle. (yalan söyleyerek) Daha ikimiz içinde 3 sene var kararlarının değişeceğini hiç zannetmiyorum ve değiştirmelerine de izin verme.

Sadece sana olmuyor bunu unutma sadece eğer dalga geçiyorlarsa sende onlara gerçeği söyleme kendi kafanda kur tasarla en sonunda da ol. Başkalarının seni yönetmesine senin yerine karar almasına izin verme. Sonuçta bu senin hayatın sen yaşayacaksın.

Yazıların çoğunu okumadım eğer yazılan bir şeyi yazdıysam özür dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Baba ben daha meslek ne demek öğrendiğimden beri askerlik diyorum. İlk zamanlar ailem biraz dalga geçer gibi baktı küçüktüm filmlerde ki gibi olduğunu zannetiğimi zannediyorlardı. Ama askeri lise sınavına girme kararı aldım saygı duymaya başladılar. Ama kazanamadım neden mi salaklığım yüzünden. Hiç çalışmadım. Şimdi deseler girebilirsin herşeyimden vazgeçmeye hazırım.

Valla baba ben geçen sene arıyordum senin gibi birini sonra albay dayım vardı ona sordum araştırsım vs Ama hep merak etmişimdir lise 2 geçtim askeri liseye girme imkanım var mı ? Birde nasıl bir yer hep merak etmişimdir ? Çok disiplin var mı ? Vay be gurur duydum seni tanımasam bile.

Ben de senin yaşlarında asker olmak isterdim. Babam hep hayatında asker olmak istemiş ama olamamıştı. Benim olmamı istiyordu, ben de çok istiyordum. Fakat her şey öyle yolunda gitmiyor. Şuan Üniversitede Tarih bölümünde okuyorum. Hala asker olmak isterim fakat her şey, her istediğimiz gibi olmuyor. ;)

Belki de çok istemediğin için olamadın. Olanların yolunda gidiyor ise bizimde gider hayırlısı.

Bana sorarsan askeri liseye gidememen iyi olmuş. Eğer gitseydin 4 ki benim gibi erken gitmiş olsaydın 5 sene okuyacakatın ve askeri lise okumayıp harp okuluna gidenlerle aynı muameleyi görecektin. Birde ben akranlarımdan bir yıl geç gittim harp okuluna buda bir eksi. O yüzden hiç morelini bozma harp okuluna hazırlan. Hiç birşey kaybetmiş değilsin sadece askeri lise okusaydın eskilerin deyimi ile çekirdekten yetişmiş olacaktın. Bu arada adım Mxxx Txxxx sosyal medyada bulmak istersen. Forumda yorum yapmak doğru olmayabilir. ☺

Benimde askerliğe merakım var ve bende genelde aynı tepkiler alıyorum fakat hiç tartışmaya girmiyorum. :) Hatta ilerde sözleşmeli erlik yapmayı bile düşünüyorum ama zaman ne gösterecek bilmiyorum. Bende SAT komandosu falan olmak isterdim ama sanırım o kadar eğitimi kaldıramam. :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı