Kimseye Acımayacaksın

Makaleler
1
Yer
Kâinat
Kız arkadaşım hemşire olarak part-time bir tıp merkezinde işe girdi. Üniversite sınavına kadar çalışacak fakat işe girerken 3 gün anlaştı ama iş yeri şu an 6 gün çalıştırıyor üstelik hafta içi izin kullandırtmıyor. 3 gün için maaşını sadece 600 TL arttırdılar. Bir de haftada en az 1 gün güya toplantı yapıyorlar en az 1 saat öyle tutuyorlar çıkışta iş yerinde. Neyse zaten çıkacak birkaç ay sonra.

Demem o ki kimseye acımayın. Bu saatten sonra insana değer vermeyen birine acırsam bu ülkede adam değilim.

Son düzenleme:
Zorla mı tutuyorlar kardeşim? İş şartları elverişli değilse istifasını verebilir. Saçma konulardan galeyana gelip “...birine acırsam adam değilim.” tarzı tavırlar takınmayın.
Bu da işte ülkedeki her halta boyun eğen arkadaşlardan. İnsan yaşamak için mücadele ediyor, hakkını arıyor. İşe girmeden önce farklı şekilde konuşup işe girdikten sonra tam tersini yapan adilere laf da etmeyelim değil mi? Çalışmak zorundayız yaşamak için. Belki sen zenginsindir tabii sen zorunda değilsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buda işte ülkedeki her halta boyun eğen arkadaşlardan. İnsan yaşamak için mücadele ediyor, hakkını arıyor. İşe girmeden önce farklı şekilde konuşup işe girdikten sonra tam tersini yapan adilere laf da etmeyelim değil mi? Çalışmak zorundayız yaşamak için. Belki sen zenginsindir tabii sen zorunda değilsin.
Kardeşim o zaman oradan istifa etsin başka bir yerde çalışsın. Her iş yeri böyle değil ya. Ayrıca burada böyle gereksiz konu açacağına git adamın/kadının yüzüne söyle. Kız arkadaşın da istemiyorsa çıksın daha güzel ve elverişli istediği bir yerde çalışsın.

Kardeşim o zaman oradan istifa etsin başka bir yerde çalışsın. Her iş yeri böyle değil ya. Ayrıca burada böyle gereksiz konu açacağına git adamın/kadının yüzüne söyle. Kız arkadaşın da istemiyorsa çıksın daha güzel ve elverişli istediği bir yerde çalışsın.

Konu niye gereksiz olsun. Konu dışına kurallara uyduğum taktirde istediğim konuyu açarım. Bundan sonra anlayışsız, şerefsiz insanlara acımayacağımı söyledim. Burası dahil.

Ben konumu açarım siz de düzgün bir şekilde yorum yaparsınız, yapmazsınız.

Konu niye gereksiz olsun. Konu dışına kurallara uyduğum taktirde istediğim konuyu açarım. Bundan sonra anlayışsız, şerefsiz insanlara acımayacağımı söyledim. Burası dahil.

Ben konumu açarım siz de düzgün bir şekilde yorum yaparsınız, yapmazsınız.

''İnsana değer vermeyip acımayana acırsam adam değilim'' cümlesini sonradan eklemişsiniz. Ben mesajımı yazarken bunu görmedim. Ayrıca üstte de bahsettim. Kız arkadaşınız istemiyorsa istifa edip daha güzel bir yerde çalışabilir.

''İnsana değer vermeyip acımayana acırsam adam değilim'' cümlesini sonradan eklemişsiniz. Ben mesajımı yazarken bunu görmedim. Ayrıca üstte de bahsettim. Kız arkadaşınız istemiyorsa istifa edip daha güzel bir yerde çalışabilir.

Evet yanlış anlaşıldığı için. Çünkü kimseye acımazsam benimde onlardan farkım kalmaz. Burada konu kız arkadaşımın istifa edip etmemesi değil. İnsanların artık çok acımasız, düşüncesiz olması.

Evet yanlış anlaşıldığı için. Çünkü kimseye acımazsam benimde onlardan farkım kalmaz. Burada konu kız arkadaşımın istifa edip etmemesi değil. İnsanların artık çok acımasız, düşüncesiz olması.
Yorumunuzdan yola çıkarak baktığımızda haklısınız. Maalesef günümüzde böyle insanlar var. Fakat bizim yapmamız gereken, onlardan uzak durmak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı