Kimseye Acımayacaksın

Buda işte ülkedeki her halta boyun eğen arkadaşlardan. İnsan yaşamak için mücadele ediyor, hakkını arıyor. İşe girmeden önce farklı şekilde konuşup işe girdikten sonra tam tersini yapan adilere laf da etmeyelim değil mi? Çalışmak zorundayız yaşamak için. Belki sen zenginsindir tabii sen zorunda değilsin.

Bunu diyerek ülkedeki her halta boyun eğmiş oluyorsam ne mutlu.

Sitem edebilirsin, en doğal hakkın. Benim bildiğim, bir işe başlamadan önce gerekli sözleşmeler imzalanır, evrak işleri halledilir. Bahsettiğim evraklarda dediğin gibi anlaşılmışsa hukuk yolunda bol şans dilerim ancak burada söylenmekle ne siz ilerleme kaydedebilirsiniz ne de söz konusu işletme sıkıntıya girer. İstifa seçeneği bulunuyor dediğim gibi, elverişli şartlarda çalışmıyorsa o zaman bu hakkını kullanabilir. Bu arada benim asıl kızdığım nokta senin kendini ifade etme biçimin, kız arkadaşına tecavüz etseler sen de diğer kızlara mı tecavüz edeceksin? Bu mantıkla fazla yaşayamazsın.

Bunu diyerek ülkedeki her halta boyun eğmiş oluyorsam ne mutlu.

Sitem edebilirsin, en doğal hakkın. Benim bildiğim, bir işe başlamadan önce gerekli sözleşmeler imzalanır, evrak işleri halledilir. Bahsettiğim evraklarda dediğin gibi anlaşılmışsa hukuk yolunda bol şans dilerim ancak burada söylenmekle ne siz ilerleme kaydedebilirsiniz ne de söz konusu işletme sıkıntıya girer. İstifa seçeneği bulunuyor dediğim gibi, elverişli şartlarda çalışmıyorsa o zaman bu hakkını kullanabilir. Bu arada benim asıl kızdığım nokta senin kendini ifade etme biçimin, kız arkadaşına tecavüz etseler sen de diğer kızlara mı tecavüz edeceksin? Bu mantıkla fazla yaşayamazsın.

Kız arkadaşıma tecavüz etseler tecavüz edenlere tecavüz edeceğim demek istedim aslında. Sonradan zaten düzeltmesini yapmıştım.

Ben haksızlığa hiç bir zaman sessiz kalamayan bir insanım. İçimdeydi geldim buraya yazdım. Ciddiye alan alır, bana katılan katılır. Gelip burada bu konuya gereksiz yazmak size de bir şey kazandırmaz. Sadece benim gibi sitem etmiş olursunuz.

screen.jpg

Türkiye'de böyle durumlar yaşayan çok hocam. :D Bizde çok eşek var. :D

Haklısın. Her yer işsiz dolu. Artık önüne geleni çok çalıştırıp çok az maaş verip süründürme peşinde. Başka yere gidiyorsun orası aynı durum. Allah sabır versin ikinize de.

Aynı durumu bende yaşadım. İş başvurusunda 8 saat 1850 TL para vs. Sonra bir yere yönlendirdi, 1750 TL 12 saat, o başka bir yere yönlendirdi 12 saat 1650 TL para. Dedim bu nasıl bir iş. İlanda ki başka, adamlarla konuştuğum saat ve maaş başka. Anlayacağınız ben bir gezip geldim. :D Adama yüklenmeyin, var böyle üç kağıt yapan yerler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı