Kiracım evden çıkarken zarar verdi

eeburak11

Kilopat
Daha fazla  
Geçenlerde kiracım evden çıkmıyor diye konu açmıştım ve 1 senenin sonunda nihayet evden çıktı ancak evden çıkarken sözleşmede de yer alan ankastre takımını söküp götürmüş ve sökerken de mutfak tezgahını kırmış. Ankastre takımı en ucuzu 50-60 bin arası, tezgah içinde yaklaşık 15-20 bin zararım var. Bu gün hasar tespiti için sulh hukuk mahkemesine gidip dilekçe verdim ve dava açtım. Ancak bundan sonra ne yapmam gerektiğini bilmiyorum, mahkeme bilirkişiyi kendisi mi atıyor yoksa benim mi tutmam gerekiyor daha önce böyle bir süreç yaşayan veya bu konuda bilgisi olan var mı?

Cidden böyle tiplere insan demeye bin şahit ister sizde gidin onun eşyalarına zarar verin konu kapanır.

Avukatınız ile irtibata geçip böyle böyle durum var diye söyleyin zaten bilirkişi raporu ile karşı taraftan alınır o para eninde sonunda.
Şuan düğün hazırlığında olduğum ve evde çok masraf olduğu için avukat tutma gibi bir durumum yok şuan maalesef danışma ücretleri konusunda bile bilgim yok ücretler çok yüksektir diye sormadım bile.

Sürer gider senelerce. Her dava için saatlerce beklersin ve 5 dakika görüşülür ve ertelenir. Ama haklı çıkarsın.
Sanılanın aksine bu gün aldığım bilgiye göre bilirkişi raporundan sonra 3 haftada kapanıyormuş olay, eğer kiracı itiraz ederse 1 mahkeme daha görülüyormuş.

Şuan düğün hazırlığında olduğum ve evde çok masraf olduğu için avukat tutma gibi bir durumum yok şuan maalesef danışma ücretleri konusunda bile bilgim yok ücretler çok yüksektir diye sormadım bile.

Sanılanın aksine bu gün aldığım bilgiye göre bilirkişi raporundan sonra 3 haftada kapanıyormuş olay, eğer kiracı itiraz ederse 1 mahkeme daha görülüyormuş.
Evet Muş. Muş uzakta. Bir paket için 3 sene Mahkeme gördüm. Burası Türkiye. Gecikme faizi istemeyi unutma sakın. Alacağın para nominal değerden hesaplanacak çünkü.

Geri
Yukarı