Kiracıyı çıkartmak

Şimdi o kişi asla zor bir halde değil. Ayrıyeten evi falan da var. Sokakta kalacak hali de yok. Maddi durumu da kötü değil. 15.000'di yıllık, 20.000 Yaparken bile defalarca söylendi. Çok ucuza oturduğu için de çıkmasını istedik. En sonunda mahkemeye verdik. Kendisi de az değil yani. Önceden uygun fiyata vermiştik. Sonradan artınca çok konuştuk kendisiyle. Az bir zam yaptık. Ama onu bile zor yaptırdı. Şu anda da konuştuk. İşin en doğrusu mahkemeye vermek.

Zaten bedava. Bir de ev en merkezi caddede. Evin içi de Full yapılı, parkeli, boyalı falan. Az bir zam yaptık ama yine de çok az fiyat.

Olaya öyle bakamazsın ama işte. O kişi zor bir halde değil gibi bir savunma yok maalesef. Sen devletin sana sunduğu zam miktarını kullanmak zorundasın. Ülkede adeletsiz giden birçok şey var maalesef bu da onlardan birisi. Kira artış oranı değil tabii, kiracı ve ev sahibi arasında ki sorunlar çok zor çözülen şeyler. Bir yorumda arkadaş belirtmiş bak 2 senedir kira vermiyor hakim davayı erteliyor diye. Bunu dikkate alın derim. Çünkü tekrar diyorum devlet kiracının yanında olmak için çabalıyor pandemiden sonra

Olaya öyle bakamazsın ama işte. O kişi zor bir halde değil gibi bir savunma yok maalesef. Sen devletin sana sunduğu zam miktarını kullanmak zorundasın. Ülkede adeletsiz giden birçok şey var maalesef bu da onlardan birisi. Kira artış oranı değil tabii, kiracı ve ev sahibi arasında ki sorunlar çok zor çözülen şeyler. Bir yorumda arkadaş belirtmiş bak 2 senedir kira vermiyor hakim davayı erteliyor diye. Bunu dikkate alın derim. Çünkü tekrar diyorum devlet kiracının yanında olmak için çabalıyor pandemiden sonra
Tamam da zam yapsak bile bedava oluyor. O ev en az 100 Bin lira olması gerekiyor. O da en az. En iyi mahkeme de. Umarım iyi bir sonuç olur hocam.

Düzgünce fiyatın çok düşük olduğunu ve sözleşmenin de olmadığını belirtin. Hala anlaşamıyorsanız dava açabilirsiniz. Ancak süreç uzun sürecektir. Su aboneliği sizin adınıza ise de firmaya giderek aboneliği iptal ettirebilirsiniz. Borcu ödememezlik yapmayın siz icralık olursunuz.

Dostum kira sözleşmesi genelde her sene imzalanmaz. 1 kere imzaladıktan sonra senesi dolduğun da kiracı oturmaya devam edecekse devletin belirlediği tutara göre zamını yapar(%28 bu sene) devam eder. Özel durumlarda sen arayıp konuşursun ona göre anlaşırsın.
2-) Su borcunun olup olmaması önemli değil. Orda ki su saati fatura kimin adına geliyorsa onundur. Sen aboneliği kapatacaksın. Su işlerine gidip ben evde oturmuyorum aboneliğimi iptal edin dediğinde onlar borcu varsa borcunu yatır aboneliği kapatalım der ya da borcu yoksa işleme alırlar.
3- Yıllar önce derken 8 sene olduysa direk şutlarsın da o konuda da mahkemeler ev sahibinden yana oluyorlar
4-5 Yıl olmuştur hocam. Su konusunu bilmiyorum ama maalesef.

Tamam da zam yapsak bile bedava oluyor. O ev en az 100 Bin lira olması gerekiyor. O da en az. En iyi mahkeme de. Umarım iyi bir sonuç olur hocam.

Zaten bu yüzden yüzdelik dilim koyuyor devlet. Sen tak diye bir anda artış yapıp kişiyi zora sokma diye. Şu anki kiran zengin olabilir bu hiç önemli değil sen sadece bir kişisin. Her insanın bu şekilde yaptığını varsay o zaman çıkan yaygarayı düşün bir de. Evet villa için ucuz bir fiyat gerçekten ama sakin ve doğru adımlar ile ilerle, sinirli ve gergin kararlar seni yanlış adımlara götürür. İnsanların yorumlarını dinleme hemen sakince düşünün derim. Naçizane tavsiye

Düzgünce fiyatın çok düşük olduğunu ve sözleşmenin de olmadığını belirtin. Hala anlaşamıyorsanız dava açabilirsiniz. Ancak süreç uzun sürecektir. Su aboneliği sizin adınıza ise de firmaya giderek aboneliği iptal ettirebilirsiniz. Borcu ödememezlik yapmayın siz icralık olursunuz.
Borç zaten borçtur. Tabii ki de öderiz. O sorun değil de. Anlaşamadığımız için mahkemeye verdik zaten. Evden çıkmadı için.

Zaten bu yüzden yüzdelik dilim koyuyor devlet. Sen tak diye bir anda artış yapıp kişiyi zora sokma diye. Şu anki kiran zengin olabilir bu hiç önemli değil sen sadece bir kişisin. Her insanın bu şekilde yaptığını varsay o zaman çıkan yaygarayı düşün bir de. Evet villa için ucuz bir fiyat gerçekten ama sakin ve doğru adımlar ile ilerle, sinirli ve gergin kararlar seni yanlış adımlara götürür. İnsanların yorumlarını dinleme hemen sakince düşünün derim. Naçizane tavsiye
Şu anlık beklemedeyiz zaten.

4-5 Yıl olmuştur hocam. Su konusunu bilmiyorum ama maalesef.

Burası gözümden kaçmış. Eğer 5 sene dolduysa istediğin miktarda kira revizesi yapabilirsin.

" 5. yılın sonunda 6. Yılın başında açılacak bir dava ile ÜFE oranına bağlı kalınmaksızın kira artışı mahkemeden talep edilebilir."

Geri
Yukarı