Kırık diş kasası yükselir mi?

YusufSungu

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar forum sakinleri. Sizlere bir sorum olacaktı. Kırık diş operasyonuna gerçekten iyi bir yatırım yaptım ve yüklü miktarda kasa elde etmiştim. Fakat son zamanlarda kasa fiyatına baktığım sırada ise 4.88 civarı olduğunu gördüm. Sizce geri yükselir mi? Yeni bir operasyon geldiğinde fiyatı artar mı? Veya daha da düşmeden satmalı mıyım? Çünkü gerçekten bu fiyata satarsam zarar yapmış olacağım ve satmak da istemiyorum. Bilgisi olanlar yardım edebilirse çok iyi olur, şimdiden herkese teşekkür ederim.

Yeni bir operasyon geldiğinde önceki operasyona ait eşyalar ucuzlar.

Bu konu borsa işlemleri gibi tavsiye veremeyeceğimiz bir konu. Şöyle düşün, eğer kasalar tükenmeye başlarsa fiyatı yukarıya doğru çeker. Ama kasaların tükenme noktasına geldiği zamanlarda oyuna olan ilgi düşebilir. Bu da fiyatını aşağıya doğru çeker. Ne kadar çok ilgi varsa o kadar artar. Yatırım tavsiyesinde bulunamıyorum maalesef :)

Ben artıyor diye biliyordum ya. Emin misiniz?
Yeni bir operasyon, yeni eşyalar ve kasa demek. İnsanlar yeni gelen kasaya yoğunlaşıyor ve önceki operasyondaki kasa hem fiyat olarak azalırken hem de miktar olarak artıyor, değersizleşiyor.

Bu gibi kasaların fiyatı 3-4 yıl sonra belki miktarları azaldığında artabilir ama 3-4 yıl sonra satacak kimseyi bulamayabilirsin.

Yeni bir operasyon, yeni eşyalar ve kasa demek. İnsanlar yeni gelen kasaya yoğunlaşıyor ve önceki operasyondaki kasa hem fiyat olarak azalırken hem de miktar olarak artıyor, değersizleşiyor.

Bu gibi kasaların fiyatı 3-4 yıl sonra belki miktarları azaldığında artabilir ama 3-4 yıl sonra satacak kimseyi bulamayabilirsin.
Cevabın için teşekkür ederim. Peki bu elimde olan kasaları satmalı mıyım? bekliyim mi? ne yapmalıyım sence?

Selamlar forum sakinleri. Sizlere bir sorum olacaktı. Kırık diş operasyonuna gerçekten iyi bir yatırım yaptım ve yüklü miktarda kasa elde etmiştim. Fakat son zamanlarda kasa fiyatına baktığım sırada ise 4.88 civarı olduğunu gördüm. Sizce geri yükselir mi? Yeni bir operasyon geldiğinde fiyatı artar mı? Veya daha da düşmeden satmalı mıyım? Çünkü gerçekten bu fiyata satarsam zarar yapmış olacağım ve satmak da istemiyorum. Bilgisi olanlar yardım edebilirse çok iyi olur, şimdiden herkese teşekkür ederim.
390 Bin adet varken 5.5 TL civarıydı. 350 Bin adet olduğunda 6 küsürlere kadar yükseldi. Stok arttığı için kasa fiyatları düşüyor. Öyle 1-2 ayda yükselmesini beklemeyin. Yıllar alır yükselmesi.

Geri
Yukarı