Kırmızı Hap Bölüm 1 - "Ateistleri Anlamak"

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Anlayamazsınız. Eşcinselleri de anlayamazsınız. Bende anlayamam. Fikirlerine saygı duyup geçerim, bildiklerimi onlara anlatıp zaman kaybetmem. Sizde kaybetmeyin arkadaşlar, insan istediği gibi yaşar. Bilgiyi hak edene, kullanacak kişiye öğretin. Bi gün bunlar hep sorulacak. Dediğim gibi saygı duyup geçin, bırakın kendi hallerine.

Efe Aydal'ın burada paylaşılması ilginç geldi. Zira buradaki yaş ortalaması bu anlattıklarını anlayacak bilgi birikimine ve tecrübeye sahip değil.

Atomlar kusursuzca bir araya gelerek canlı yapı ve sonrasında hayat oluşturmuş (Hep şans eseri (!)). Neden oluşmuş? Neden var olduk?. Kazayla mı? Hayatın amacı ve anlamı ne? Neslini sürdürmek mi? Kimin kusursuz bir düzeni olan ve sonunu bilmediğimiz bir evrende insana ihtiyacı var ki? Peki ya doğruysa? Ozaman ne olacak? Yalansa zaten inanana ve inanmayana bir şey olmaz. Ama haklıysak vay halinize.

Hocam tesadüften bahsediyorsun ama kimse bunu savunmuyor. Kusursuz bir düzen olması yüzlerce binlerce din arasından senin inandığın dinin varlığını nasıl kanıtlayabilir ?
Adam videoda senin bu söylediklerinin hepsine cevap vermiş. Açıp izle çok değil sadece 3dk ya kadar izlesen bile bu yorumda yazdıklarının cevabını bulursun.

Konunun geneline baktım da video içeriği ateizm ile alakalı olduğu için hemen ateizmi çökertelim kafasına girmişler. Birde işin komik tarafı hala tesadüften bahseden insanların video altında bunu devam ettirmesi :)

Hocam tesadüften bahsediyorsun ama kimse bunu savunmuyor. Kusursuz bir düzen olması yüzlerce binlerce din arasından senin inandığın dinin varlığını nasıl kanıtlayabilir ?
Adam videoda senin bu söylediklerinin hepsine cevap vermiş. Açıp izle çok değil sadece 3dk ya kadar izlesen bile bu yorumda yazdıklarının cevabını bulursun.

Konunun geneline baktım da video içeriği ateizm ile alakalı olduğu için hemen ateizmi çökertelim kafasına girmişler. Birde işin komik tarafı hala tesadüften bahseden insanların video altında bunu devam ettirmesi :)
Ateizm nedir? Dinlere inanmamak. E ozaman dinlerde açıklanan yaratılışlarıda kabul etmezsin. Buda tesadüflere inanıyorsun demektir.

Bütün ateistlere sesleniyorum. Öldükten sonra gerçeği göreceksiniz, o zaman bu sözlerimi hatırlayın. Ateistlere göre ölüm yokluk ama ölüm yokluk değildir! Öldükten sonra gerçeği göreceksiniz ateistler. Ateistlere soru soruyorum. Maddeyi kim yarattı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ateizm nedir? Dinlere inanmamak. E ozaman dinlerde açıklanan yaratılışlarıda kabul etmezsin. Buda tesadüflere inanıyorsun demektir.

Ateizm sadece dinlere inanmamak değildir, ayrıca bilime inanmaktır. Bilimde hiçbir zaman tesadüfen olmuştur gibi görüşler ortaya atılmaz. Ülkemizde evrim hakkında büyük patlama hakkında yalan yanlış bilgiler sunuluyor. Hala çoğu insan evrimi maymundan gelmek olarak biliyor.
Sizin kafanızdaki ateist modeli "herşey tesadüf ölümden sonrası hiçlik olduğu için namaz yok oruç yok oh yırttık qnq xD"

Daha fazla tartışmayı devam ettirmeyi düşünmüyorum. Hala videoyu izlemeden yorum yapma derdindesiniz, bu kafadaki insanlardan dolayı zaten çevremdeki kişilere dini görüşüm hakkında bilgi vermiyorum.

Herkese iyi forumlar.

İnanç kavgası yapacağınız vakitte daha anlamlı şeylerle uğraşabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı