Kırmızı vs Mavi Switch

Mavi switch bir klavye kullanıyorum. Membran klavyeden, mekanik klavyeye geçince güzel bir deneyim yaşattı, ama çok ses çıkartıyor. O yüzden memnun değilim. Çıkardığı ses ilk baş hoş olsa bile bir süre sonra kafa şişirici oluyor. Ve klavyeyi değiştirmeyi düşünüyorum. İleriki zaman sonra.

Mavi switch bir klavye kullanıyorum. Membran klavyeden, mekanik klavyeye geçince güzel bir deneyim yaşattı, ama çok ses çıkartıyor. O yüzden memnun değilim. Çıkardığı ses ilk baş hoş olsa bile bir süre sonra kafa şişirici oluyor. Ve klavyeyi değiştirmeyi düşünüyorum. İleriki zaman sonra.
Ben de ses çok severim ama sonradan kafa şişirir mi diye merak ediyorum.

Her ikisini de kullananlar veya birini kullananlar tecrübelerini aktarırsa ve neden alınır neden alınmaz belirtirlerse sevinirim.

red alsaniz bile klavyenin tuslarinin kasasina carpmasinin verdigi ses ile zaten bir tusa basma hissi gelir. Blue switchte ise tusun ortasinda ayri bir klik sesi ve yine o plastige basma sesi farkli zamanlarda geleceginden sacma sapan bir ses olusuyor.

Memnun kaldınız mı? Ve hangi klavyeyi aldınız? Bende almayı düşünüyorum da.
Trust GXT 890 Cada. Çok memnunum. Hissiyat oldukça yumuşak. Bu fiyata en iyi kırmızı switch mekanik ve gerçek RGB klavye. Switch markası Outemu. Renkleri atayabileceğiniz ve klavyeye makro atayabileceğiniz bir yazılımı bulunuyor. Ancak makroyu deneyimlemedim. Önce blue switch mi alsaydım acaba diye daha klavye gelmeden dertleniyordum. Ancak red switch (benim fikrim) daha iyiymiş bana kalırsa, ses ve hissiyat açısından. Trust'ın eski ürünleri gibi kanser plastik kokmuyor zira malzeme kalitesi çok iyi. Bir klavyeye göre biraz ağır kalıyor ancak sağlam olduğu buradan bile belli. Tasarımı Razer Blackwidow ile "neredeyse" aynı, ama kesinlikle tıpatıp değil. Bu ürün ile Trust'a karşı olan önyargılarımı da kırmış bulunmaktayım. Almak isteyen düşünmesin bu fiyata alınabilecek en iyi mekanik klavye. (270 ₺)

Trust GXT 890 cada. Çok memnunum. Hissiyat oldukça yumuşak. Bu fiyata en iyi kırmızı Switch mekanik ve gerçek RGB klavye. Switch markası outemu. Renkleri atayabileceğiniz ve klavyeye makro atayabileceğiniz bir yazılımı bulunuyor. Ancak makroyu deneyimlemedim. Önce Blue Switch mi alsaydım acaba diye daha klavye gelmeden dertleniyordum. Ancak Red Switch (benim fikrim) daha iyiymiş bana kalırsa, ses ve hissiyat açısından. Trust'ın eski ürünleri gibi kanser plastik kokmuyor zira malzeme kalitesi çok iyi. Bir klavyeye göre biraz ağır kalıyor ancak sağlam olduğu buradan bile belli. Tasarımı Razer BlackWidow ile "neredeyse" aynı, ama kesinlikle tıpatıp değil. Bu ürün ile Trust'a karşı olan önyargılarımı da kırmış bulunmaktayım. Almak isteyen düşünmesin bu fiyata alınabilecek en iyi mekanik klavye. (270 ₺)

Uygun fiyatlı olarak herkes bu klavyeyi öneriyor fakat mağaza yorumlarına göz gezdirdim 1 yıl gibi kısa bir süre içerisinde tuşlarda silinme olduğunu söyleyenler var hatta birisi 2 haftada tuşları silindi yazmış.

Uygun fiyatlı olarak herkes bu klavyeyi öneriyor fakat mağaza yorumlarına göz gezdirdim 1 yıl gibi kısa bir süre içerisinde tuşlarda silinme olduğunu söyleyenler var hatta birisi 2 haftada tuşları silindi yazmış.
Tuşların silineceğini düşünmüyorum zira tuşların üzerindeki harfler ve sayılar baskı değil, kazıma yöntemi ile oluşturulmuş.

Geri
Yukarı