Mavi Switch vs kırmızı Switch

Genelde oyun oynarım. Mekanik klavye sesini severim. Çok sesli olmasını istemem ama çok az ses çıkarmasını da istemem. Hangisi bana daha uygundur? Bir de nedense kırmızı Switch'in sesi bana mekanik klavye sesi gibi gelmiyor. Anlamak için kullanmam mı lazım?

Brown switch seçebilirsiniz.
Bu videodan ses testine bakabilirsin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Genelde oyun oynarım. Mekanik klavye sesini severim. Çok sesli olmasını istemem ama çok az ses çıkarmasını da istemem. Hangisi bana daha uygundur? Bir de nedense kırmızı Switch'in sesi bana mekanik klavye sesi gibi gelmiyor. Anlamak için kullanmam mı lazım?

Red switch iyidir. Arkadaşın attığı videodaki klavyeyi kullanıyorum. Hissi gerçekten muhteşem normal klavyelere göre. Ondan kullanman lazım

Ben size şöyle söyleyeyim bende alacaktım çok bilgi bulamamıştım;

Mavi; ne kadar yavaş basarsan bas aynı (tık) sesi gelir. Kulaklık olsa ve Full ses müzik açık olsa bile bastığınızı hissedersiniz.

Kırmızı; yavaş basarsan ses gelmez gelen sesin sebebi tuşun zemine çarpmasıdır sesi tatlıdır ama kulaklık takılıyken bastığınızı hissedemezsiniz.

Yeşil; sadece Razer üretir sesi mavi Switch'e benzer fakat bambaşka bir deneyimdir.

Çok büyük hayalidi mavi Switch ama şu an keşke kırmızı alsaydım diyorum yani mavi ilk 2 hafta sevdirir sonra sıkar kullanan tüm tanıdıklarım böyle diyor. :D.

Evet kullanmanız lazım. Red switchlerin çok tatlı bir sesi vardır ayrıca. Türkçe'ye nasıl çeviriliyor bilmiyorum ama daha smooth bir hissiyat veriyor. Mavi switch kullanmaya ilk başladığınızda o yık sesi sizi rahatlatıyor. Ama bir kaç ay sonra sesi duymamak için tuşa yavaş basmaya çalışanlar bile var.

Evet kullanmanız lazım. Red Switch'lerin çok tatlı bir sesi vardır ayrıca. Türkçe'ye nasıl çeviriliyor bilmiyorum ama daha smooth bir hissiyat veriyor. Mavi Switch kullanmaya ilk başladığınızda o yık sesi sizi rahatlatıyor. Ama birkaç ay sonra sesi duymamak için tuşa yavaş basmaya çalışanlar bile var.

İşte o duymamak için yavaş basan kişilerden biride benim hatta yemin ederim bazen bilgisayardan denetim masasından ekran klavyesini açıp onla yazıyorum :D.

Herkes gibi bende mavi switche bir ara gönlümü kaptırmıştım ve mavi switchli bir mekanik klavye satın aldım. 1-2 ay güzeldi. Mutlu oluyordum. Sonrasında ise iş değişti ve artık ses beni rahatsız etmeye, kulağımı tırmalamaya başladı. Sonrasında ise hem bu yüzden, hem de başka sebeplerden dolayı klavyeyi değiştirdim. Red switch çok çok daha iyidir.

Herkes gibi bende mavi Switch'e bir ara gönlümü kaptırmıştım ve mavi Switch'li bir mekanik klavye satın aldım. 1-2 ay güzeldi. Mutlu oluyordum. Sonrasında ise iş değişti ve artık ses beni rahatsız etmeye, kulağımı tırmalamaya başladı. Sonrasında ise hem bu yüzden, hem de başka sebeplerden dolayı klavyeyi değiştirdim. Red Switch çok çok daha iyidir.

Bende çok rahatsızım şu an o lanet klavyeyle yazıyorum maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı