Mavi Switch vs kırmızı Switch

Ben size şöyle söyleyeyim bende alacaktım çok bilgi bulamamıştım;

Mavi; ne kadar yavaş basarsan bas aynı (tık) sesi gelir. Kulaklık olsa ve Full ses müzik açık olsa bile bastığınızı hissedersiniz.

Kırmızı; yavaş basarsan ses gelmez gelen sesin sebebi tuşun zemine çarpmasıdır sesi tatlıdır ama kulaklık takılıyken bastığınızı hissedemezsiniz.

Yeşil; sadece Razer üretir sesi mavi Switch'e benzer fakat bambaşka bir deneyimdir.

Çok büyük hayalidi mavi Switch ama şu an keşke kırmızı alsaydım diyorum yani mavi ilk 2 hafta sevdirir sonra sıkar kullanan tüm tanıdıklarım böyle diyor. :D.

Yeşil sadece Razer'a özgü bir Switch değil. Cherry MX Green, Gateron Green, Kailh Green gibi farklı yeşil Switch'ler de var.

Clicky Switch için kailh box white fena değil. MSI GK 50 Elite modelinde var.

Kırmızı Switch'ler linear Switch. Linear Switch'lerde tuş basımında bir geri bildirim/basma hissi/tactile bump yok. İlk mekanik klavye için oldukça ideal bence linear Switch'ler.

Yeşil sadece Razer'a özgü bir Switch değil. Cherry MX Green, gateron Green, kailh Green gibi farklı yeşil Switch'ler de var.

Kırmızı Switch'ler linear Switch. Linear Switch'lerde tuş basımında bir geri bildirim/basma hissi/tactile bump yok. İlk mekanik klavye için oldukça ideal bence linear Switch'ler.

Yeşil Switch hakkında yanlış bilgi vermişim fakat diğer yazdığınız şeyleri bende yazdım fakat Türkçeleştirerek birçok kişi o tabileri bilmez :D.

Çok önem veriyorsan dilbilgisine, ayrı yazılan de ve özel isimlere gelen eklere dikkat bence.
Linear Türkçe'si lineer, yanlış anlaşılması yada hiç anlaşılmaması zor bence.

Red switch kullanıyorum. Blue switch'de kullandım zamanında. Red switch öneririm. Sesi tam olarak dediğiniz gibi. Çok fazla değil. Tabi sert sert yazı yazarsanız sesi fazla gelir. Cidden blue switch bi zaman dan sonra kafayı ağrıtıyor. Red switch'e geçtim, rahatladım. Eğer bir de ailenizle yaşıyor ve sesten rahatsız olacaklarını düşünüyorsanız, blue switch'den direkt vazgeçin derim.

Klavyenin fiyatı 1 günde 90TL artmış. O yüzden kasım'daki indirimleri bekleyeceğim. Bütçem pek fazla değil. Trust GXT 890 cada geçen gün 275TL'ydi. Şuan 365tl. Yine fiyatı düşerse alınır mı?
?

Son düzenleme:
Yeşil sadece Razer'a özgü bir Switch değil. Cherry MX Green, Gateron Green, Kailh Green gibi farklı yeşil Switch'ler de var.

gamepower ogre red switch almayı düşünüyorum outemu switch kullanıyor önerir misiniz. bir arkadaşımda vardı, tuşun zemine vurma sesi corsaire göre sanki biraz daha fazla geldi bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz. Alınır bir klavye midir ?

Geri
Yukarı