Kişisel bilgisayarınız bir sorun ile karşılaştı hatası

Ates2145

Hectopat
Daha fazla  
Dün gece gayet normal bir şekilde bilgisayarım çalışıyordu. Kapattım, bugün açtığımda açıldı, 1-2 dakika sonra bu hatayı aldım. Sonra 5-6 kere Windows ekranı gelmeden bu hata oldu. Şimdi de 6 dk kadar çalıştığında bu hatayı alıyorum. Sorun nedir? Nasıl çözerim?

Windows'a format attım, 10'dan 8.1'e düşürdüm ama aynı.

Tüm sistemini belirtir misin ?

Tüm sistemini belirtir misin?

Tubrox H61C anakart, 4 GB Kingston DDR 3 RAM, Intel Core i3 3220 işlemci, NVIDIA GeForce GT 530 ekran kartı. PC 45 dk çalışıyor, ardından" bilgisayarınız bir sorun ile karşılaştı, yeniden başlatılması gerekiyor yazısı çıkıyor." ve kapanıyor açılmıyor. Kendim açmam gerekiyor. Hata kodu falan yok sadece bu.

Tubrox H61C anakart, 4 GB Kingston DDR 3 RAM, Intel Core i3 3220 işlemci, NVIDIA GeForce GT 530 ekran kartı. PC 45 dk çalışıyor, ardından" bilgisayarınız bir sorun ile karşılaştı, yeniden başlatılması gerekiyor yazısı çıkıyor." ve kapanıyor açılmıyor. Kendim açmam gerekiyor. Hata kodu falan yok sadece bu.

Kullandığınız ISO dosyasının bozuk olmadığına emin misiniz?

Eğer değil ise sisteminizde Windows 10 veya 8 ile uyumlu olmayan bir donanım söz konusu olabilir.

Görev Yöneticisi'nden herhangi bir işlemi sonlandırdınızmı veya 45. dakikada ne oldu?

Eğer değil ise sisteminizde Windows 10 veya 8 ile uyumlu olmayan bir donanım söz konusu olabilir.

Görev Yöneticisi'nden herhangi bir işlemi sonlandırdınızmı veya 45. dakikada ne oldu?

Windows 10 ile alakalı olması mümkün değil ben ortalama 4 yıldır Windows 10 kullanıyorum ve bu sorun cuma günü başladı.

Herşeyi açıkça yazdım zaten.Mavi ekran "bilgisayarınız bir sorun ile karşılaştı" Hata kodu falan yok ve pc kapandı. Tekrar açılıyor ama 45 dk sonra aynı şey oluyor.

Bilgisayarımda minidump dosyası yok bu arada.Pc yeni formatlı yani herhangi bir program yüklü değil.

Son düzenleme:

Ayarlar buradaki gibi mi ? Evet ise temizlik araçları kullanma ve küçük bellek dökümünü işaretle ve kaydet. Tekrar mavi ekran alınca kontrol et dosyalar oluştumu diye.

Ayarlar buradaki gibi mi ? Evet ise temizlik araçları kullanma ve küçük bellek dökümünü işaretle ve kaydet. Tekrar mavi ekran alınca kontrol et dosyalar oluştumu diye.
Evet buradaki gibi.

Ayarlar buradaki gibi mi? Evet ise temizlik araçları kullanma ve küçük bellek dökümünü işaretle ve kaydet. Tekrar mavi ekran alınca kontrol et dosyalar oluştumu diye.

Hocam sadece küçük bellek dökümü var onu işaretledim. Tekrar mavi ekran alınca bakarım dosya olmuş mu diye.

Dediğinizi yaptım, PC'yi birkaç kez yeniden başlatmam gerekti sonra onarım menüsü açıldı. Başlangıç onarma dedim sonra bu hata çıktı:

IMG_20230619_191928.jpg

Başlangıç Onarma tanılaması ve onarma günlüğü
---------------------------
Son başarılı önyükleme saati: ‎19.‎6.‎2023 15:58:54 (GMT)
Onarma girişimi sayısı: 1

Oturum ayrıntıları
Sistem Diski = \Device\Harddisk0
Windows dizini = C:\Windows
AutoChk Çalışması = 0
Ana neden sayısı = 1

Gerçekleştirilen Sınama:
Ad: Güncelleştirmeleri denetle
Sonuç: Başarıyla tamamlandı. Hata kodu = 0x0
Harcanan zaman = 0 ms

Gerçekleştirilen Sınama:
Ad: Sistem diski sınaması
Harcanan zaman = 31 ms

Gerçekleştirilen Sınama:
Ad: Disk hatası tanılama
Harcanan zaman = 63 ms

Gerçekleştirilen Sınama:
Ad: Disk meta verileri sınaması
Harcanan zaman = 78 ms

Gerçekleştirilen Sınama:
Ad: Hedef İS sınaması
Harcanan zaman = 562 ms

Gerçekleştirilen Sınama:
Ad: Birim içerik denetimi
Harcanan zaman = 344 ms

Gerçekleştirilen Sınama:
Ad: Önyükleme yöneticisi tanılaması
Harcanan zaman = 63 ms

Gerçekleştirilen Sınama:
Ad: Sistem önyükleme günlüğü tanılaması
Harcanan zaman = 15 ms

Gerçekleştirilen Sınama:
Ad: Olay günlüğü tanılama
Harcanan zaman = 172 ms

Gerçekleştirilen Sınama:
Ad: İç durum denetimi
Harcanan zaman = 0 ms

Gerçekleştirilen Sınama:
Ad: Önyükleme durumu sınaması
Harcanan zaman = 0 ms

Bulunan ana neden:
Önyükleme durumu işletim sisteminin başarılı bir şekilde önyüklendiğini gösteriyor.

dosyanın içinde bunlar yazıyor

sorunu bilen yok mu ya

Son düzenleme:
Sistemsel sorun oluyor disk sorunu olabilir.
Temiz kurulum yap ve sonra disk testleri yapıp sonuçları yolla

Yeni konular

Geri
Yukarı