Kitap Okuma Alışkanlığı Olmayan Birine Kitap Önerisi

SpaceSoldier

Kilopat
Yer
Pluton
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar herkese. Maalesef ki kitap okuma alışkanlığım yok ve açıkçası edinmek istiyorum. Şimdiye kadar okuyup sevdiğim pek kitap yok, aklımda kalan son kitap ise Uçurtma Avcısı. Önerilerinizi bekliyorum. Bilimkurgu ve macerayı çok severim, öte yandan dram, hüzün ve korku türlerini sevmem. Önerilerinizi bekliyor, teşekkür ediyorum.

Türk yazarlardan Osman Aysu polisiye türünde güzel kitaplar yazmıştır. Yabancı olarak Dan Brown DaVinci Şifresi, Melekler ve Şeytanlar özellikle önerebileceğim kitaplardır. Başlangıç için bunlar uygun ilerde kendini geliştirir hem Türk hem de yabancı kitaplar denemek istersen - özellikle felsefi - tekrar cevaplayabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bulabilirsen İthaki Yayınları'nın yayımladığı Monte Cristo Kontu kitabını kesinlikle okumalısın. Bir romanda olması gereken her konu var. Efsane bir kitaptır kendisi. Ama piyasada yok.

Ben Jose Saramago ile başlamıştım kitap okumaya. Distopya seversen tavsiye ederim. Ölüm Bir Varmış Bir Yokmuş, Körlük önerebilirim.

Harry Potter ve Yüzüklerin Efendisi serilerini de tavsiye ederim.

Hobbit, Yüzüklerin Efendisi 1-2-3, Silmarillion ve Hurin'in Çocuklarını öneririm (yazdığım sırayla okumanızı tavsiye ederim). Sürükleyici kitaplardır okudukça okuyasınız gelebilir. Bunların dışında Metro serisini okuyabilirsiniz madem ki bilim kurgu seviyorsunuz 🙂

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı