Kitap Okuma Alışkanlığı Olmayan Kişiye Kitap Önerisi ve Bazı Tavsiyeler

Siberman

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar okuma alışkanlığım fazla yok ama bundan sonra okumayı düşünüyorum. Mutlaka okuman gerekiyor dediğiniz bir kitap var mı? Püf noktaları ve önerilere açığım.

Öncelikle kitabın akıcı olması lazım. Çünkü yeni başlayan birisi eğer akıcı bir kitap okumazsa belli bir zamandan sonra kitabı eline almayacaktır. Sana önerim Adam Fawer'ın yazmış olduğu olasılıksız isimli kitaptır. Kitap çok akıcı sıkılmadan sonuna kadar geleceğine eminim.

Çok ünlü 15 sayfa (Bence en az 30) kuralı vardır. Çoğu kitabın ilk 15 sayfası çok sıkıcıdır. Bu yüzden kitabın başlarını okurken sıkılman normal.

Kitap okumaya alışkanlığı olmayan kişilere hep George Orwell - Hayvan Çiftliği öneririm. Çoğu kişiyi bu kitapla okuma alışkanlığı kazandırttım. Hatta geçtiğimiz günlerde bu tür bir konudaki arkadaşa yine bu kitabı önerdim. O çok sevdi :) Size de tavsiye ederim.

Öncelikle kitabın akıcı olması lazım. Çünkü yeni başlayan birisi eğer akıcı bir kitap okumazsa belli bir zamandan sonra kitabı eline almayacaktır. Sana önerim Adam Fawer'ın yazmış olduğu olasılıksız isimli kitaptır. Kitap çok akıcı sıkılmadan sonuna kadar geleceğine eminim.
Not ediyorum hemen ve yarın bu kitabı alıyorum :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dünya klasikleri setinden başlayabilirsin. Yıllarca global bir şekilde okunup, günümüze gelmiş sağlam kitaplardır.
Şöyle 1-2 tane öneri olursa harika olur :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok ünlü 15 sayfa (Bence en az 30) kuralı vardır. Çoğu kitabın ilk 15 sayfası çok sıkıcıdır. Bu yüzden kitabın başlarını okurken sıkılman normal.

Kitap okumaya alışkanlığı olmayan kişilere hep George Orwell - Hayvan Çiftliği öneririm. Çoğu kişiyi bu kitapla okuma alışkanlığı kazandırttım. Hatta geçtiğimiz günlerde bu tür bir konudaki arkadaşa yine bu kitabı önerdim. O çok sevdi :) Size de tavsiye ederim.
Bu beni heyecanlandırdı. İnşallah ben de severek okuyacağım :) Sonucunu muhakkak bildireceğim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Her ne kadar filmi beğenilmese de Twilight serisini önerebilirim İngilizce kelime dağarcığımı geliştirmek için tüm serisini okumuştum gayet sürükleyiciydi.

İlgi alanın ne ise onun hakkında oku. Ben de kitap okumaktan nefret eden birisiyim fakat Siyasi Kitap'lar da bu geçerli değil. Seve seve okuyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı