Kitap okuma ön yargısını yıkmak için kitap önerisi

Zülfü Livaneli - Serenad. Kitap okuma alışkanlığı kazanmak için okumuştum ve 2 günde bitirdim. Çok akıcı ve güzel bir kitap. Tavsiye ederim.

Not: Bunu okumadan önce bu tarz kitaplara önyargılıydım. Pişmanım daha önce okumadığım için.

Yıkık ama serkeş insanların hayat hikayelerini seviyorsan Emrah Serbes'in kitaplarını okumanı öneririm. Hikayem Paramparça, Erken Kaybedenler, Müptezeller.

Kitap okumayı sevmeyen yoktur hocam, siz sizlik bir kitap bulamamışsınızdır. Kendi hobileriniz olan kategorilerin kitaplarını okumalısınız. Kimisi bilimkurguya bayılır kimisi fantastik romanlara kimisi ise korku temalı olanlara. Bir de kitapları film olan, dizi olan serilerin kitaplarını zaten biliyorum diyerek okumamazlık yapmayın. O filmlerde kitabın çok az bir kısmı ve ana kısımları ele alınıyor sadece. Kendi sevdiğim kitaplardan bazılarını yazayım bari.
-Harry Potter serisi
-Narnia Günlükleri
-Can Dostum
-Koşmak İstiyorum
-Uçurtma Avcısı
-Karantina
-Rüzgarı Dizginleyen Çocuk
Hocam ben 7. sınıftayken öğretmenimiz bize Sol Ayağım kitabından sınav yapmıştı . O kitabı çok sevmiştim . Ama onun türünde bir kitap bulamıyorum .

Hocam ben 7. sınıftayken öğretmenimiz bize Sol Ayağım kitabından sınav yapmıştı . O kitabı çok sevmiştim . Ama onun türünde bir kitap bulamıyorum .
Demek ki otobiyografik türleri beğenmişsiniz hocam. Koşmak İstiyorum ve Rüzgarı Dizginleyen Çocuk kitaplarına bakabilirsiniz. Birisi atlet olan bir çocuğun bacağını kaybedişini diğeri ise Afrika'da ki imkanlar ile zar zor bir şeyler öğrenip önemli bir mucit olan çocuğun hikayesi.

Şeytanın sağ eli gerilim kitabı film gibi. İlk başları sıkıcı ama sonra bayağı sarıyor.

Geri
Yukarı