Kitap okurken müzik dinlemek

LimonAdam0

Hectopat
Daha fazla  
Geçenlerde bir arkadaşıma kulaklıkla enstrümantal müzik dinleyerek kitap okuduğumu söyledim ama bana bu şekilde kitap okursam hiçbir şey katmayacağını gidip sessiz bir yerde okumamın daha faydalı olacağını söyledi. Benim de aklıma bu gereksiz soru takıldığından bir türlü kitap okuyamıyorum. Sizce enstrümantal müzik dinleyerek kitap okursam gerçekten bir sıkıntı olur mu? (Saçma bir soru gibi gelebilir ama cidden kafama çok takıldı)

Aynısını zamanında yapıyordum, gerçekten aradaki tınılar beyninde yer ediyor ve 2 gün sonra ben ne okumuştum ya diye salak salak dolaşıyorsun. Okuduğun kitaba da bağlı olarak değişebilir. Roman veya hikaye ise müzik şart bile.

Hiçbir şey biraz ağır olmuş ama sessiz ortamda her türlü kitaptan daha fazla verim alacağından eminim.

Geçenlerde bir arkadaşıma kulaklıkla enstrümantal müzik dinleyerek kitap okuduğumu söyledim ama bana bu şekilde kitap okursam hiçbir şey katmayacağını gidip sessiz bir yerde okumamın daha faydalı olacağını söyledi. Benim de aklıma bu gereksiz soru takıldığından bir türlü kitap okuyamıyorum. Sizce enstrümantal müzik dinleyerek kitap okursam gerçekten bir sıkıntı olur mu? (Saçma bir soru gibi gelebilir ama cidden kafama çok takıldı)
Ben kitap türüne göre enstrümantal müzik dinliyorum. Ama ders kitabı için fikir veremeyeceğim.

Kişisel bir tercih hocam. Ben müzik dinleyerek PDF okusam anlayamam, metal müzik dinleyerek akışkanlar mekaniği sınavına çalışan arkadaşım var. Her insanın algılama yeteneği farklıdır, siz hangisinde daha fazla verim alıyorsanız onu tercih edin.

Geri
Yukarı