Kız arkadaşımla aramdaki statü farkı

Yaklaşık 1 yıl 1 aydır çok iyi bir ilişkim var. Hiç ayrılmadık çok büyük sorun yaşamadık. Cıvık değil gerçekten olgun bir ilişkimiz var fakat şöyle de bir şey var, statü farkı. Bilgi olarak ikimizde çok bilgili olgun insanlarız çevremiz tarafından da öyle yorumlanıyoruz ama olay maddiyat. Kendisi aşırı zengin, iyi aile kızı babası Range ile dolaşıyor annesi keza öyle. Biz biraz daha dar gelirli bir aileyiz. Kendi kendimize yetiyoruz. Aracımız falan yok. Aramızda hiç maddi konular dönmese de bir gün bunun kaçınılmaz son olacağını düşünüyorum. Üniversite de vesaire bir şey çıkacak. Çok da az kaldı üniversite için. Daha önce yaşayan var mı? Kaçınılmaz son mudur ayrılık bu ilişkilerde? Gerçekten davul bile dengi dengine midir? Bilginizi değil gerçekten tecrübenizi merak ediyorum.
Aile ve kız arkadaşının herhangi bir sorun çıkarmayacağını varsayarak yani iktisatçı tabiriyle "ceteris paribus" bir durumda, olay tamamen sana bağlı. Birgün sen kendini eziliyor hissedecek misin? Karakterini en iyi sen bilirsin. Kız alıştığı standartlarda devam edecek, sen bunlara ayak uyduramayacaksın, e maddi olarak da ona yüklenemezsin her zaman. Bu seni ne kadar sarsacak, ben olsam denemezdim çünkü bu tip ilişkilerde illaki problemler çıktığını gördüm. Bu demek değil ki seninkinde de garanti çıkar. Dediğim gibi, onlar harika olsa bile bu sana bağlı. Ben dert etmem diyorsan sorun yok.
Mesajlarda yazılmış, yapabileceğin en büyük iş çok iyi bir bölüm okuyup, kariyerinle karşılarında durmak. O zaman para pul 2. seviyede kalabilir. Örneğin bir mülkiye müfettişi ya da bir savcı olduğunu düşün, isterse acem şahının kızı olsun, babalar gibi yürürsün yoluna. Bol şans.

Aşk, sevgi, şefkat ve saygı bir ilişki için elbette önemlidir. Fakat işin finansal boyutu da önemli. Hayatların birleştiği noktada her türlü finansal kararları birlikte almanız gerekecek. Yani çocuk sahibi olma ve yetiştirme, vergiler, sigorta, ev masrafları vesaire.

İnsanlar bunları konuşmaktan kaçınıyor fakat konuşulması gereken önemli bir konudur bu. İleride bu açıdan bir sıkıntı olacağını düşünüyorsan kız arkadaşınla tartış bunu.

Ünlü bir düşünür derki:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fırsat ayağına gelmiş kaçırma bro.

Ailesi de çok olgun insanlar. Zaten çok büyük bir ailesi yok. Göçmen oldukları için çok küçük aileleri var.

Bende bir sorun olacağını düşünmüyorum. Aileler anlayış gösterecektir herhalde. Sonuçta kızlarının iyiliği söz konusu.

Durum tam tersi olsa bir kız asla statü farkını kendisine sorun etmezdi, ülke ne yazık ki bu ön yargı ve zihniyetten kurtulamadı. Eğer ki ilişkiniz ciddi ise kız seni bu şekilde kabul etmiş demektir hocam.

Durum tam tersi olsa bir kız asla statü farkını kendisine sorun etmezdi, ülke ne yazık ki bu ön yargı ve zihniyetten kurtulamadı. Eğer ki ilişkiniz ciddi ise kız seni bu şekilde kabul etmiş demektir hocam.
Evet etmezdi. Çünkü ezelden beri erkekleri mesleki ve parasal açıdan sorumlu tutuyorlar. Kadının mesleği ve eve maddi açıdan katkısı pek önemli değil, kocasının keyfini yerine getirsin, ev işlerini yapsın kafi. Bu zihniyet insanları çok yaktı.

İlk olarak iş ciddileşirse muhtemelen aileler sorun çıkarır. Sadece kızın ailesi değil senin ailende istemeyebilir. Eğer sorun olmaz evlenirsen iş biraz sana bağlı. Sen eğer iyi bir iş sahibi olursan fark biraz senin lehine dengelenir. Fakat hem kız zengin hem sen bir yerde asgari ücrete çalışan biri olursan bence zor. Kızlar genelde ne kadar severse sevsin evlenince sorun çıkarabiliyor.

Statü farkı dediğin şey zenginlik değildir. Bu sebepten bitecekse, bitsin gitsin zaten daha iyi. Ailesiyle tanışmanı tavsiye ederim, olduğun gibi davranman önemli. Ondan sonra görürsün ne olacağını, sempatik tavırla yaklaşırsan seni herkes sever merak etme.

Geri
Yukarı