3.5 yıllık kız arkadaşımla ayrıldık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Üzüldüm. "Kafanı dağıtacak şeylere yönel. Spor yap, kitap oku, çalış, arkadaşlarınla gez dolaş. Kısacası kendine değer ver. Sen kendine eziyet ederken o, bunların hepsinden habersiz kendi hayatını yaşamaya devam edecek." Bunlar zamanında gittiğim psikoloğun söyledikleriydi. Aptallık ya antidepresan ile beraber çokça alkol kullandım. Ama psikoloğumun söylediklerinin hiçbirini de yapmadım. Daha sonra her şey düzeldi, ikimiz de ayrılığa dayanamadık. Tekrar birlikteyiz. İnşallah evleneceğiz de. Diyeceğim o ki kötü yönlendiren kimseyi dinlemenizi önermiyorum. Hayatta ne olacağı belli olmuyor ama sonucu hesaplamadan insan sevdiği kişi için her zaman çabalamalı, kız da erkek de. Hakkınızda hayırlısı olsun. Umarım barışırsınız veya her şeyi yoluna koyarsınız. 🙏

Çok ağır bir sebepten bitmediyse gurur yapılmayıp barışılmalı. 3.5 sene dile kolay, yaşayana değil :)

Olay tazeyse biraz zamana bırakın. Her iki taraf da hatalarını fark edip gerçeğin farkına varır. Olacağı varsa zamanla tekrar olur. Olmuyorsa da önüne bakmalısın. Dünyanın sonu değil. Sevginin sonu hiç değil.

Ruhlara karşı bir inancım yok. Budizm'in bir ibadeti olarak da yapmıyorum. Rahatça nefes alıp verdikten sonra derinliklere dalmak insanı çok rahatlatıyor. Önyargınızı kırıp başlarsanız pişman olacağınızı düşünmüyorum. Özellikle ayrıldıktan sonra kısmen bunalıma girdikten sonra. Bu arada medeni bir şekilde ayrılmanıza da sevindim. 😄
Ayrılma nedenimiz yazmışım, ayrılmamız olacaktı yanlışlık olmasın. Teşekkür ederim yorumlarınız için hocam.
Alkol gibi şeylere bulaşmayın, kendinizi geliştirmeniz hayatınıza birşeyler eklemeniz size özgüven verecektir birşeyleri değiştirebilecektir. Fitness gibi şeylere başlamak arkadaşlarla halı saha maçları spor dalları oyunlar okulunuz kariyeriniz vb. bir çok şey size özgüven kazandıracaktır.
Pandemim öncesi normal bir işe sahiptim, şimdi evden çalışıyorum çoğu insan gibi, biraz daha para kazanma duygum ağır bastığı için pek sosyalleşemiyorum. Ortaokul sondan lisenin sonuna kadar profesyonel boks, futbol gibi sporlarla ilgilendim. Şu an sadece çalışıyorum ve pek zamanım yok açıkçası sosyalleşmek için. Özgüven açısında bir problemim yok ama derin bir iz bıraktı şu anlık bu mevzular. Pek kararsızım.
Üzüldüm. "Kafanı dağıtacak şeylere yönel. Spor yap, kitap oku, çalış, arkadaşlarınla gez dolaş. Kısacası kendine değer ver. Sen kendine eziyet ederken o, bunların hepsinden habersiz kendi hayatını yaşamaya devam edecek." Bunlar zamanında gittiğim psikoloğun söyledikleriydi. Aptallık ya antidepresan ile beraber çokça alkol kullandım. Ama psikoloğumun söylediklerinin hiçbirini de yapmadım. Daha sonra her şey düzeldi, ikimiz de ayrılığa dayanamadık. Tekrar birlikteyiz. İnşallah evleneceğiz de. Diyeceğim o ki kötü yönlendiren kimseyi dinlemenizi önermiyorum. Hayatta ne olacağı belli olmuyor ama sonucu hesaplamadan insan sevdiği kişi için her zaman çabalamalı, kız da erkek de. Hakkınızda hayırlısı olsun. Umarım barışırsınız veya her şeyi yoluna koyarsınız. 🙏
Teşekkür ederim güzel yorumlarınız için. Gidip yalvarmam asla barışmak için, o yüzden beklemekten başka yapacak bir şey yok.
Çok ağır bir sebepten bitmediyse gurur yapılmayıp barışılmalı. 3.5 sene dile kolay, yaşayana değil :)

Olay tazeyse biraz zamana bırakın. Her iki taraf da hatalarını fark edip gerçeğin farkına varır. Olacağı varsa zamanla tekrar olur. Olmuyorsa da önüne bakmalısın. Dünyanın sonu değil. Sevginin sonu hiç değil.
Birbirimize ufaktan hikayelerden göndermeler yapıyoruz. Sonumuz hayrolsun. Teşekkür ederim güzel yorumlarınız için.

Tek çözüm zamana bırakmak, normal bir şekilde hayatına devam etmek hatta normal hayatında yaptığın aktivitelere yenilerini eklemek. Kafanı dağıtman gerekiyor, her dakikanı doldurarak onu düşünecek vakit bulamayacaksın. İlişkilerde tek taraflı hatalar ''genelde'' olmaz. Kendini suçlamayacaksın. Hayata küsersen hayat da sana küser, tek kaybeden sen olursun. O hayatına devam ederken kendini harcarsın. Belki karşına çıkacak yeni insanlardan, yeni tecrübelerden kendini mahrum bırakırsın, tertemiz kaybedersin.

Benim de yaklaşık 1.5 yıl önce uzun bir ilişkim bitti karşılıklı karar olarak. 1-2 ay ne yüzünü gördüm, ne tek kelime ettim, her ne kadar yaşanmış güzel günlere duyulan özlemin acısı olsa da bunu dışa yansıtmadan içimde yaşadım. Her neyse birkaç ay sonucunda pişman olduğunu, değerimi bilmediğini kendi ağzıyla söyledi. O zaman da ben rest çekip exten next olmaz diyerek yoluma devam ettim.

Sabretmenin sonucuna da güzel ulaştım. Zorla götürüldüğüm bir ortamda bugünkü kız arkadaşımı gördüm, o günden beridir peşindeyim ve amacıma çoktan ulaştım. Hayat, kendinizi hata yaparak size acı çektiren bir insana adayacak kadar uzun değil. Bazen olmuyorsa zorlamadan önündeki teklifleri değerlendirmek lazım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı