Kız kardeşiniz ile sokakta rahatça yürüyebiliyor musunuz?

Bu da sapiklik degil midir? Soyle sorayim tecavuze mi ugramak isterdin yoksa canli canli kafani kesmelerini mi?

Daha kötüsü olduğunu belirttim. Eskiden taciz tecavüz haberleri duyuyorduk. Şimdi psikolojik şiddet. Zorla alıkoyma. Kafa kesme, intihara sürükleme gibi şeyler oluyor.

Ben bakmanın özgürlük olduğunu düşünüyorum.
Kardeşim kapalı olduğu için pek dikkat çektiğini de düşünmüyorum.

Bence tam tersi. Asıl sapıklar dindar olmayan yerlerden çıkıyor. Türkiye'deki insanlar zaten dinini bilmiyor ki. Ne tevhid var ne akaid. İnsanlar dini öğrenemiyorlar yanlış şeylere inanıyorlar bunun faturası dine kesiliyor. Kiminin putu devlet kiminin yöneticisi kiminin kurucusu.
Bu işlerin dinle ne alakası var, insan olmakla alakalı. Müslüman geçinen insanlar yapıyor bunu, Laf atma, dik dik bakma, her türlü abazanlık. Ben ırakta da gördüm bunu, başka ülkelerde de inanmıyorsan git sınırın ötesine geç erbil'e bak kendi gözünle gör, o müslüman kardeşlerini.
Daha kötüsü olduğunu belirttim. Eskiden taciz tecavüz haberleri duyuyorduk. Şimdi psikolojik şiddet. Zorla alıkoyma. Kafa kesme, intihara sürükleme gibi şeyler oluyor.
Taciz, tecavüz haberlerini senin duymaman olmadığı anlamına gelmez.

Yani çocuk tacizcilerinin surekli bu tarikat inlerinin dibinden cikmasi tesaduf diyorsun.

Hayır. Sapıklık ve dindarlık iki ayrı başlık. Sapıklık yapan, dinin ticaretini yapan, fasıklar vs. dindar değildir diyorum. Allah'ın dininde zaten bunlar yok. Kimlikte Müslüman yazması, kişinin Müslüman gibi giyinmesi kişiyi Müslüman yapmaz.

Bir şeyin yanlış anlaşılması ve yanlış uygulanması o şeyi yanlış yapmaz. İnsanların temel eğitimlerini almaları ve edep denen mefhumu iyi öğrenmeleri gerekir.

Bence tam tersi. Asıl sapıklar dindar olmayan yerlerden çıkıyor. Türkiye'deki insanlar zaten dinini bilmiyor ki. Ne tevhid var ne akaid. İnsanlar dini öğrenemiyorlar yanlış şeylere inanıyorlar bunun faturası dine kesiliyor. Kiminin putu devlet kiminin yöneticisi kiminin kurucusu.

Ahlak olmadan din olsa ne yazar olmasa ne yazar o Ensar vakfındaki tecavüzü unutmuyorum.

Hayır. Sapıklık ve dindarlık iki ayrı başlık. Sapıklık yapan, dinin ticaretini yapan, fasıklar vs. dindar değildir diyorum. Allah'ın dininde zaten bunlar yok. Kimlikte Müslüman yazması, kişinin Müslüman gibi giyinmesi kişiyi Müslüman yapmaz.
Cogunluk neyse muslumanlik odur. Muslumanlik yanlis biliniyor, yanlis uygulaniyor falan gibi iddialar kaideyi degistirmez bence.

Cogunluk neyse Müslüman'lik odur. Müslüman'lik yanlış biliniyor, yanlış uygulaniyor falan gibi iddialar kaideyi degistirmez bence.

Hocam size ilk başta saygı duydum fakat her konuyu istediğiniz noktaya çekip hem konuyu sapıtıp hem de tartışma çıkarıyorsun herkese kendini kanıtlamaya çalışmanızı anlamıyorum.

Geri
Yukarı