Kızla erkek arkadaş olmaz konusu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kadın ve erkek yakın arkadaş ilişkisini ayakta tutan kadındır. Eğer kadın duygusal herhangi bir işaret verirse erkek kendini geri çekmez.

O da doğru hocam. Ben açıkçası hiçbir erkeğin şu kız çok kafa kız ya ben bununla çok yakın arkadaş olmalıyım diye lafa girdiğini zannetmiyorum. Yani bir kızla laf arasında arkadaş olabilirsin, çok sevdiğin bir dostunun kız arkadaşıdır onunla samimi olabilirsin. Ancak bu tür durumlarda hayatın ne getireceğini bilemiyorsunuz bazen o aşırı samimiyet bir anda sevgiye dönüşüyor ve sonrasında ipler birer birer kopmaya başlıyor. Katılıyorum yorumunuza.

O da doğru hocam. Ben açıkçası hiçbir erkeğin şu kız çok kafa kız ben bununla çok yakın arkadaş olayım diye lafa girdiğini zannetmiyorum. Yani bir kızla laf arasında vs. arkadaş olursun, ortak arkadaşındır veya çok sevdiğin bir dostunun kız arkadaşıdır onunla samimi olabilirsin. Ancak bu tür durumlarda hayatın ne getireceğini bilemiyorsunuz bazen o aşırı samimiyet bir anda sevgiye dönüşüyor ve bir anda ipler kopmaya başlıyor. Katılıyorum yorumunuza
Ben de sizin yorumuna katıldığım için ekleme yapmak istedim hocam. Sonuçta aşk dediğin duygu, hayvanları çiftleşmeye ve üremeye zorlayan bir dürtü/hormon. Bizde de körelmemiş işte ne yaparsın 👍

Ben de sizin yorumuna katıldığım için ekleme yapmak istedim hocam. Sonuçta aşk dediğin duygu, hayvanları çiftleşmeye ve üremeye zorlayan bir dürtü/hormon. Bizde de körelmemiş işte ne yaparsın 👍
Bu olayların yaşanmasının en büyük sebeplerinden biriside bence o arkadaşlığın kusursuzluğu. Şöyle izah edeyim: Bir kız ve bir erkek arkadaş oluyor, eğer çok yakın arkadaşsa her dedikleri birbirlerini tutuyordur, izledikleri şeyler aynıdır, dinledikleri müzikler benzerdir, kafa yapıları aynıdır. Şimdi bu adamın dışarıda kız ortamına açılıp yakın kız arkadaşı gibi bir kızı bulup sevgili yapması çok zor. Yani illa o ilişkide anlaşmazlıklar yaşanıyor, tartışmalar çıkıyor falan bu yüzden erkek tarafı bunalıyor, ama yakın arkadaşlık öyle değil mesela. Erkek tarafı yakın kız arkadaşına bakıyor yahu benim bu kızla her şeyim uyuşuyor hiç polemiğim yok ben bu kızla yakın arkadaştan fazlası olmalıyım deyip o kıza duygusal yakınlık besleyebiliyor. Bu tür sorunlarla uğraşmamak için kimseye duygusal yakınlık beslemeyip bir yaşa kadar kariyer odaklı düşünmek en iyisi bence :D

Bu olayların yaşanmasının en büyük sebeplerinden biriside bence o arkadaşlığın kusursuzluğu. Şöyle izah edeyim: Bir kız ve bir erkek arkadaş oluyor, eğer çok yakın arkadaşsa her dedikleri birbirlerini tutuyordur, izledikleri şeyler aynıdır, dinledikleri müzikler benzerdir, kafa yapıları aynıdır. Şimdi bu adamın dışarıda kız ortamına açılıp yakın kız arkadaşı gibi bir kızı bulup sevgili yapması çok zor. Yani illa o ilişkide anlaşmazlıklar yaşanıyor, tartışmalar çıkıyor falan bu yüzden erkek tarafı bunalıyor, ama yakın arkadaşlık öyle değil mesela. Erkek tarafı yakın kız arkadaşına bakıyor yahu benim bu kızla her şeyim uyuşuyor hiç polemiğim yok ben bu kızla yakın arkadaştan fazlası olmalıyım deyip o kıza duygusal yakınlık besleyebiliyor. Bu tür sorunlarla uğraşmamak için kimseye duygusal yakınlık beslemeyip bir yaşa kadar kariyer odaklı düşünmek en iyisi bence :D
Dediğin doğru ama her yaşın sevgisi ve duygusu çok farklı hocam. Her şey zamanında yaşanmalı ve sevmeyi öğrenmeli insan. Yoksa araba çarpacak korkusuyla kimse dışarıya çıkmazdı o zaman. Bilmem anlatabildim mi ne demek istediğimi 👍

Kadın ve erkek yakın arkadaş ilişkisini ayakta tutan kadındır. Eğer kadın duygusal herhangi bir işaret verirse erkek kendini geri çekmez.
Ne kadar üstünkörü yazmışsınız öyle. Ben 1.5 yıldır evliyim, eşim ile 12 senelik bir beraberlik sonrası evlendik. Özel bir şirkette çalışıyorum ve en az 5-6 tane yakın diyebileceğim eşimin de tanıdığı kız çalışma arkadaşım var. Şimdi bu arkadaşlardan biri bana sizin deyiminizle "duygusal bir işaret verirse" ben kendimi geri çekmeyecek miyim?

Olabilir. Olamaz diyenler genellikle orta doğu zihniyetine sahip insanlar. Benim var mesela ve asla ilişki gözüyle bakmıyorum. Hatta birisiyle sevgili olmadan önce onun karşı cinsten arkadaşları var mı yok mu diye bakın. Eğer yoksa inanın o ilişkiden hayır gelmez, sürekli kısıtlanırsınız asla keyifli bir ilişki yaşayamazsınız.

Öyle kızlar genellikle benden başka kız ya da erkekle konuşamazsın diyor.
Biz erkekler için yine fazla sıkıntı olmuyor ama bazı kızlar çıkıp "yakın kız arkadaşı olmayan erkekler en iyisidir" tarzı yorumlar yapıyorlar. İnanın bu yorumları görünce çok üzülüyorum. Yakın/uzak kız arkadaşı bulunmayan erkekler genelde sevgililerine hayatı dar ediyorlar. Hatta ileride çalışmalarına dahi karşı çıkabiliyorlar, kadının da haliyle hayatı mahvoluyor.

Geri
Yukarı