Kızla erkek arkadaş olmaz konusu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Adam gibi kadınlarla uğraşılmasa taciz edilmese kuranda kadınların korunması hakkında bir şey yazılmazdı kadınları altta bırakmak yerine kendini suçlamalısın ayrıca sana başkanını seçme ve dinin hakkında özgür olma hakkı verilmişken sen köle olmayı tercih ediyorsun bunu da anlamış değilim.

Kur-an'ı kerim in nüzil olduğu ortama bakarsak o ayetlerin o zaman için geçerli olduğunu çok rahat anlayabiliriz. Bu kadına şiddet olayları bizim insanımız ile ilgili. Ortaya çıktığı dönem sebebiyle İslam'da kadın ile erkek kesinlikle eşit değildir.

Zaten fiziksel kuvvet ve çeviklik olarak bende eşit bulmuyorum.
Standart bir erkek ile standart bir kadının güçleri aynı seviyede olmuyor, evrimsel süreçte erkek bu duruma göre adapte olup dişisini koruması için bu yönde evrildi. Lakin günümüz de her iki cinsde aynı haklara sahipler işte bu yönden eşit olmadığını kimse iddia edemez.

Kur-an'ı kerim in nüzil olduğu ortama bakarsak o ayetlerin o zaman için geçerli olduğunu çok rahat anlayabiliriz. Bu kadına şiddet olayları bizim insanımız ile ilgili. Ortaya çıktığı dönem sebebiyle İslam'da kadın ile erkek kesinlikle eşit değildir.

Zaten fiziksel kuvvet ve çeviklik olarak bende eşit bulmuyorum.
Standart bir erkek ile standart bir kadının güçleri aynı seviyede olmuyor, evrimsel süreçte erkek bu duruma göre adapte olup dişisini koruması için bu yönde evrildi. Lakin günümüz de her iki cinsde aynı haklara sahipler işte bu yönden eşit olmadığını kimse iddia edemez.

Kadınların fiziksel olarak güçsüz olması senden altta olduğu anlamına gelmez o da bir insan sen sınıfta senden güçsüz olan çocuğa sen benden daha alttasın diyor musun?

Neden olmasın? Sonuçta biz de bir erkek ve kadından oluştuk. Bir kere evlenme, çiftleşme gibi şeyler zaten arkadaşlıktan başlar sevmediğin kişiyle neden böyle şeyler yaparsın? Sonra bu aşka falan döner sonra evlilik falan. Olmaz diyenler kendilerinin de böyle olduklarını bilmiyorlar sanırsam. Olmaz diyenler cahildir.

Kadınların fiziksel olarak güçsüz olması senden altta olduğu anlamına gelmez o da bir insan sen sınıfta senden güçsüz olan çocuğa sen benden daha alttasın diyor musun?

Hocam anlatamadım galiba ben de aynı şeyi bahsediyorum zaten.
Fiziksel olarak güçsüz olması benimle aynı haklara sahip olmadığı anlamına gelmez.

Bu algıyla alakalı. Etraftakiler hiçbir şey bilmeden her şeye yorum yaparlar. Bir önemi var mı? Yok, o zaman kafaya takmaya da gerek yok. :)

Bunları yapanlar ergen kızlar oluyor genellikle. Gözlemlerim bu yakıştırma şeylerini ergen kızların yaptığını gösterdi. Genel olarak sınıfta konu açmak ve popüleritelerini artırmak için yapıyorlar gibi geldi bana. Bunları bırakırsak çok saçma ve aptalca bir şey.

Adam gibi kadınlarla uğraşılmasa taciz edilmese kuranda kadınların korunması hakkında bir şey yazılmazdı kadınları altta bırakmak yerine kendini suçlamalısın ayrıca sana başkanını seçme ve dinin hakkında özgür olma hakkı verilmişken sen köle olmayı tercih ediyorsun bunu da anlamış değilim.

Niye sen erkek arkadaşlarınla yatıyor musun?

Yatıp kalkarsan derken durmadan yan yana olup takılmak anlamında söyledim. Sen biraz fesat anladın.
Bir de erkek arkadaşa taktın galiba. Erkek fantezin mı var dostum?

Yeni konular

Geri
Yukarı