Kızla erkek arkadaş olmaz konusu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Allah kadın ile erkeğin eşit olmasını istese, erkeklere de doğum yapma özelliği verirdi, erkeklere de kadınlara benzeyen duygusal yanlar verirdi, kadınlara ait fiziksel özellik verirdi.

Dediğin gibi erkekten ayrıca kadını yaratmış, eşit olmamızı istese zaten kadını yaratmasına gerek kalmazdı.

İkisinin de toplumdaki rolleri farklı. İkisini aynı kefeye koyamazsın. Hiçbir cinsiyeti küçümsediğim yok.

Sadece eşitlik yerine adalet istemeniz gerekiyor.

Senin mantığına göre kadınlar erkeklerden daha üstün oluyor kadın olmazsa veya erkek olmazsa insan neslini devam ettiremez madem kadınları gereksiz görüyorsun kendi kendine hamile kalıp çocuğunu doğur.
Saçma da bir yerden sonra büyük ihtimal aşık olunuyor.

Her erkek arkadaşına bir yerden sonra aşıkmı oluyorsun benim uzun zamandır görüştüğüm kız arkadaşlarım var ve hiçbiri hakkında böyle bir şey düşünmedim.

Senin mantığına göre kadınlar erkeklerden daha üstün oluyor kadın olmazsa veya erkek olmazsa insan neslini devam ettiremez madem kadınları gereksiz görüyorsun kendi kendine hamile kalıp çocuğunu doğur.

Her erkek arkadaşına bir yerden sonra aşıkmı oluyorsun benim uzun zamandır görüştüğüm kız arkadaşlarım var ve hiçbiri hakkında böyle bir şey düşünmedim.
Erkek arkadaşıma aşık olmak hmm...

Bir kız ile yakın arkadaş olup onla yatıp kalkarsan olursun. Tabi öyle merhabalaşıp ya da arada sırada konuşunca olmazsın.

Allah eşit olmamızı istemese kadınları yaratmazdı veya onlara bir eksiklik verirdi onlarda senin gibi insan niye ergenlik egonla kendini üste çıkarmaya çalıştın anlamadım.

İslam yönünden bakarsan erkek kadından üstündür. Kadının 3/1 pay alması gibi, nisa 11-12 ayette böyle geçiyor. Birçok ayette ya da hadisde de erkeklerin kadınları koruması gerektiği gibi şeyler yazıyor.

Hiç yoktan şeriat sistemi ile yönetilen ülkelere, arabistana bakabailirsin.

Cumhuriyet sağ olsun bu tarz sığ fikirlerden uzaklaştırıp her iki cinseyetinde eşit olduğunu ve eşit haklara sahip olduğunu belirtir.

Ben kadınların gereksiz olduğunu söylemedim hatta her cinsinsiyetin toplumda ayrı bir rolü olduğunu söyledim.
İkisinin de toplumdaki rolleri farklı. İkisini aynı kefeye koyamazsın. Hiçbir cinsiyeti küçümsediğim yok.
Boşu boşuna safsata yapacağına yazdıklarımı anlamaya çalış.

İslam yönünden bakarsan erkek kadından üstündür. Kadının 3/1 pay alması gibi, nisa 11-12 ayette böyle geçiyor. Birçok ayette ya da hadisde de erkeklerin kadınları koruması gerektiği gibi şeyler yazıyor.

Hiç yoktan şeriat sistemi ile yönetilen ülkelere, arabistana bakabailirsin.

Cumhuriyet sağ olsun bu tarz sığ fikirlerden uzaklaştırıp her iki cinseyetinde eşit olduğunu ve eşit haklara sahip olduğunu belirtir.

Adam gibi kadınlarla uğraşılmasa taciz edilmese kuranda kadınların korunması hakkında bir şey yazılmazdı kadınları altta bırakmak yerine kendini suçlamalısın ayrıca sana başkanını seçme ve dinin hakkında özgür olma hakkı verilmişken sen köle olmayı tercih ediyorsun bunu da anlamış değilim.
Erkek arkadaşıma aşık olmak hmm...

Bir kız ile yakın arkadaş olup onla yatıp kalkarsan olursun. Tabii öyle merhabalaşıp ya da arada sırada konuşunca olmazsın.

Niye sen erkek arkadaşlarınla yatıyor musun?

Bence sende boşuna safsata yapacağına ikilemde bulunmamaya çalış.
Sen bu cümleden erkeklerin daha üstün olduğunu anlıyorsun bense bu cümleden, eşit olmadığımızı arkasından gelen cümleden de hepimizin farklı bir role sahip olduğumuzu anlıyorum.

Kitap okumanı tavsiye ederim, iyice güldürüyorsun beni.

Sen bu cümleden erkeklerin daha üstün olduğunu anlıyorsun bense bu cümleden, eşit olmadığımızı arkasından gelen cümleden de hepimizin farklı bir role sahip olduğumuzu anlıyorum.

Kitap okumanı tavsiye ederim, iyice güldürüyorsun beni.

Eşit olmasını istese zaten kadını yaratmasına gerek kalmazdı diyorsun kadının erkekle eşit olmadığını söylüyorsun yani senin dediklerine göre kadın gereksiz oluyor bir de hala kendini savunuyorsun bence sen kitap okusan daha iyi olur ayrıca haklı olmadığın konularda bence daha fazla kendini düşürme.

Geri
Yukarı